| forside | forening | Bird Alarm | årbok |
Brukernavn:
Registrer deg som ny bruker her | Glemt passord? Passord:

Årslister fra tidligere år:

[Oversikt] [Norgeskryss] [Siste NSKF-kryss] [Edelkryss] [Årskryss 2019] [VP-kryss] [Krysseregler]

Norgesliste for Per Buertange

kronologisk sortert

#ArtDatoSted
350 Ringand 09.05.2019 Kirkeby, Maridalen, Oslo
349 Rødhodeand 08.08.2017 Ovenbukta, Råde, Ø
348 Maskerikse 13.06.2017 Ovenbukta, Råde, Ø
347 Natthegre 16.05.2017 Søndre Grav, Fredrikstad, Ø
346 Sibirjernspurv 14.03.2017 Slettmoen, Løten, HE
345 Kornspurv 01.07.2016 Kongsfjord, Berlevåg, FI
344 Kanadahettemåke 30.06.2016 Nedrevatnet, Storfjord, TR
343 Blåråke 12.06.2016 Herrebrøden, Halden, Ø
342 Knoppsjøorre 21.05.2016 Leangenbukta, Trondheim, ST
341 Dverglerke 21.04.2016 Kirkeby, Maridalen, Oslo
340 Ørkensanger 13.11.2015 Rakke, Larvik, VE
339 Skjestork 07.11.2015 Våge, Karmøy, RO
338 Bieter 25.10.2015 Bogen, Stokke, VE
337 Mongollo 28.06.2015 Kalsodden, Farsund, VA
336 Rødhodevarsler 23.05.2015 Spangereid, Lindesnes, VA
335 Dvergtrappe 25.04.2015 Jomfruland, Kragerø, TE
334 Steppemåke 21.08.2014 Bjørvika, Oslo
333 Jomfrutrane 06.07.2014 Nordgard, Larvik, VE
332 Bronseibis 11.05.2014 Sandvin, Odda, HO
331 Svartstrupejernspurv 04.12.2013 Hauge, Sokndal, RO
330 Trompeterfink 06.08.2013 Øra, Fredrikstad, Ø
329 Svarthodespurv 14.06.2013 Kviljo, Farsund, VA
328 Østsanger 28.05.2013 Hagahogget, Asker, AK
327 Purpurhegre 30.04.2013 Huk-Bygdøy, Oslo
326 Stork 18.04.2013 Heggvin, Hamar, HE
325 Hvithodespurv 18.03.2013 Sentrum, Tvedestrand, AA
324 Svartstrupetrost 04.11.2012 Hove-Tromøy, Arendal, AA
323 Sibirpiplerke 17.10.2012 Sorgenfrigropa, Fredrikstad, Ø
322 Rosenbrysttykknebb 19.06.2012 Søre Elvdal, Engerdal, HE
321 Svartglente 13.06.2012 Taranrød, Tønsberg, VE
320 Amerikablesand 09.06.2012 Øra, Fredrikstad, Ø
319 Kanadatrane 05.06.2012 Grønningsmyra, Rissa, ST
318 Blåvingeand 28.05.2012 Øra, Fredrikstad, Ø
317 Rødstrupesanger 20.05.2012 Skottjern, Arendal, AA
316 Hærfugl 09.05.2012 Kykkelsrud, Askim, Ø
315 Niland 29.04.2012 Kviljobukta, Farsund, VA
314 Gulkinnand 12.04.2012 Kurefjorden, Rygge, Ø
313 Hvitryggspett 16.03.2012 Bjellandstjern, Arendal, AA
312 Hvitvingesvartterne 17.08.2011 Sorgenfrigropa, Fredrikstad, Ø
311 Isabellavarsler 18.10.2009 Koksa-Fornebu, Bærum, AK
310 Gulnebblire 13.10.2008 Brentetangen, Rygge, Ø
309 Sitronerle 03.09.2007 Åvenbukta, Råde, Ø
308 Triel 05.05.2007 Nordre Roer, Rygge, Ø
