| forside | forening | Bird Alarm | årbok |
Brukernavn:
Registrer deg som ny bruker her | Glemt passord? Passord:

Årslister fra tidligere år:

[Oversikt] [Norgeskryss] [Siste NSKF-kryss] [Edelkryss] [Årskryss 2020] [VP-kryss] [Krysseregler]

Norgesliste for Jostein Moldsvor

kronologisk sortert

#ArtDatoSted
273 Fjellmyrløper 20.06.2020 Brusand, Jæren
272 Rosenstær 20.06.2020 Reve, Jæren, RO
271 Svartstrupe 19.06.2020 Lista, Agder
270 Kornspurv 19.06.2020 Lista, Agder
269 Nattravn 18.06.2020 Søgne, Agder
268 Busksanger 17.06.2020 Indre Hamre, Kalandsvatnet, HO
267 Silkehegre 24.05.2020 Ådlandsstraumen, Bergen
266 Isfugl 25.01.2020 Sørbøparken, Sandnes
265 Myrrikse 14.06.2019 Byrkjelandsvatnet, Radøy
264 Gulbeinmåke 14.10.2017 Harkestad, Øygarden, HO
263 Egretthegre 30.07.2017 Grudavatnet, RO
262 Trompeterfink 26.06.2017 Breivik, Ona, Øygarden, Hordaland
261 Kuhegre 29.12.2016 Folkedal, Granvin, HO
260 Mongolturteldue 23.12.2015 Espeland, Blomstedalen, Bergen, HO
259 Tartarpiplerke 17.10.2015 Herdla
258 Bronseibis 09.05.2014 Sandvinhytta, Odda, HO
257 Svartstrupetrost 15.02.2014 Lønborglien, Bergen, HO
256 Haukugle 10.02.2013 Sjusete, Kvam, HO
255 Myrpiplerke 12.10.2012 Tjeldstø, HO
254 Svartehavsmåke 17.07.2012 Norheimsund, Kvam
253 Ørkensteinskvett 30.03.2011 Nærland, Hå, RO
252 Stork 13.10.2010 Kjevikdalen, Lindås, HO
251 Polarlomvi 27.07.2010 Vardø, FI
250 Åtselgribb 09.05.2010 Oremoen, Bjerkreim, RO
249 Brilleand 08.05.2010 Orreelvas utløp, Jæren
248 Kanadalo 25.10.2009 Herdla, Askøy, HO
247 Gulbrynsanger 09.10.2009 Utsira, RO
246 Hauksanger 09.10.2009 Utsira, RO
245 Tundrapiplerke 09.10.2009 Utsira, RO
244 Elvesanger 01.06.2009 Starane, Stange, HE
243 Stillits 01.06.2009 Ilseng, Stange, HE
242 Vepsevåk 31.05.2009 Brummundal, HE
241 Skogdue 31.05.2009 Bangsberget, Brummundal, HE
240 Lerkefalk 31.05.2009 Ringsaker, HE
239 Tornskate 31.05.2009 Budor, Elverum, HE
238 Vierspurv 31.05.2009 Kynndalen nord, Elverum, HE
237 Dverglo 30.05.2009 Starmoen, Elverum, HE
236 Trelerke 30.05.2009 Starmoen, Elverum, HE
235 Duetrost 30.05.2009 Rendalen, HE
234 Hortulan 30.05.2009 Starmoen, Elverum, HE
233 Mandarinand 13.03.2009 Odda, HO
232 Rørsanger 08.06.2008 Gjennestadvatnet, Stokke, VF
231 Møller 08.06.2008 Mølen, Larvik, VF
230 Nattergal 08.06.2008 Borrevatnet, Horten, VF
229 Trostesanger 07.06.2008 Nesøytjernet, Asker, OA
228 Rosenfink 07.06.2008 Rotlia, Stange, HE
227 Musvåk 30.05.2008 Kongssvinger, Kongssvinger, HE
226 Svartkråke 03.11.2007 Jæren, Hå, RO
225 Rosenvarsler 27.07.2007 Nerland, Fræna, MR
224 Vaktel 16.06.2007 Myrkdalen, Voss, HO
223 Åkerrikse 07.06.2007 Os/Ulvenvatnet, Os, HO
222 Myrsanger 07.06.2007 Kalandsvatnet, Bergen, HO
221 Gresshoppesanger 07.06.2007 Kalandsvatnet, Bergen, HO
220 Hubro 27.12.2006 Herdla, Askøy, HO
219 Gulnebblom 22.10.2005 Tarevika, Karmøy, RO
218 Sivhauk 29.05.2005 Orrevatnet/Jæren, RO
