| forside | forening | Bird Alarm | årbok |
Brukernavn:
Registrer deg som ny bruker her | Glemt passord? Passord:

Årslister fra tidligere år:

[Oversikt] [Norgeskryss] [Siste NSKF-kryss] [Edelkryss] [Årskryss 2019] [VP-kryss] [Krysseregler]

VP-liste for Torgrim Breiehagen

#ArtLandÅr
1 Knoppsvane Cygnus olor 1971
2 Sangsvane Cygnus cygnus 1968
3 Dvergsvane Cygnus columbianus 1991
4 Sædgås Anser fabalis 1974
5 Kortnebbgås Anser brachyrhynchus 1991
6 Tundragås Anser albifrons 1999
7 Grågås Anser anser 1971
8 Kanadagås Branta canadensis 1976
9 Hvitkinngås Branta leucopsis 1992
10 Ringgås Branta bernicla 1992
11 Niland Alopochen aegyptiaca 2006
12 Rustand Tadorna ferruginea 2007
13 Gravand Tadorna tadorna 1971
14 Brunnakke Anas penelope 1969
15 Amerikablesand Anas americana 2005
16 Snadderand Anas strepera 2005
17 Krikkand Anas crecca 1966
18 Amerikakrikkand Anas carolinensis 2001
19 Stokkand Anas platyrhynchos 1968
20 Stjertand Anas acuta 1970
21 Knekkand Anas querquedula 1972
22 Skjeand Anas clypeata 1971
23 Rødhodeand Netta rufina Spania 2007
24 Taffeland Aythya ferina 1971
25 Ringand Aythya collaris
26 Toppand Aythya fuligula 1966
27 Bergand Aythya marila 1970
28 Purpurhodeand Aythya affinis 2007
29 Ærfugl Somateria mollissima 1969
30 Praktærfugl Somateria spectabilis 1974
31 Stellerand Polysticta stelleri 1974
32 Havelle Clangula hyemalis 1973
33 Svartand Melanitta nigra 1970
34 Sjøorre Melanitta fusca 1970
35 Brilleand Melanitta perspicillata 2006
36 Kvinand Bucephala clangula 1967
37 Lappfiskand Mergellus albellus 1974
38 Siland Mergus serrator 1971
39 Laksand Mergus merganser 1966
40 Stivhaleand Oxyura jamaicensis 2006
41 Hvithodeand Oxyura leucocephala Spania 2014
42 Rødhøne Alectoris rufa Spania 2007
43 Rapphøne Perdix perdix 1973
44 Vaktel Coturnix coturnix 2000
45 Lirype Lagopus lagopus 1962
46 Fjellrype Lagopus muta 1970
47 Storfugl Tetrao urogallus 1966
48 Orrfugl Tetrao tetrix 1960
49 Jerpe Bonasa bonasia 1969
50 Gulnebblom Gavia adamsii 1974
51 Storlom Gavia arctica 1966
52 Islom Gavia immer 1993
53 Smålom Gavia stellata 1974
54 Dvergdykker Tachybaptus ruficollis 1970
55 Ringnebbdykker Podilymbus podiceps 2007
56 Gråstrupedykker Podiceps grisegena 1993
57 Toppdykker Podiceps cristatus 1973
58 Horndykker Podiceps auritus 1989
59 Svarthalsdykker Podiceps nigricollis Hellas 1998
60 Rosenflamingo Phoenicopterus roseus Spania 2014
61 Havhest Fulmarus glacialis 1971
62 Gulnebblire Calonectris diomedea Hellas 1998
63 Grålire Puffinus griseus Island 2006
64 Middelhavslire Puffinus yelkouan Hellas 1998
65 Stork Ciconia ciconia 2010
66 Havsule Morus bassanus 1971
67 Storskarv Phalacrocorax carbo 1973
68 Toppskarv Phalacrocorax aristotelis 1971
69 Gråhegre Ardea cinerea 1966
70 Egretthegre Ardea alba Hellas 2007
