[Logo] forum for feltornitologer
  [Search] Søk   [Recent Topics] Siste emner   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Members]  Medlemmer   [Groups] Tilbake til hjemmesiden 
Lokaliteter på BirdAlarm  XML
Forumoversikt » BMS og Bird Alarm
Forfatter Innlegg
TEH



Medlem siden: 18/08/2009 22:08:17
Innlegg: 8
Offline

Hei,

det er mulig jeg ikke har lest manualen godt nok, men jeg gruer meg litt til hvert varsel jeg skal sende ut. Sist endte det med at ei kaspimåke fra Mandal havn ble rapportert fra Jemen. Jeg hadde da trykt velg posisjon fra et kart og fikk opp en masse blått. Jeg trodde i min uvitenhet at systemet hadde plottet rett lokalitet. Da prøvde jeg å resende melding med ny lokalitet. Denne gang Brennevinsmyra som er nærmeste kjente lokalitet til Mandal havn, et godt stykke unna, men det ble det på nytt Jemen .

Det er generelt et problem at de fleste vanlige (og fuglerike) lokaliteter i Mandal hvor jeg bor ikke er å finne på BV. Vil det her komme noen oppdatering og hvem er ansvarlig for dette? Jeg prøver til stadighet å finne lokaliteter uten å lykkes, og larm ender opp med ikke å bli sendt, eller jeg må velge en helt annen lokalitet.

Vel, bare et hjertesukk.

Mvh,
Tor Egil


This message was edited 1 time. Last update was at 01/04/2014 15:22:53

 
Forumoversikt » BMS og Bird Alarm
Gå til:   
Powered by JForum 2.1.8 © JForum Team