| forside | forening | Bird Alarm | årbok |
Brukernavn:
Registrer deg som ny bruker her | Glemt passord? Passord:

Årslister fra tidligere år:

[Oversikt] [Norgeskryss] [Siste NSKF-kryss] [Edelkryss] [Årskryss 2019] [VP-kryss] [Krysseregler]

VP-liste for Terje Gustavsen

#ArtLandÅr
1 Knoppsvane Cygnus olor
2 Svartsvane Cygnus atratus Spania 2013
3 Sangsvane Cygnus cygnus
4 Dvergsvane Cygnus columbianus
5 Sædgås Anser fabalis
6 Kortnebbgås Anser brachyrhynchus
7 Tundragås Anser albifrons
8 Dverggås Anser erythropus
9 Grågås Anser anser
10 Kanadagås Branta canadensis
11 Hvitkinngås Branta leucopsis
12 Ringgås Branta bernicla
13 Niland Alopochen aegyptiaca Tyskland 2009
14 Rustand Tadorna ferruginea 2007
15 Gravand Tadorna tadorna
16 Mandarinand Aix galericulata 2008
17 Brunnakke Anas penelope
18 Snadderand Anas strepera
19 Krikkand Anas crecca
20 Stokkand Anas platyrhynchos
21 Rødfotand Anas rubripes
22 Stjertand Anas acuta
23 Knekkand Anas querquedula
24 Blåvingeand Anas discors
25 Skjeand Anas clypeata
26 Taffeland Aythya ferina
27 Ringand Aythya collaris
28 Hvitøyeand Aythya nyroca
29 Toppand Aythya fuligula
30 Bergand Aythya marila
31 Purpurhodeand Aythya affinis 2007
32 Ærfugl Somateria mollissima
33 Praktærfugl Somateria spectabilis
34 Stellerand Polysticta stelleri
35 Havelle Clangula hyemalis
36 Svartand Melanitta nigra
37 Sjøorre Melanitta fusca
38 Brilleand Melanitta perspicillata
39 Kvinand Bucephala clangula
40 Lappfiskand Mergellus albellus
41 Siland Mergus serrator
42 Laksand Mergus merganser
43 Berberhøne Alectoris barbara Spania 2006
44 Rødhøne Alectoris rufa Spania 2008
45 Beduinhøne Ammoperdix heyi Israel 2013
46 Rapphøne Perdix perdix
47 Vaktel Coturnix coturnix
48 Fasan Phasianus colchicus
49 Lirype Lagopus lagopus
50 Fjellrype Lagopus muta
51 Storfugl Tetrao urogallus
52 Orrfugl Tetrao tetrix
53 Jerpe Bonasa bonasia
54 Gulnebblom Gavia adamsii
55 Storlom Gavia arctica
56 Islom Gavia immer
57 Smålom Gavia stellata
58 Dvergdykker Tachybaptus ruficollis
59 Ringnebbdykker Podilymbus podiceps
60 Gråstrupedykker Podiceps grisegena
61 Toppdykker Podiceps cristatus
62 Horndykker Podiceps auritus
63 Svarthalsdykker Podiceps nigricollis 2002
64 Rosenflamingo Phoenicopterus roseus Frankrike 2007
65 Havhest Fulmarus glacialis
66 Gulnebblire Calonectris diomedea Spania 2006
67 Grålire Puffinus griseus
68 Havlire Puffinus puffinus
69 Middelhavslire Puffinus yelkouan Malta 2011
70 Havsvale Hydrobates pelagicus
71 Stormsvale Oceanodroma leucorhoa Danmark 2009
72 Svartstork Ciconia nigra Kroatia 2012
73 Stork Ciconia ciconia 2006
74 Havsule Morus bassanus
75 Storskarv Phalacrocorax carbo
76 Toppskarv Phalacrocorax aristotelis
77 Dvergskarv Phalacrocorax pygmaeus Israel 2013
78 Gråhegre Ardea cinerea
79 Purpurhegre Ardea purpurea Frankrike 2007
80 Egretthegre Ardea alba
81 Silkehegre Egretta garzetta Danmark 1986
82 Topphegre Ardeola ralloides Frankrike 2007
83 Kuhegre Bubulcus ibis Spania 2006
84 Krabbehegre Butorides striata Egypt 2011
85 Natthegre Nycticorax nycticorax Frankrike 2007
86 Dvergrørdrum Ixobrychus minutus Frankrike 2007
87 Rørdrum Botaurus stellaris
88 Bronseibis Plegadis falcinellus 2008
89 Skjestork Platalea leucorodia Danmark 1991