307 Alpeseiler 09.11.2005 Kronos T.-Øra, Fredrikstad, Ø
306 Hauksanger 01.09.2005 Skipstad-Asmaløy, Hvaler, Ø
305 Bonapartesnipe 01.08.2005 Kurefjorden, Rygge, Ø
304 Balearlire 14.09.2004 Brentetangen, Rygge, Ø
303 Pirol 01.06.2004 Oakhill, Rygge, Ø
302 Silkehegre 30.05.2004 Gressholmen, Oslo
301 Glente 03.04.2004 Hærset, Trøgstad, Ø
300 Kaspimåke 15.03.2004 Gamlebyen, Fredrikstad, Ø
299 Lappugle 28.02.2004 Sukkestøl, Kristiansand, VA
298 Turteldue 25.11.2003 Løvenstad, Rælingen, AK
297 Vannpiplerke 19.11.2003 Moutmarka, Tjøme, VE
296 Franklinmåke 08.07.2003 Snekkervika, Rælingen, AK
295 Stivhaleand 01.05.2003 Kurefjorden, Rygge, Ø
294 Steppehauk 25.04.2003 Berg kirke, Halden, Ø
293 Svartehavsmåke 29.10.2002 Mandal sentrum, Mandal, VA
292 Svartkråke 29.10.2002 Kviljo, Farsund, VA
291 Harlekinand 12.10.2002 Ervik, Selje, SF
290 Ringnebbdykker 21.08.2002 Smukkevatnet, Time, RO
289 Flekksnipe 21.08.2002 Kvassheim, Hå, RO
288 Hvitstrupespurv 15.07.2002 Follo camping, Orkdal, ST
287 Rørdrum 05.05.2002 Øra, Fredrikstad, Ø
286 Egretthegre 01.05.2002 Isesjøen, Sarpsborg, Ø
285 Amursvale 30.04.2002 Søndre Grav, Fredrikstad, Ø
284 Hvitøyeand 12.04.2002 Kallaksjøen, Trøgstad, Ø
283 Svartbrynalbatross 11.11.2001 Krokstrand, Vestby, AK
282 Polarsvømmesnipe 20.10.2001 Østensjøvannet, Oslo
281 Tartarpiplerke 14.10.2001 Jeløy Radio, Moss, Ø
280 Havlire 17.08.2001 Stalsberget-Jeløya, Moss, Ø
279 Gulirisk 01.07.2001 Alby-Jeløya, Moss, Ø
278 Dobbeltbekkasin 11.05.2001 Lysakermoa, Eidsberg, Ø
277 Amerikakrikkand 27.04.2001 Monsrudvika, Fet, AK
276 Slagugle 14.04.2001 Våler i Solør, HE
275 Svartstrupe 28.11.2000 Østensjøvannet, Oslo
274 Stormsvale 31.10.2000 Stalsberget-Jeløya, Moss, Ø
273 Rustsnipe 07.10.2000 Nærland, Hå, RO
272 Fuglekongesanger 07.10.2000 Revtangen, Klepp, RO
271 Gulbrynsanger 07.10.2000 Revtangen, Klepp, RO
270 Tereksnipe 17.09.2000 Årnestangen, Rælingen, AK
269 Sabinemåke 08.09.2000 Viker-Asmaløy, Hvaler, Ø
268 Langnebbekkasinsnipe 27.08.2000 Klåstadkilen, Larvik, VE
267 Hortulan 13.08.2000 Brekkemoa, Rakkestad, Ø
266 Sibirlo 15.06.2000 Store Ekkerøy, Vadsø, FI
265 Svartterne 05.06.2000 Kurefjorden, Rygge, Ø
264 Trostesanger 05.06.2000 Koret-Onsøy, Fredrikstad, Ø
263 Rosenvarsler 04.06.2000 Åvenbukta, Råde, Ø
262 Sumpsanger 26.05.2000 Augeberghølen, Råde, Ø
261 Dvergfluesnapper 14.05.2000 Hærsetøya, Trøgstad, Ø
260 Enghauk 29.04.2000 Lista, Farsund, VA
259 Hubro 18.02.2000 Degernes, Rakkestad, Ø