71 Silkehegre Egretta garzetta Spania 2008
72 Topphegre Ardeola ralloides Hellas 1998
73 Kuhegre Bubulcus ibis Spania 2007
74 Natthegre Nycticorax nycticorax Hellas 1998
75 Dvergrørdrum Ixobrychus minutus Hellas 1998
76 Bronseibis Plegadis falcinellus Hellas 1998
77 Skjestork Platalea leucorodia 2000
78 Fiskeørn Pandion haliaetus 1963
79 Gåsegribb Gyps fulvus Hellas 1998
80 Slangeørn Circaetus gallicus Hellas 1998
81 Keiserørn Aquila heliaca 2007
82 Kongeørn Aquila chrysaetos 1970
83 Haukørn Aquila fasciata Hellas 1998
84 Sivhauk Circus aeruginosus 1999
85 Myrhauk Circus cyaneus 1971
86 Enghauk Circus pygargus Hellas 1998
87 Spurvehauk Accipiter nisus 1969
88 Hønsehauk Accipiter gentilis 1967
89 Havørn Haliaeetus albicilla 1988
90 Fjellvåk Buteo lagopus 1969
91 Musvåk Buteo buteo 1968
92 Ørnvåk Buteo rufinus Hellas 1998
93 Vannrikse Rallus aquaticus 2001
94 Åkerrikse Crex crex Russland (VP-delen) 1996
95 Myrrikse Porzana porzana 1999
96 Sivhøne Gallinula chloropus 1969
97 Sothøne Fulica atra 1973
98 Trane Grus grus 1963
99 Triel Burhinus oedicnemus Hellas 1998
100 Vipe Vanellus vanellus 1962
101 Heilo Pluvialis apricaria 1962
102 Tundralo Pluvialis squatarola 1978
103 Sandlo Charadrius hiaticula 1970
104 Dverglo Charadrius dubius 1971
105 Hvitbrystlo Charadrius alexandrinus Hellas 2007
106 Boltit Charadrius morinellus 1970
107 Tjeld Haematopus ostralegus 1969
108 Stylteløper Himantopus himantopus Spania 2008
109 Avosett Recurvirostra avosetta 2000
110 Kvartbekkasin Lymnocryptes minimus 1974
111 Dobbeltbekkasin Gallinago media 1972
112 Enkeltbekkasin Gallinago gallinago 1967
113 Langnebbekkasinsnipe Limnodromus scolopaceus 1974
114 Svarthalespove Limosa limosa 1973
115 Lappspove Limosa lapponica 1974
116 Småspove Numenius phaeopus 1971
117 Storspove Numenius arquata 1969
118 Sotsnipe Tringa erythropus 1974
119 Rødstilk Tringa totanus 1963
120 Gluttsnipe Tringa nebularia 1966
121 Gulbeinsnipe Tringa flavipes 2007
122 Skogsnipe Tringa ochropus 1969
123 Grønnstilk Tringa glareola 1966
124 Strandsnipe Actitis hypoleucos 1967
125 Steinvender Arenaria interpres 1974
126 Polarsnipe Calidris canutus 1981
127 Sandløper Calidris alba 1974
128 Dvergsnipe Calidris minuta 1973
129 Temmincksnipe Calidris temminckii 1970
130 Alaskasnipe Calidris melanotos 2006
131 Spisshalesnipe Calidris acuminata 2003
132 Tundrasnipe Calidris ferruginea 1978
133 Myrsnipe Calidris alpina 1970
134 Fjæreplytt Calidris maritima 1970
135 Fjellmyrløper Calidris falcinellus 1974
136 Brushane Calidris pugnax 1971
137 Svømmesnipe Phalaropus lobatus 1970
138 Rugde Scolopax rusticola 1966
139 Brakksvale Glareola pratincola Hellas 1998
140 Krykkje Rissa tridactyla 1971
141 Hettemåke Chroicocephalus ridibundus 1968
