| forside | forening | Bird Alarm | årbok |
Brukernavn:
Registrer deg som ny bruker her | Glemt passord? Passord:

Årslister fra tidligere år:

[Oversikt] [Norgeskryss] [Siste NSKF-kryss] [Edelkryss] [Årskryss 2019] [VP-kryss] [Krysseregler]

Norgesliste for Bård Nyberg

kronologisk sortert

#ArtDatoSted
409 Jomfrutrane 05.06.2018 Leinstrand, Trondheim, TØ
408 Amerikasvartand 28.05.2018 Engasjyn, Mo i Rana, NO
407 Sandterne 09.07.2017 Innstrandfjæra, Ørland, ST
406 Maskerikse 13.06.2017 Ovenbukta, Rygge, ØF
405 Sibirjernspurv 11.11.2016 Nordskag, Frøya, ST
404 Amerikastorlom 25.03.2016 Stjørdal havn, Stjørdal, NT
403 Knoppsjøorre 17.07.2015 Klungsetvika, Fauske, NO
402 Dvergtrappe 29.09.2014 Trones, Verdal, NT
401 Sibirtrost 24.09.2014 Husøy, Træna, NO
400 Svartstrupejernspurv 08.12.2013 Kvassås, Sokndal, RO
399 Trompeterfink 06.08.2013 Øra, Fredrikstad, ØF
398 Sandsnipe 15.07.2013 Gaulosen, Melhus, ST
397 Storskrikørn 12.07.2013 Øystre Folmerelva, Grong, NT
396 Kanadatrane 04.06.2012 Grønningsmyra, Rissa, ST
395 Markpiplerke 13.10.2011 Taravika, Karmøy, RO
394 Svarthodesanger 17.09.2011 Nes, Bjugn, ST
393 Gulbrystsnipe 10.10.2010 Håstranda, Hå, RO
392 Ramasanger 01.09.2010 Malaneset, Klepp, RO
391 Halsbåndfluesnapper 22.06.2010 Utsira, RO
390 Kalanderlerke 06.06.2010 Røkmyra, Smøla, MR
389 Åtselgribb 05.05.2010 Matningdal, Hå, RO
388 Vinterjunko 18.01.2010 Drottningborg, Grimstad, AA
387 Isabellavarsler 17.10.2009 Fornebu, Bærum, A
386 Hvitkronespurv 04.10.2009 Ona, Sandøy, MR
385 Starrsanger 03.10.2009 Utsira, RO
384 Orientbrakksvale 22.08.2009 Grilstadfjæra, Trondheim, ST
383 Svarthodespurv 27.06.2009 Husøy, Træna, NO
382 Kuhegre 17.06.2009 Lømsen, Steinkjer, NT
381 Glente 14.04.2008 Mule, Levanger, NT
380 Myrpiplerke 17.01.2008 Åkrasanden, Karmøy, RO
379 Brunsanger 05.10.2007 Herberg, Utsira, RO
378 Stripesanger 14.07.2007 Rodalen, Halsa, MR
377 Rødstrupesnipe 28.06.2007 Orreosen, Klepp, RO
376 Keiserørn 09.03.2007 Bogsdalen, Hå, RO
375 Svarthetteparula 03.11.2006 Reveskogen, Klepp, RO
374 Hvitpannevarsler 02.10.2006 Hovland, Utsira, RO
373 Mestersanger 09.09.2006 Halten, Frøya, ST
372 Pungmeis 12.05.2006 Søylandsvannet, Hå, RO
371 Svartstrupetrost 14.01.2006 Isfjorden, Rauma, MR
370 Krattvarsler 22.11.2005 Bryne, Time, RO
369 Rubinstrupe 06.10.2005 Merkeskogen, Utsira, RO
368 Brunvarsler 02.10.2005 Utsira, RO
367 Asiasvartstrupe 11.07.2005 Langåsdammen, Levanger, NT
366 Hvithalesvømmesnipe 03.06.2005 Orreosen, Klepp, RO
365 Mongolturteldue 19.02.2005 Drag, Tysfjord, NO
364 Sibirspurv 04.12.2004 Hellkås, Sauherad, TE
363 Hvitvingelerke 26.07.2004 Vardøya, Vardø, FI
362 Rovterne 23.07.2004 Årnestangen, Rælingen, A
361 Furusanger 09.05.2004 Kvassheim, Hå, RO
360 Ovnparula 26.10.2003 Beiningen, Karmøy, RO
359 Tundrapiplerke 04.10.2003 Utsira, RO