258 Ismåke 19.01.2000 Bjugn kirke, Bjugn, ST
257 Gråspett 12.11.1999 Bøenssætret, Aremark, Ø
256 Hvitbrystlo 24.07.1999 Kurefjorden, Rygge, Ø
255 Elvesanger 15.06.1999 Buskog-Kr.øy, Fredrikstad, Ø
254 Alaskasnipe 12.05.1999 Kallaksjøen, Trøgstad, Ø
253 Storlire 23.10.1998 Akerøya, Hvaler, Ø
252 Grålire 09.10.1998 Akerøya, Hvaler, Ø
251 Snadderand 22.09.1998 Gamlebyen, Fredrikstad, Ø
250 Lerkefalk 12.07.1998 Hemnessjøen, Aurskog-H., AK
249 Sørnattergal 03.06.1998 Mossehallen, Moss, Ø
248 Isfugl 16.05.1998 Kusand, Fet, AK
247 Ringgås 02.05.1998 Sundtangen, Fet, AK
246 Åkerrikse 21.06.1997 Alby-Jeløya, Moss, Ø
245 Gresshoppesanger 07.06.1997 Rør, Rygge, Ø
244 Myrrikse 05.06.1997 Årum-Vannsjø, Rygge, Ø
243 Rosenfink 21.05.1997 Lekum, Eidsberg, Ø
242 Svarthalsdykker 17.05.1997 Helsjøvannet, Aurskog-H., AK
241 Nattergal 16.05.1997 Augeberg, Råde, Ø
240 Avosett 10.05.1997 Kurefjorden, Rygge, Ø
239 Vendehals 04.05.1997 Skottasjø, Trøgstad, Ø
238 Dvergsvane 22.03.1997 Moa-Tune, Sarpsborg, Ø
237 Brilleand 15.12.1996 Lomsesanden, Farsund, VA
236 Skjeggmeis 15.12.1996 Slevedalsvatnet, Farsund, VA
235 Båndkorsnebb 15.12.1996 Bausje, Farsund, VA
234 Mandarinand 07.10.1996 Treschows bru, Oslo
233 Vepsevåk 13.09.1996 Høyåsen-Tune, Sarpsborg, Ø
232 Vannrikse 02.08.1996 Sorgenfrigropa, Fredrikstad, Ø
231 Busksanger 23.07.1996 Kjølberg, Fredrikstad, Ø
230 Trelerke 21.07.1996 Kjerringa-Tune, Sarpsborg, Ø
229 Dvergterne 14.07.1996 Kurefjorden, Rygge, Ø
228 Ringnebbmåke 09.07.1996 Klæbu dyrepark, Klæbu, ST
227 Dvergspurv 07.07.1996 Svanvik, Sør-Varanger, FI
226 Vierspurv 06.07.1996 Pasvik, Sør-Varanger, FI
225 Dvergmåke 03.07.1996 Salttjern, Vadsø, FI
224 Storjo 03.07.1996 Reinøysund, Vardø, FI
223 Vandrefalk 12.05.1996 Kistrand, Porsanger, FI
222 Stillits 25.12.1995 Snarøya, Bærum, AK
221 Havsvale 02.09.1995 Kvalen-Rolvsøya, Måsøy, FI
220 Tornsanger 29.07.1995 Kurefjorden, Rygge, Ø
219 Skogsnipe 13.07.1995 Kurefjorden, Rygge, Ø
218 Fjellmyrløper 13.07.1995 Kurefjorden, Rygge, Ø
217 Gulsanger 12.07.1995 Kurefjorden, Rygge, Ø
216 Rosenstær 07.07.1995 Setervågen, Osen, ST
215 Snøugle 03.07.1995 Domen, Vardø, FI
214 Tretåspett 01.07.1995 Pasvik, Sør-Varanger, FI
213 Lappsanger 01.07.1995 Svanvik, Sør-Varanger, FI
212 Konglebit 29.06.1995 Pasvik, Sør-Varanger, FI
211 Hvitkinngås 09.06.1995 Valdak, Porsanger, FI
210 Rustand 03.06.1995 Hamningberg, Båtsfjord, FI
209 Bergand 28.04.1995 Rolvsøya, Måsøy, FI