142 Dvergmåke Hydrocoloeus minutus 1997
143 Svartehavsmåke Ichthyaetus melanocephalus 1997
144 Middelhavsmåke Ichthyaetus audouinii Spania 2014
145 Fiskemåke Larus canus 1968
146 Ringnebbmåke Larus delawarensis 2006
147 Gråmåke Larus argentatus 1969
148 Gulbeinmåke Larus michahellis Tyrkia 1998
149 Grønlandsmåke Larus glaucoides 1985
150 Sildemåke Larus fuscus 1970
151 Polarmåke Larus hyperboreus 1974
152 Svartbak Larus marinus 1971
153 Dvergterne Sternula albifrons Portugal 2019
154 Hvitkinnsvartterne Chlidonias hybrida Hellas 1998
155 Hvitvingesvartterne Chlidonias leucopterus Hellas 1998
156 Makrellterne Sterna hirundo 1969
157 Rødnebbterne Sterna paradisaea 1970
158 Splitterne Thalasseus sandvicensis 2000
159 Polarjo Stercorarius pomarinus 2001
160 Tyvjo Stercorarius parasiticus 1971
161 Fjelljo Stercorarius longicaudus 1970
162 Alkekonge Alle alle 1988
163 Lomvi Uria aalge 1971
164 Alke Alca torda 1971
165 Teist Cepphus grylle 1971
166 Lunde Fratercula arctica 1971
167 Klippedue (dom.: bydue) Columba livia 1963
168 Skogdue Columba oenas 1972
169 Ringdue Columba palumbus 1967
170 Turteldue Streptopelia turtur 1971
171 Tyrkerdue Streptopelia decaocto 1969
172 Gjøk Cuculus canorus 1963
173 Dverghornugle Otus scops Hellas 1998
174 Hubro Bubo bubo 1992
175 Snøugle Bubo scandiacus 1993
176 Kattugle Strix aluco 1973
177 Haukugle Surnia ulula 1974
178 Spurveugle Glaucidium passerinum 1971
179 Kirkeugle Athene noctua Hellas 1998
180 Perleugle Aegolius funereus 1962
181 Hornugle Asio otus 1967
182 Jordugle Asio flammeus 1971
183 Nattravn Caprimulgus europaeus 2008
184 Alpeseiler Apus melba Hellas 2007
185 Tårnseiler Apus apus 1963
186 Gråseiler Apus pallidus Kroatia 2012
187 Isfugl Alcedo atthis 1970
188 Bieter Merops apiaster Hellas 1998
189 Hærfugl Upupa epops 1970
190 Vendehals Jynx torquilla 1967
191 Dvergspett Dendrocopos minor 1968
192 Hvitryggspett Dendrocopos leucotos 1970
193 Flaggspett Dendrocopos major 1963
194 Tretåspett Picoides tridactylus 1968
195 Svartspett Dryocopus martius 1968
196 Grønnspett Picus viridis 1968
197 Gråspett Picus canus 1968
198 Tårnfalk Falco tinnunculus 1968
199 Aftenfalk Falco vespertinus Hellas 1998
200 Eleonorafalk Falco eleonorae Hellas 1998
201 Dvergfalk Falco columbarius 1969
202 Lerkefalk Falco subbuteo Sverige 1979
203 Jaktfalk Falco rusticolus 1991
204 Vandrefalk Falco peregrinus 1991
205 Munkeparakitt Myiopsitta monachus Spania 2014
206 Tornskate Lanius collurio 1973
207 Varsler Lanius excubitor 1968
208 Krattvarsler Lanius meridionalis 2005
209 Rosenvarsler Lanius minor Hellas 1998
210 Hvitpannevarsler Lanius nubicus 2006
211 Rødhodevarsler Lanius senator Hellas 1998
212 Pirol Oriolus oriolus Sverige 1979
213 Lavskrike Perisoreus infaustus 1962
214 Nøtteskrike Garrulus glandarius 1968