358 Franklinmåke 08.07.2003 Årnestangen, Rælingen, A
357 Kornspurv 07.07.2003 Tjørvemarka, Farsund, VA
356 Ørkenlo 09.05.2003 Nordhassel, Farsund, VA
355 Vannpiplerke 18.11.2002 Obrestad, Hå, RP
354 Rødhodevarsler 10.10.2002 Titran, Frøya, ST
353 Alpeseiler 03.10.2002 Utsira, RO
352 Polarsvømmesnipe 29.09.2002 Utsira, RO
351 Harlekinand 17.09.2002 Ervik, Stadt, MR
350 Bronseibis 14.09.2002 Rønvikjordene, Bodø, NO
349 Rosenvarsler 07.09.2002 Moanes, Stjørdal, NT
348 Mongollo 15.07.2002 Nærlandssanden, Hå, RO
347 Hvitstrupespurv 10.07.2002 Follo Camping, Orkdal, ST
346 Rørdrum 10.05.2002 Øra, Fredrikstad, ØF
345 Amursvale 01.05.2002 Søndre Grav, Fredrikstad, ØF
344 Niland 13.04.2002 Fryajordene, Sør-Fron, OP
343 Hvitøyeand 13.04.2002 Kallaksjøen, Trøgstad, ØF
342 Blåstjert 08.10.2001 Homme, Flekkefjord, VA
341 Bieter 29.05.2001 Nodland, Egersund, VA
340 Ringand 12.05.2001 Sandfærhus, Stjørdal, NT
339 Purpurhegre 09.12.2000 Tornesvannet, Haugesund, RO
338 Blekbrynsanger 05.11.2000 Nærland, Hå, RO
337 Svartstrupesteinskvett 05.11.2000 Revtangen, Klepp, RO
336 Rustsnipe 07.10.2000 Nærland, Hå, RO
335 Gulnebblire 08.08.2000 Ona, Sandøy, MR
334 Fjellkalanderlerke 08.08.2000 Ona, Sandøy, MR
333 Stormsvale 30.07.2000 Titran, Frøya, ST
332 Sumpvipe 08.07.2000 Indre Billefjord, Porsanger, FI
331 Enghauk 19.05.2000 Lista, Farsund, VA
330 Ringnebbdykker 10.05.2000 Herøysund, Herøy, NO
329 Rosenmåke 02.02.2000 Uthaug, Ørland, ST
328 Isabellasteinskvett 27.11.1999 Jomfruland, Kragerø, TE
327 Stork 30.10.1999 Myklebustvann, Fosnavåg, MR
326 Fuglekongesanger 01.10.1999 Utsira, RO
325 Spisshalesnipe 25.08.1999 Gaulosen, Melhus, ST
324 Purpurhodeand 18.05.1999 Vellamelen, Steinkjer, NT
323 Triel 13.05.1999 Lista, Farsund, VA
322 Steppehauk 06.09.1998 Lista, Farsund, VA
321 Svartglente 06.09.1998 Lista, Farsund, VA
320 Tereksnipe 27.06.1998 Gaulosen, Melhus, ST
319 Gulbeinsnipe 21.06.1998 Orreosen, Klepp, RO
318 Pirol 07.06.1998 Bjorvannet, Hå, RO
317 Blåvingeand 31.05.1998 Grudavannet, Klepp, RO
316 Sørnattergal 10.05.1998 Mølen, Brunlanes, VF
315 Rødflekktrost 10.10.1997 Utsira, RO
314 Sabinemåke 26.06.1997 Mortensnes, Nesseby, FI
313 Lappsanger 26.06.1997 Neiden, Sør-Varanger, FI
312 Hvitbrystlo 24.05.1997 Orreosen, Klepp, RO
311 Blåråke 23.05.1997 Espeland, Farsund, VA
310 Amerikakrikkand 18.05.1997 Flønes, Selbu, ST
309 Myrteparula 08.10.1996 Utsira, RO
308 Grålire 06.10.1996 Utsira, RO
307 Viersanger 05.10.1996 Utsira, RO
306 Havsvale 16.08.1996 Selekaia, Sele, RO
305 Trostesanger 16.06.1996 Auberghølen, Råde, ØF
304 Egretthegre 12.06.1996 Søylandsvannet, Hå, RO
303 Hvitvingesvartterne 03.06.1996 Leksdalsvannet, Verdal, NT
302 Kanadahettemåke 23.03.1996 Lista, Farsund, VA
301 Båndkorsnebb 05.03.1996 Snåsaheia, Snåsa, NT