90 Fiskeørn Pandion haliaetus
91 Åtselgribb Neophron percnopterus Spania 1988
92 Vepsevåk Pernis apivorus
93 Munkegribb Aegypius monachus Spania 2008
94 Gåsegribb Gyps fulvus Spania 2008
95 Slangeørn Circaetus gallicus Frankrike 2007
96 Småskrikørn Clanga pomarina Latvia 2000
97 Dvergørn Hieraaetus pennatus Spania 1988
98 Keiserørn Aquila heliaca 2007
99 Kongeørn Aquila chrysaetos
100 Haukørn Aquila fasciata Frankrike 2007
101 Sivhauk Circus aeruginosus
102 Myrhauk Circus cyaneus
103 Steppehauk Circus macrourus
104 Enghauk Circus pygargus Latvia 2013
105 Balkanhauk Accipiter brevipes Israel 2013
106 Spurvehauk Accipiter nisus
107 Hønsehauk Accipiter gentilis
108 Glente Milvus milvus Spania 1988
109 Svartglente Milvus migrans
110 Havørn Haliaeetus albicilla
111 Fjellvåk Buteo lagopus
112 Musvåk Buteo buteo
113 Stortrappe Otis tarda Spania 2008
114 Dvergtrappe Tetrax tetrax Spania 2008
115 Vannrikse Rallus aquaticus
116 Åkerrikse Crex crex
117 Myrrikse Porzana porzana
118 Sivhøne Gallinula chloropus
119 Sothøne Fulica atra
120 Trane Grus grus
121 Triel Burhinus oedicnemus
122 Vipe Vanellus vanellus
123 Sporevipe Vanellus spinosus Israel 2013
124 Heilo Pluvialis apricaria
125 Tundralo Pluvialis squatarola
126 Sandlo Charadrius hiaticula
127 Dverglo Charadrius dubius
128 Boltit Charadrius morinellus
129 Tjeld Haematopus ostralegus
130 Stylteløper Himantopus himantopus Frankrike 2007
131 Avosett Recurvirostra avosetta
132 Kvartbekkasin Lymnocryptes minimus
133 Dobbeltbekkasin Gallinago media
134 Enkeltbekkasin Gallinago gallinago
135 Svarthalespove Limosa limosa
136 Lappspove Limosa lapponica
137 Småspove Numenius phaeopus
138 Storspove Numenius arquata
139 Sotsnipe Tringa erythropus
140 Rødstilk Tringa totanus
141 Gluttsnipe Tringa nebularia
142 Gulbeinsnipe Tringa flavipes 2007
143 Skogsnipe Tringa ochropus
144 Grønnstilk Tringa glareola
145 Tereksnipe Xenus cinereus
146 Strandsnipe Actitis hypoleucos
147 Steinvender Arenaria interpres
148 Polarsnipe Calidris canutus
149 Sandløper Calidris alba
150 Dvergsnipe Calidris minuta
151 Temmincksnipe Calidris temminckii
152 Bonapartesnipe Calidris fuscicollis
153 Alaskasnipe Calidris melanotos
154 Tundrasnipe Calidris ferruginea
155 Myrsnipe Calidris alpina
156 Fjæreplytt Calidris maritima
157 Fjellmyrløper Calidris falcinellus
158 Brushane Calidris pugnax
159 Svømmesnipe Phalaropus lobatus
160 Rugde Scolopax rusticola
161 Krykkje Rissa tridactyla
162 Sabinemåke Xema sabini 2007
163 Smalnebbmåke Chroicocephalus genei Spania 1988
164 Hettemåke Chroicocephalus ridibundus
165 Dvergmåke Hydrocoloeus minutus
166 Rosenmåke Rhodostethia rosea 2009
167 Svartehavsmåke Ichthyaetus melanocephalus 2005
168 Middelhavsmåke Ichthyaetus audouinii Spania 1988
169 Fiskemåke Larus canus
170 Ringnebbmåke Larus delawarensis
171 Gråmåke Larus argentatus
172 Gulbeinmåke Larus michahellis
173 Kaspimåke Larus cachinnans
174 Armenermåke Larus armenicus Israel 2013
175 Grønlandsmåke Larus glaucoides
176 Sildemåke Larus fuscus
177 Polarmåke Larus hyperboreus
178 Svartbak Larus marinus
179 Dvergterne Sternula albifrons Danmark 1986
180 Sandterne Gelochelidon nilotica Frankrike 2007
181 Rovterne Hydroprogne caspia 1982