217 Dvergmåke 29.05.2005 Orrevatnet, Hå, RO
216 Brunsisik 24.04.2005 Furnes, Vaksdal, HO
215 Skjeggmeis 23.04.2005 Søylandsvatnet, Hå, RO
214 Vannrikse 30.01.2005 Telavåg, Sund, HO
213 Konglebit 30.10.2004 Kleive, Molde, MR
212 Kjernebiter 17.04.2004 Nygårsparken, Bergen, HO
211 Snadderand 13.05.2000 Jæren, RO
210 Knekkand 13.05.2000 Jæren, RO
209 Vintererle 15.07.1994 Soot-kanalen, Eidskog, HE
208 Tretåspett 10.04.1994 Tverrlivatnet, Fræna, MR
207 Vandrefalk 27.09.1991 Male, Fræna, MR
206 Gråspett 02.04.1988 Lilleaksla/Isfjorden, Rauma, MR
205 Smålom 28.12.1987 Hensøran/Isfjorden, Rauma, MR
204 Dvergspurv 04.06.1987 Nappulvuobmi, Kautokeino, FI
203 Polarsisik 01.06.1987 Nappulvuobmi, Kautokeino, FI
202 Kvartbekkasin 31.05.1987 Nappulvuobmi, Kautokeino, FI
201 Snøugle 15.05.1987 Nappulvuobmi, Kautokeino, FI
200 Båndkorsnebb 25.03.1987 Klokkarvik, Sund, HO
199 Praktærfugl 21.03.1987 Herdla, Askøy, HO
198 Islom 28.12.1986 Breivikstranda/Isfjorden, Rauma, MR
197 Dvergdykker 28.12.1986 Stein/Isfjorden, Rauma, MR
196 Hvitryggspett 01.06.1986 Frønningan, Lærdal, SF, 198606
195 Horndykker 23.03.1986 Holm, Rauma, MR
194 Polarjo 19.10.1985 Sæle, Sund, HO
193 Dvergfluesnapper 16.09.1984 Sæle, Sund, HO
192 Ringnebbmåke 17.02.1984 Lille Lunggårsvann, Bergen, HO
191 Grønlandsmåke 05.02.1984 Lille Lunggårsvann, Bergen, HO
190 Bøksanger 27.06.1983 Neset/Isfjorden, Rauma, MR
189 Toppdykker 24.04.1983 Østensjøvannet, OA
188 Sivhøne 10.04.1983 Østensjøvannet, OA
187 Sothøne 10.04.1983 Østensjøvannet, OA
186 Pilfink 10.04.1983 Østensjøvannet, OA
185 Polarsnipe 30.08.1982 Brekstad, Ørland, ST
184 Tundrasnipe 30.08.1982 Brekstad, Ørland, ST
183 Svarthalespove 02.05.1982 Grandefjæra, Ørland, ST
182 Jerpe 30.04.1982 Bjugn, ST
181 Svartspett 13.10.1981 Kjevik, Kristiansand, VA
180 Kortnebbgås 04.10.1981 Lista, Farsund, VA
179 Tundralo 04.10.1981 Lista, Farsund, VA
178 Polarmåke 04.10.1981 Lista, Farsund, VA
177 Kaie 07.07.1981 Stjørdal, ST
176 Bergand 25.05.1981 Stuorajavri, Kautokeino, FI
175 Dobbeltbekkasin 24.05.1981 Stuorajavri, Kautokeino FI
174 Temmincksnipe 23.05.1981 Stuorajavri, Kautokeino, FI
173 Dverggås 22.05.1981 Stuorajavri, Kautokeino, FI
172 Sotsnipe 22.05.1981 Stuorajavri, Kautokeino, FI
171 Fjelljo 22.05.1981 Stuorajavri, Kautokeino, FI
170 Lappiplerke 22.05.1981 Stuorajavri, Kautokeino, FI
169 Taffeland 21.05.1981 Altadeltaet, Alta, FI
168 Skjeand 18.05.1981 Altadeltaet, Alta, FI
167 Stellerand 11.05.1981 Vestre Jakobselv, Vadsø, FI
166 Lappspove 14.09.1980 Altadeltaet, Alta, FI
165 Sandløper 14.09.1980 Altadeltaet, Alta, FI
164 Dvergsnipe 14.09.1980 Altadeltaet, Alta, FI
163 Fiskeørn 05.09.1980 Orros, Alta, FI
162 Sandlo 28.08.1980 Altadeltaet, Alta, FI
161 Sædgås 02.06.1980 Fokstumyra, Dovre, OP
160 Skjærpiplerke 30.07.1979 Karlsøya/Nesje, Molde, MR
159 Brunnakke 02.06.1979 Fokstumyra, Dovre, OP
158 Stjertand 02.06.1979 Fokstumyra, Dovre, OP