208 Grønlandsmåke 16.11.1994 Kvalsund hamn, Kvalsund, FI
207 Blåmeis 29.10.1994 Finnbyen, Kvalsund, FI
206 Polarjo 15.10.1994 Kvalsund hamn, Kvalsund, FI
205 Polarmåke 09.10.1994 Kvalsundet, Kvalsund, FI
204 Dvergdykker 08.10.1994 Kvalsund hamn, Kvalsund, FI
203 Gråstrupedykker 07.10.1994 Kvitbergbukta, Kvalsund, FI
202 Flaggspett 07.10.1994 Repparfjordbotn, Kvalsund, FI
201 Lappfiskand 24.09.1994 Pasvik, Sør-Varanger, FI
200 Varsler 05.09.1994 Skoganvarre, Porsanger, FI
199 Lavskrike 28.08.1994 Stabbursdalen, Porsanger, FI
198 Lappmeis 28.08.1994 Stabbursdalen, Porsanger, FI
197 Sandløper 26.08.1994 Valdak, Porsanger, FI
196 Havsule 20.08.1994 Gjesvær, Nordkapp, FI
195 Polarlomvi 20.08.1994 Måsøya, Måsøy, FI
194 Sotsnipe 08.08.1994 ålgåt Iggaldas, Porsanger, FI
193 Tundrasnipe 08.08.1994 Stabbursnes, Porsanger, FI
192 Boltit 03.08.1994 Bøttafjellet, Kvalsund, FI
191 Hagesanger 23.06.1994 Kvalsunddalen, Kvalsund, FI
190 Sanglerke 20.06.1994 Slettelv, Kvalsund, FI
189 Sivsanger 15.06.1994 Slettelv, Kvalsund, FI
188 Taksvale 05.06.1994 Halsen, Kvalsund, FI
187 Grønnstilk 03.06.1994 Sennalandet, Kvalsund, FI
186 Temmincksnipe 03.06.1994 Stabbursnes, Porsanger, FI
185 Svømmesnipe 03.06.1994 Sennalandet, Kvalsund, FI
184 Sædgås 27.05.1994 Valdak, Porsanger, FI
183 Tundragås 27.05.1994 Valdak, Porsanger, FI
182 Måltrost 19.05.1994 Oldernes, Kvalsund, FI
181 Islom 15.05.1994 Vegnesbukta, Porsanger, FI
180 Ringdue 15.05.1994 Kistrand, Porsanger, FI
179 Ringtrost 14.05.1994 Porsa, Kvalsund, FI
178 Dverggås 12.05.1994 Valdak, Porsanger, FI
177 Sjøorre 12.05.1994 Billefjord, Porsanger, FI
176 Lappspove 12.05.1994 ålgåt Iggaldas, Porsanger, FI
175 Gluttsnipe 07.05.1994 Stabbursnes, Porsanger, FI
174 Gransanger 03.05.1994 Porsa, Kvalsund, FI
173 Bergirisk 01.05.1994 Finnbyen, Kvalsund, FI
172 Gulnebblom 10.04.1994 Neverfjord, Kvalsund, FI
171 Kanadagås 04.09.1993 Krokvannet, Rakkestad, Ø
170 Duetrost 04.09.1993 Orestupet, Rakkestad, Ø
169 Tundralo 10.08.1993 Kurefjorden, Rygge, Ø
168 Rovterne 10.08.1993 Kurefjorden, Rygge, Ø
167 Myrsanger 06.06.1993 Horneskilen, Sarpsborg, Ø
166 Makrellterne 22.05.1993 Saltnes, Råde, Ø
165 Rørsanger 17.05.1993 Øra, Fredrikstad, Ø
164 Dverglo 07.05.1993 Øra, Fredrikstad, Ø
163 Knekkand 02.05.1993 Akerøya, Hvaler, Ø
162 Svartand 02.05.1993 Akerøya, Hvaler, Ø
161 Brunsisik 02.05.1993 Akerøya, Hvaler, Ø
160 Splitterne 01.05.1993 Brattestø, Hvaler, Ø
159 Møller 01.05.1993 Akerøya, Hvaler, Ø