300 Svarthalsdykker 03.02.1996 Gardsvik, Haugesund, RO
299 Mongolpiplerke 05.11.1995 Nordsileiret, Steinkjer, NT
298 Polarjo 14.10.1995 Kjerringvåg, Hitra, ST
297 Aftenfalk 17.09.1995 Orrestranda, Klepp, RO
296 Splitterne 16.09.1995 Hafrsfjord bru, Hafrsfjord, RO
295 Snøugle 16.09.1995 Horpestad, Klepp, RO
294 Dverglerke 03.09.1995 Grandefjæra, Ørland, ST
293 Rosenstær 01.07.1995 Sætervika, Osen, ST
292 Gulirisk 11.06.1995 Budokka, Mandal, VA
291 Svartterne 10.06.1995 Horpestadvannet, Klepp, RO
290 Busksanger 10.06.1995 Movatnet, Levanger, NT
289 Rødfotand 06.03.1995 Vasshusvannet, Klepp, RO
288 Hvithodespurv 07.01.1995 Kårevik, Stord, HO
287 Damsnipe 26.09.1994 Lorvikleiret, Inderøy, NT
286 Svartstork 12.08.1994 Hjelseng, Stjørdal, NT
285 Tretåspett 22.06.1994 Maridalen, Oslo
284 Østsanger 22.06.1994 Slemdal, Oslo
283 Silkehegre 07.05.1994 Grudavannet, Klepp, RO
282 Rødstrupesanger 07.05.1994 Bømyra, Randaberg, RO
281 Hvitryggspett 10.04.1994 Vinjeøra, Snillfjord, ST
280 Hærfugl 09.04.1994 Elvran, Stjørdal, NT
279 Svartstrupe 13.03.1994 Revekaia, Klepp, RO
278 Isfugl 08.01.1994 Kyllesvannet, Sandnes, RO
277 Dvergterne 10.07.1993 Kurefjorden, Råde, ØF
276 Myrrikse 13.06.1993 Bogstadvannet, Oslo
275 Nattravn 13.06.1993 Onsøy, Råde, ØF
274 Sibirlo 12.06.1993 Nærlandssanden , Hå, RO
273 Dvergrørdrum 11.06.1993 Ilene, Tønsberg, VF
272 Elvesanger 07.06.1993 Klemetsrudtjern, Oslo
271 Styltesnipe 27.05.1993 Grudavannet, Klepp, RO
270 Stylteløper 14.05.1993 Sevheim, Finnøy, RO
269 Plystresnipe 08.05.1993 Hegra, Stjørdal, NT
268 Lappugle 28.01.1993 Jernbaneparken, Steinkjer, NT
267 Slagugle 25.01.1993 Sandskogan, Stjørdal, NT
266 Willetsnipe 24.10.1992 Mølen, Brunlanes, VF
265 Svartrødstjert 07.10.1992 Utsira, RO
264 Tartarpiplerke 04.10.1992 Utsira, RO
263 Ørkensteinskvett 03.10.1992 Utsira, RO
262 Sitronerle 02.10.1992 Utsira, RO
261 Sibirpiplerke 01.10.1992 Utsira, RO
260 Turteldue 29.09.1992 Utsira, RO
259 Fjellerke 29.09.1992 Utsira, RO
258 Gulbrynsanger 28.09.1992 Utsira, RO
257 Dvergfluesnapper 28.09.1992 Utsira, RO
256 Hubro 13.07.1992 Teveldal, Meråker, NT
255 Vaktel 26.06.1992 Meldal, ST
254 Rosenfink 14.06.1992 Hauge i Dalane, RO
253 Myrsanger 13.06.1992 Slevdalsvannet, Farsund, RO
252 Sumpsanger 13.06.1992 Slevdalsvannet, Farsund, VA
251 Amerikablesand 29.05.1992 Hustadvika, Fræna, MR
250 Stivhaleand 16.05.1992 Vasshusvannet, Klepp, RO
249 Rødhalsgås 09.05.1992 Minsås, Verdal, NT
248 Langnebbekkasinsnipe 25.01.1992 Kolnes, Sola, RO
247 Topplerke 17.11.1991 Grønlands Torg, Oslo
246 Vendehals 06.09.1991 Vikanbukta, Stjørdal, NT
245 Bonapartesnipe 14.07.1991 Rinnleiret, Levanger, NT
244 Mandarinand 21.06.1991 Stupengdammen, Asker, A
243 Dverggås 24.05.1991 Mære, Steinkjer, NT
242 Vierspurv 21.05.1991 Kynndalen, Åsnes, HE