215 Blåskjære Cyanopica cooki Portugal 2019
216 Skjære Pica pica 1968
217 Nøttekråke Nucifraga caryocatactes 1971
218 Kaie Corvus monedula 1970
219 Kornkråke Corvus frugilegus 1968
220 Svartkråke Corvus corone 1977
221 Kråke Corvus cornix 1958
222 Ravn Corvus corax 1968
223 Skjeggmeis Panurus biarmicus 2003
224 Kalanderlerke Melanocorypha calandra Hellas 2007
225 Dverglerke Calandrella brachydactyla Hellas 1998
226 Flekkdverglerke Alaudala rufescens Spania 2008
227 Topplerke Galerida cristata 1973
228 Trelerke Lullula arborea 2006
229 Sanglerke Alauda arvensis 1968
230 Fjellerke Eremophila alpestris 1968
231 Sandsvale Riparia riparia 1960
232 Låvesvale Hirundo rustica 1960
233 Amursvale Cecropis daurica Portugal 2019
234 Taksvale Delichon urbicum 1961
235 Balkanmeis Poecile lugubris Hellas 2007
236 Løvmeis Poecile palustris 1973
237 Granmeis Poecile montanus 1968
238 Lappmeis Poecile cinctus 1973
239 Svartmeis Periparus ater 1968
240 Toppmeis Lophophanes cristatus 1968
241 Kjøttmeis Parus major 1968
242 Blåmeis Cyanistes caeruleus 1968
243 Kalottmeis Cyanistes teneriffae Kanariøyene 2017
244 Pungmeis Remiz pendulinus 2006
245 Stjertmeis Aegithalos caudatus 1968
246 Spettmeis Sitta europaea 1973
247 Klippespettmeis Sitta neumayer Hellas 2007
248 Trekryper Certhia familiaris 1968
249 Gjerdesmett Troglodytes troglodytes 1966
250 Fossekall Cinclus cinclus 1968
251 Hagebylbyl Pycnonotus barbatus Egypt 1997
252 Fuglekonge Regulus regulus 1966
253 Løvsanger Phylloscopus trochilus 1967
254 Gransanger Phylloscopus collybita 1970
255 Kanarigransanger Phylloscopus canariensis Kanariøyene 2014
256 Bøksanger Phylloscopus sibilatrix 1972
257 Gulbrynsanger Phylloscopus inornatus Spania 2008
258 Blekbrynsanger Phylloscopus humei 2003
259 Olivensanger Hippolais olivetorum Hellas 1998
260 Gulsanger Hippolais icterina 1968
261 Tamarisksanger Acrocephalus melanopogon Hellas 1998
262 Sivsanger Acrocephalus schoenobaenus 1974
263 Rørsanger Acrocephalus scirpaceus 1973
264 Myrsanger Acrocephalus palustris 1991
265 Gresshoppesanger Locustella naevia 2000
266 Sumpsanger Locustella luscinioides 2003
267 Cistussanger Cisticola juncidis Hellas 2006
268 Munk Sylvia atricapilla 1967
269 Hagesanger Sylvia borin 1967
270 Tornsanger Sylvia communis 1973
271 Møller Sylvia curruca 1971
272 Hauksanger Sylvia nisoria 2010
273 Rødstrupesanger Sylvia cantillans Hellas 1998
274 Svarthodesanger Sylvia melanocephala Hellas 2006
275 Gråfluesnapper Muscicapa striata 1967
276 Rødstrupe Erithacus rubecula 1968
277 Nattergal Luscinia luscinia 1970
278 Sørnattergal Luscinia megarhynchos Spania 2014
279 Blåstrupe Luscinia svecica 1962
280 Svarthvit fluesnapper Ficedula hypoleuca 1967
281 Halsbåndfluesnapper Ficedula albicollis Hellas 1998