158 Strandsnipe 30.04.1993 Buer, Rakkestad, Ø
157 Svartrødstjert 11.04.1993 Akerøya, Hvaler, Ø
156 Tornirisk 11.04.1993 Akerøya, Hvaler, Ø
155 Rugde 10.04.1993 Akerøya, Hvaler, Ø
154 Svartmeis 16.03.1993 Kjære-Onsøy, Fredrikstad, Ø
153 Dvergsnipe 29.08.1992 Leira-Rolvsøya, Måsøy, FI
152 Svarthalespove 22.07.1992 Rolvsøya, Måsøy, FI
151 Sandsvale 03.07.1992 Trømborg, Eidsberg, Ø
150 Lappiplerke 13.06.1992 Rolvsøya, Måsøy, FI
149 Gjøk 02.06.1992 Rolvsøya, Måsøy, FI
148 Kortnebbgås 25.05.1992 Rolvsøya, Måsøy, FI
147 Myrsnipe 20.05.1992 Rolvsøya, Måsøy, FI
146 Klippedue (dom.: bydue) 20.05.1992 Tufjord-Rolvsøya, Måsøy, FI
145 Fjelljo 28.06.1991 Bæskadas, Alta, FI
144 Lappspurv 28.06.1991 Bæskadas, Alta, FI
143 Kongeørn 20.06.1991 Rolvsøya, Måsøy, FI
142 Dvergfalk 08.06.1991 Rolvsøya, Måsøy, FI
141 Storlom 01.06.1991 Rolvsøya, Måsøy, FI
140 Blåstrupe 01.06.1991 Rolvsøya, Måsøy, FI
139 Stjertand 31.05.1991 Rolvsøya, Måsøy, FI
138 Smålom 31.05.1991 Risnas-Rolvsøya, Måsøy, FI
137 Krikkand 24.05.1991 Rolvsøya, Måsøy, FI
136 Sivspurv 24.05.1991 Rolvsøya, Måsøy, FI
135 Horndykker 23.05.1991 Kolvikvatnet, Porsanger, FI
134 Polarsnipe 23.05.1991 Gåradak, Porsanger, FI
133 Låvesvale 18.05.1991 Halsen-Rolvsøya, Måsøy, FI
132 Rødvingetrost 18.05.1991 Rolvsøya, Måsøy, FI
131 Fjellerke 16.05.1991 Valfjord-Rolvsøya, Måsøy, FI
130 Gråtrost 16.05.1991 Rolvsøya, Måsøy, FI
129 Småspove 01.05.1991 Rolvsøya, Måsøy, FI
128 Enkeltbekkasin 30.04.1991 Rolvsøya, Måsøy, FI
127 Brunnakke 29.04.1991 Rolvsøya, Måsøy, FI
126 Rødstilk 28.04.1991 Rolvsøya, Måsøy, FI
125 Heipiplerke 28.04.1991 Rolvsøya, Måsøy, FI
124 Kjøttmeis 20.04.1991 Rolvsøya, Måsøy, FI
123 Stellerand 14.04.1991 Leira-Rolvsøya, Måsøy, FI
122 Skjærpiplerke 14.04.1991 Leira-Rolvsøya, Måsøy, FI
121 Gravand 13.04.1991 Leira-Rolvsøya, Måsøy, FI
120 Hettemåke 13.04.1991 Rolvsøya, Måsøy, FI
119 Alke 20.03.1991 Rolvsøya, Måsøy, FI
118 Havhest 12.03.1991 Rolvsøya, Måsøy, FI
117 Fjellvåk 09.03.1991 Rolvsøya, Måsøy, FI
116 Praktærfugl 07.03.1991 Rolvsøya, Måsøy, FI
115 Jaktfalk 11.09.1990 Rolvsøya, Måsøy, FI
114 Dvergspett 23.08.1990 Gåsvika-Rolvsøya, Måsøy, FI
113 Skjære 31.07.1990 Rolvsøya, Måsøy, FI
112 Munk 12.05.1990 Fjell-Båstad, Trøgstad, Ø
111 Haukugle 16.09.1989 Goppollen, Ringebu, OP
110 Fuglekonge 12.04.1989 Remmenskogen, Halden, Ø
109 Alkekonge 10.03.1989 Breidbukta-Jeløya, Moss, Ø
108 Kjernebiter 25.06.1988 Fåvang, Ringebu, OP
107 Bøksanger 23.05.1988 Sorgenfri, Halden, Ø