241 Nattergal 19.05.1991 Akersvannet, Stokke, VF
240 Vepsevåk 18.05.1991 Gjennestadvannet, Stokke, VF
239 Trelerke 17.05.1991 Øra, Fredrikstad, ØF
238 Rødhodeand 13.04.1991 Harvalandsvannet, Sola, RO
237 Svartehavsmåke 30.03.1991 Abelsnes, Flekkefjord, VA
236 Gråspett 24.03.1991 Alida, Volda, MR
235 Lappfiskand 24.02.1991 Søylandsvannet, Hå, RO
234 Dvergsvane 02.12.1990 Nordre Øyeren, Rælingen, A
233 Skjeggmeis 02.12.1990 Arekilen, Hvaler, ØF
232 Sædgås 28.10.1990 Eidsbotn, Levanger, NT
231 Kvartbekkasin 23.09.1990 Vikanbukta, Stjørdal, NT
230 Furukorsnebb 02.09.1990 Stokkmoen, Stjørdal, NT
229 Rustand 20.07.1990 Rinnleiret, Levanger, NT
228 Steppehøne 20.07.1990 Rinnleiret, Levanger, NT
227 Fjellmyrløper 07.06.1990 Stråsjøen, Selbu, ST
226 Dverglo 04.06.1990 Trøite, Stjørdal, NT
225 Hvitkinngås 09.05.1990 Mære, Steinkjer, NT
224 Dvergmåke 09.05.1990 Lundleiret, Steinkjer, NT
223 Ismåke 28.04.1990 Longyearbyen, Svalbard
222 Alkekonge 28.04.1990 Longyearbyen, Svalbard
221 Polarlomvi 28.04.1990 Longyearbyen, Svalbard
220 Tundragås 19.04.1990 Leksdalsvatnet, Verdal, NT
219 Islom 13.04.1990 Grandefjære, Ørland, ST
218 Kjernebiter 11.04.1990 Husbymarka, Stjørdal, NT
217 Polarsisik 07.03.1990 Hommelvik, Malvik, ST
216 Spurveugle 01.11.1989 Krogstad, Meråker, NT
215 Grønlandsmåke 22.10.1989 Vikanbukta, Stjørdal, NT
214 Duetrost 19.10.1989 Raaen, Stjørdal, NT
213 Skjestork 08.10.1989 Vistfjæra, Steinkjer, NT
212 Brilleand 07.10.1989 Flatnesfjæra, Ørland, ST
211 Ringnebbmåke 23.09.1989 Lungegårdsvannet, Bergen, HO
210 Varsler 17.09.1989 Trøite, Stjørdal, NT
209 Storlire 02.09.1989 Titran, Frøya, ST
208 Havlire 02.09.1989 Titran, Frøya, ST
207 Alaskasnipe 23.08.1989 Halsøen, Stjørdal, NT
206 Sivhøne 10.06.1989 Østensjøvannet, Oslo
205 Hortulan 09.06.1989 Hornmoen, Elverum, HE
204 Lappmeis 27.05.1989 Hattfjelldal, NO
203 Polarmåke 23.04.1989 Tautra, Frosta, NT
202 Lappspove 22.04.1989 Tautra, Frosta, NT
201 Hornugle 28.03.1989 Remyra, Stjørdal, NT
200 Praktærfugl 18.03.1989 Tautra, Frosta, NT
199 Hønsehauk 22.02.1989 Frosta, NT
198 Sotsnipe 21.08.1988 Halsøen, Stjørdal, NT
197 Tundrasnipe 14.08.1988 Tangen, Stjørdal, NT
196 Bøksanger 09.07.1988 Trøite, Stjørdal, NT
195 Lappiplerke 24.05.1988 Sutterø, Stjørdal, NT
194 Stjertand 21.05.1988 Røros Flyplass, Røros, ST
193 Fiskeørn 21.05.1988 Røros Flyplass, Røros, ST
192 Gresshoppesanger 07.07.1987 Litjvatnet, Agdenes, ST
191 Islandsand 12.05.1987 Hellstranda, Stjørdal, NT
190 Myrhauk 14.06.1985 Stugudal, Tydal, ST
189 Stellerand 01.06.1985 Tautra, Frosta, NT
188 Åkerrikse 01.08.1981 Dullum, Stjørdal, NT
187 Fossekall 01.05.1978 Liavatnet, Stjørdal, NT
186 Lappspurv 01.06.1977 Ringebu, OP
185 Skogsnipe 01.06.1975 Stykket, Trondheim, ST

Viser NSKF-arter og arter med dato og lokalitet. Underkjente kryss er filtrert bort.