282 Svartrødstjert Phoenicurus ochruros 1973
283 Rødstjert Phoenicurus phoenicurus 1966
284 Buskskvett Saxicola rubetra 1960
285 Svartstrupe Saxicola rubicola 1972
286 Steinskvett Oenanthe oenanthe 1961
287 Middelhavssteinskvett Oenanthe hispanica Hellas 1998
288 Ørkensteinskvett Oenanthe deserti 2005
289 Isabellasteinskvett Oenanthe isabellina Hellas 1998
290 Blåtrost Monticola solitarius Hellas 2007
291 Ringtrost Turdus torquatus 1968
292 Svarttrost Turdus merula 1967
293 Gråtrost Turdus pilaris 1958
294 Rødvingetrost Turdus iliacus 1961
295 Måltrost Turdus philomelos 1967
296 Duetrost Turdus viscivorus 1969
297 Stær Sturnus vulgaris 1967
298 Middelhavsstær Sturnus unicolor Spania 2014
299 Klippestær Onychognathus tristramii Israel 1997
300 Jernspurv Prunella modularis 1969
301 Linerle Motacilla alba 1960
302 Sitronerle Motacilla citreola 2003
303 Gulerle Motacilla flava 1962
304 Vintererle Motacilla cinerea 1973
305 Markpiplerke Anthus campestris Sverige 1979
306 Kanaripiplerke Anthus berthelotii Spania 2008
307 Trepiplerke Anthus trivialis 1966
308 Heipiplerke Anthus pratensis 1961
309 Lappiplerke Anthus cervinus 1974
310 Skjærpiplerke Anthus petrosus 1971
311 Vannpiplerke Anthus spinoletta Italia 1998
312 Sidensvans Bombycilla garrulus 1971
313 Lappspurv Calcarius lapponicus 1970
314 Snøspurv Plectrophenax nivalis 1970
315 Svarthetteparula Setophaga striata 2006
316 Gulspurv Emberiza citrinella 1968
317 Hekkspurv Emberiza cirlus Hellas 2007
318 Hortulan Emberiza hortulana 1975
319 Dvergspurv Emberiza pusilla 1974
320 Vierspurv Emberiza rustica Russland (VP-delen) 1996
321 Sivspurv Emberiza schoeniclus 1970
322 Kornspurv Emberiza calandra Hellas 2007
323 Bokfink Fringilla coelebs 1960
324 Bjørkefink Fringilla montifringilla 1962
325 Trompeterfink Bucanetes githagineus Spania 2008
326 Konglebit Pinicola enucleator 1971
327 Rosenfink Carpodacus erythrinus 1975
328 Grønnfink Chloris chloris 1968
329 Furukorsnebb Loxia pytyopsittacus 1977
330 Grankorsnebb Loxia curvirostra 1967
331 Båndkorsnebb Loxia leucoptera 1980
332 Brunsisik Acanthis cabaret 1999
333 Gråsisik Acanthis flammea 1966
334 Polarsisik Acanthis hornemanni 1970
335 Grønnsisik Spinus spinus 1968
336 Bergirisk Carduelis flavirostris 1971
337 Tornirisk Carduelis cannabina 1972
338 Stillits Carduelis carduelis 1973
339 Gulirisk Serinus serinus Ungarn 1997
340 Kanariirisk (dom.: kanarifugl) Serinus canaria Portugal 2012
341 Dompap Pyrrhula pyrrhula 1968
342 Kjernebiter Coccothraustes coccothraustes 2003
343 Gråspurv Passer domesticus 1968
344 Middelhavsspurv Passer hispaniolensis Spania 2008
345 Pilfink Passer montanus 1971
346 Oransjekinnastrild Estrilda melpoda Kanariøyene 2017
347 Vatreastrild Estrilda astrild Portugal 2012