106 Gråmåke 28.04.1988 Sletterøyene, Råde, Ø
105 Sildemåke 28.04.1988 Sletterøyene, Råde, Ø
104 Trekryper 28.04.1988 Remmenskogen, Halden, Ø
103 Granmeis 18.04.1988 Remmenskogen, Halden, Ø
102 Kvartbekkasin 02.10.1987 Nøtteholen, Rakkestad, Ø
101 Gulspurv 12.09.1987 Haugsjåsund, Nissedal, TE
100 Gulerle 26.06.1987 Goppollen, Ringebu, OP
99 Svartspett 23.04.1987 Remmenskogen, Halden, Ø
98 Nøttekråke 10.08.1986 Lund, Rakkestad, Ø
97 Gjerdesmett 10.08.1986 Lund, Rakkestad, Ø
96 Løvsanger 10.08.1986 Lund, Rakkestad, Ø
95 Vaktel 12.07.1986 Gudum, Rakkestad, Ø
94 Toppskarv 06.06.1986 Lovunda, Lurøy, NO
93 Lunde 06.06.1986 Lovunda, Lurøy, NO
92 Jordugle 28.05.1986 Glein, Dønna, NO
91 Skjeand 25.05.1986 Glein, Dønna, NO
90 Grågås 24.05.1986 Glein, Dønna, NO
89 Brushane 20.05.1986 Glein, Dønna, NO
88 Gråhegre 12.05.1986 Solfjellsjøen, Dønna, NO
87 Polarsisik 25.04.1986 Solfjellsjøen, Dønna, NO
86 Svarttrost 12.03.1986 Glein, Dønna, NO
85 Havørn 18.02.1986 Nordøyvågen, Dønna, NO
84 Havelle 25.01.1986 Nordøyvågen, Dønna, NO
83 Storskarv 25.01.1986 Nordøyvågen, Dønna, NO
82 Fjæreplytt 24.01.1986 Nordøyvågen, Dønna, NO
81 Teist 24.01.1986 Nordøyvågen, Dønna, NO
80 Siland 18.01.1986 Nordøyvågen, Dønna, NO
79 Fjellrype 26.11.1985 Solfjellsjøen, Dønna, NO
78 Gråspurv 18.11.1985 Glein, Dønna, NO
77 Musvåk 16.10.1985 Nøtteholen, Rakkestad, Ø
76 Kråke 16.10.1985 Nøtteholen, Rakkestad, Ø
75 Ravn 16.10.1985 Nøtteholen, Rakkestad, Ø
74 Nøtteskrike 06.10.1985 Nøtteholen, Rakkestad, Ø
73 Steinskvett 12.09.1985 Kulevannet, Eidsberg, Ø
72 Grankorsnebb 12.09.1985 Ambjørnrud, Eidsberg, Ø
71 Myrhauk 28.08.1985 Tjernes, Rakkestad, Ø
70 Lirype 03.07.1985 Skaland, Berg, TR
69 Svartbak 03.07.1985 Skaland, Berg, TR
68 Svarthvit fluesnapper 02.07.1985 Skaland, Berg, TR
67 Tyvjo 29.06.1985 Hillesøy, Tromsø, TR
66 Heilo 27.06.1985 Kvaløysletta, Tromsø, TR
65 Ærfugl 26.06.1985 Langnes, Tromsø, TR
64 Tjeld 26.06.1985 Tromsøya, Tromsø, TR
63 Krykkje 26.06.1985 Langnes, Tromsø, TR
62 Sandlo 25.06.1985 Kvaløysletta, Tromsø, TR
61 Steinvender 25.06.1985 Kvaløysletta, Tromsø, TR
60 Rødnebbterne 25.06.1985 Prestvannet, Tromsø, TR
59 Tårnseiler 12.06.1985 Gjølsjøen, Marker, Ø
58 Kaie 12.06.1985 Ørje, Marker, Ø
57 Buskskvett 07.06.1985 Buer, Rakkestad, Ø
56 Laksand 12.05.1985 Tjernes, Rakkestad, Ø
55 Grønnspett 12.05.1985 Rørvannet, Rakkestad, Ø
54 Bjørkefink 23.04.1985 Mellomdalen, Rakkestad, Ø
53 Furukorsnebb 20.04.1985 Tjerbumosen, Rakkestad, Ø