157 Gluttsnipe 15.06.1978 Leirdøla, Luster, SF
156 Gravand 09.07.1977 Runde, MR
155 Havhest 09.07.1977 Runde, MR
154 Havsule 09.07.1977 Runde, MR
153 Toppskarv 09.07.1977 Runde, MR
152 Krykkje 09.07.1977 Runde, MR
151 Lomvi 09.07.1977 Runde, MR
150 Alke 09.07.1977 Runde, MR
149 Lunde 09.07.1977 Runde, MR
148 Småspove 26.06.1977 Fokstumyra, Dovre, OP
147 Fjellvåk 22.06.1977 Vålåsjøberget/Fokstu, Dovre, OP
146 Svømmesnipe 22.06.1977 Fokstumyra, Dovre, OP
145 Tårnfalk 22.06.1977 Vålåsjøberget/Fokstu, Dovre, OP
144 Storlom 20.06.1977 Fokstumyra, Dovre, OP
143 Myrhauk 20.06.1977 Fokstumyra, Dovre, OP
142 Grønnstilk 20.06.1977 Fokstumyra, Dovre, OP
141 Brushane 20.06.1977 Fokstumyra, Dovre, OP
140 Lappspurv 20.06.1977 Fokstumyra, Dovre, OP
139 Jordugle 19.06.1977 Fokstumyra, Dovre, OP
138 Lappfiskand 28.01.1977 Stein/Isfjorden, Rauma, MR
137 Sangsvane 11.10.1976 Innfjorden, Rauma, MR
136 Kornkråke 04.10.1976 Mjøsa, OP
135 Krikkand 07.08.1976 Elverum, HE
134 Trane 03.08.1976 Femunden Nord, Røros, HE
133 Fjæreplytt 11.07.1976 Trollstigrøra, Valldal, MR
132 Gulerle 09.08.1975 Birkebeinerveien, Lillehammer, OP
131 Knoppsvane 28.07.1975 Kristiansand, VA
130 Kanadagås 28.07.1975 Kristiansand, VA
129 Varsler 01.06.1975 Vassverket/Isfjorden, Rauma, MR
128 Myrsnipe 30.05.1975 Hensøran, Rauma, MR
127 Gråstrupedykker 12.05.1975 Nesstranda/Isfjorden, Rauma, MR
126 Furukorsnebb 07.04.1975 Smebritflata/Isfjorden, Rauma, MR
125 Spurveugle 24.01.1975 Isfjorden, Rauma, MR
124 Toppand 11.08.1974 Fokstumyra, Dovre, OP
123 Steinskvett 30.06.1974 Lordalen, Lesja, OP
122 Hagesanger 24.05.1974 Smebritflata/Isfjorden, Rauma, MR
121 Tornsanger 10.05.1974 Stormyra/Isfjorden, Rauma, MR
120 Ringtrost 05.04.1974 Isfjorden, Rauma, MR
119 Perleugle 03.04.1974 Smebritflata/Isfjorden, Rauma, MR
118 Teist 31.03.1974 Molde, Molde, MR
117 Laksand 21.03.1974 Nesstranda/Isfjorden, Rauma, MR
116 Havelle 24.02.1974 Nesje, Molde, MR
115 Sjøorre 24.02.1974 Nesje, Molde, MR
114 Skogsnipe 18.08.1973 Aursjøen, Lesja, OP
113 Blåstrupe 18.08.1973 Rindalen, Rindal, MR
112 Bergirisk 18.08.1973 Aursjøen, Lesja, OP
111 Grankorsnebb 29.07.1973 Vistdalen, MR
110 Jaktfalk 10.07.1973 Isfjorden, Rauma, MR
109 Gulsanger 21.06.1973 Smebritflata/Isfjorden, Rauma, MR
108 Enkeltbekkasin 17.06.1973 Lesja, Lesja, OP
107 Boltit 16.06.1973 Dovrefjell, Dovre, OP
106 Sivspurv 11.06.1973 Skytebana/Isfjorden, Rauma, MR
105 Fjellerke 09.06.1973 Trollstigrøra, Valldal, MR
104 Munk 31.05.1973 Smebritflata/Isfjorden, Rauma, MR
103 Tyrkerdue 25.05.1973 Isfjorden, Rauma, MR
102 Kvinand 20.05.1973 Breivika/Isfjorden, Rauma, MR
101 Snøspurv 27.04.1973 Isfjorden skule, Rauma, MR
100 Svartand 19.04.1973 Nesje, Molde, MR
99 Siland 20.02.1973 Nesstranda, Rauma, MR
98 Spettmeis 01.01.1973 Isfjorden

Viser NSKF-arter og arter med dato og lokalitet. Underkjente kryss er filtrert bort.