52 Tårnfalk 18.04.1985 Mellomdalen, Rakkestad, Ø
51 Pilfink 06.04.1985 Tjernes, Rakkestad, Ø
50 Lomvi 24.02.1985 Vesterøy, Hvaler, Ø
49 Dompap 12.02.1985 Tjernes, Rakkestad, Ø
48 Grønnfink 10.02.1985 Tjernes, Rakkestad, Ø
47 Stjertmeis 12.10.1984 Høytomt, Rakkestad, Ø
46 Toppand 16.07.1984 Østensjøvannet, Oslo
45 Toppdykker 16.07.1984 Østensjøvannet, Oslo
44 Tornskate 16.05.1984 Mellomdalen, Rakkestad, Ø
43 Sivhøne 12.05.1984 Østensjøvannet, Oslo
42 Sothøne 12.05.1984 Østensjøvannet, Oslo
41 Jerpe 06.05.1984 Tiuren, Rakkestad, Ø
40 Linerle 06.05.1984 Tiuren, Rakkestad, Ø
39 Grønnsisik 06.05.1984 Tiuren, Rakkestad, Ø
38 Orrfugl 30.04.1984 Nøtteholen, Rakkestad, Ø
37 Knoppsvane 25.04.1984 Stomperudtjern, R.stad, Ø
36 Trane 18.04.1984 Murtnes, Rakkestad, Ø
35 Storspove 18.04.1984 Volltvet, Rakkestad, Ø
34 Toppmeis 16.04.1984 Mellomdalen, Rakkestad, Ø
33 Bokfink 15.04.1984 Dammyra, Rakkestad, Ø
32 Vipe 08.04.1984 Hostein, Rakkestad, Ø
31 Perleugle 30.03.1984 Nøtteholen, Rakkestad, Ø
30 Gråsisik 23.03.1984 Mjørud, Rakkestad, Ø
29 Hønsehauk 22.03.1984 Degernes, Rakkestad, Ø
28 Gråfluesnapper 25.07.1983 Buer, Rakkestad, Ø
27 Fiskemåke 28.06.1983 Øymarksjøen, Marker, Ø
26 Fiskeørn 12.06.1983 Buer, Rakkestad, Ø
25 Løvmeis 12.06.1983 Buer, Rakkestad, Ø
24 Spettmeis 12.06.1983 Buer, Rakkestad, Ø
23 Stær 12.06.1983 Buer, Rakkestad, Ø
22 Rødstjert 28.05.1983 Ådalen, Rakkestad, Ø
21 Trepiplerke 28.05.1983 Bergenhus, Rakkestad, Ø
20 Storfugl 18.05.1983 Hiesten, Rakkestad, Ø
19 Sangsvane 10.05.1983 Gjølsjøen, Marker, Ø
18 Taffeland 10.05.1983 Gjølsjøen, Marker, Ø
17 Sivhauk 10.05.1983 Gjølsjøen, Marker, Ø
16 Rødstrupe 27.04.1983 Buer, Rakkestad, Ø
15 Jernspurv 27.04.1983 Buer, Rakkestad, Ø
14 Skogdue 24.04.1983 Hostein, Rakkestad, Ø
13 Kvinand 16.04.1983 Gjølsjøen, Marker, Ø
12 Vintererle 13.04.1983 Buer, Rakkestad, Ø
11 Kornkråke 25.03.1983 Hostein, Rakkestad, Ø
10 Snøspurv 23.03.1983 Lekum, Eidsberg, Ø
9 Stokkand 24.02.1982 Buer, Rakkestad, Ø
8 Fossekall 24.02.1982 Buer, Rakkestad, Ø
7 Hornugle 24.04.1979 Liensdammen, Rakkestad, Ø
6 Sidensvans 07.11.1978 Rakkestad stasjon, R.stad, Ø
5 Kattugle 28.05.1978 Bergenhus, Rakkestad, Ø
4 Nattravn 12.06.1977 Dammyra, Rakkestad, Ø
3 Spurvehauk 12.03.1977 Rakkestad stasjon, R.stad, Ø
2 Tyrkerdue 12.03.1977 Rakkestad stasjon, R.stad, Ø
1 Spurveugle 20.09.1976 Lyngby, Rakkestad, Ø

Viser NSKF-arter og arter med dato og lokalitet. Underkjente kryss er filtrert bort.