182 Hvitkinnsvartterne Chlidonias hybrida Frankrike 2007
183 Svartterne Chlidonias niger
184 Makrellterne Sterna hirundo
185 Rødnebbterne Sterna paradisaea
186 Splitterne Thalasseus sandvicensis
187 Storjo Stercorarius skua
188 Polarjo Stercorarius pomarinus
189 Tyvjo Stercorarius parasiticus
190 Fjelljo Stercorarius longicaudus
191 Alkekonge Alle alle
192 Lomvi Uria aalge
193 Polarlomvi Uria lomvia
194 Alke Alca torda
195 Teist Cepphus grylle
196 Lunde Fratercula arctica
197 Klippedue (dom.: bydue) Columba livia
198 Skogdue Columba oenas
199 Ringdue Columba palumbus
200 Turteldue Streptopelia turtur
201 Mongolturteldue Streptopelia orientalis 2010
202 Tyrkerdue Streptopelia decaocto
203 Gjøk Cuculus canorus
204 Hubro Bubo bubo
205 Snøugle Bubo scandiacus
206 Kattugle Strix aluco
207 Lappugle Strix nebulosa
208 Haukugle Surnia ulula
209 Spurveugle Glaucidium passerinum
210 Perleugle Aegolius funereus
211 Hornugle Asio otus
212 Jordugle Asio flammeus
213 Nattravn Caprimulgus europaeus
214 Tårnseiler Apus apus
215 Isfugl Alcedo atthis
216 Kastanjeisfugl Halcyon smyrnensis Israel 2013
217 Bieter Merops apiaster 1989
218 Hærfugl Upupa epops
219 Vendehals Jynx torquilla
220 Dvergspett Dendrocopos minor
221 Hvitryggspett Dendrocopos leucotos
222 Flaggspett Dendrocopos major
223 Syriaspett Dendrocopos syriacus Kroatia 2012
224 Tretåspett Picoides tridactylus
225 Svartspett Dryocopus martius
226 Grønnspett Picus viridis
227 Gråspett Picus canus
228 Tårnfalk Falco tinnunculus
229 Aftenfalk Falco vespertinus 1981
230 Eleonorafalk Falco eleonorae Hellas 2008
231 Dvergfalk Falco columbarius
232 Lerkefalk Falco subbuteo
233 Jaktfalk Falco rusticolus
234 Vandrefalk Falco peregrinus
235 Berberfalk Falco pelegrinoides Spania 2006
236 Tornskate Lanius collurio
237 Isabellavarsler Lanius isabellinus 2010
238 Varsler Lanius excubitor
239 Krattvarsler Lanius meridionalis 2009
240 Hvitpannevarsler Lanius nubicus 2009
241 Rødhodevarsler Lanius senator 2007
242 Pirol Oriolus oriolus Kroatia 2012
243 Lavskrike Perisoreus infaustus
244 Nøtteskrike Garrulus glandarius
245 Skjære Pica pica
246 Nøttekråke Nucifraga caryocatactes
247 Kaie Corvus monedula
248 Kornkråke Corvus frugilegus
249 Svartkråke Corvus corone
250 Kråke Corvus cornix
251 Ravn Corvus corax
252 Skjeggmeis Panurus biarmicus
253 Dverglerke Calandrella brachydactyla
254 Topplerke Galerida cristata 1991
255 Trelerke Lullula arborea
256 Sanglerke Alauda arvensis
257 Fjellerke Eremophila alpestris
258 Sandsvale Riparia riparia
259 Låvesvale Hirundo rustica
260 Amursvale Cecropis daurica
261 Taksvale Delichon urbicum
262 Løvmeis Poecile palustris
263 Granmeis Poecile montanus
264 Lappmeis Poecile cinctus
265 Svartmeis Periparus ater
266 Toppmeis Lophophanes cristatus
267 Kjøttmeis Parus major
268 Blåmeis Cyanistes caeruleus
269 Kalottmeis Cyanistes teneriffae Spania 2009
270 Stjertmeis Aegithalos caudatus
271 Spettmeis Sitta europaea
272 Trekryper Certhia familiaris
273 Gjerdesmett Troglodytes troglodytes
274 Fossekall Cinclus cinclus
275 Fuglekonge Regulus regulus
276 Rødtoppfuglekonge Regulus ignicapilla 2008
277 Løvsanger Phylloscopus trochilus
278 Gransanger Phylloscopus collybita
279 Kanarigransanger Phylloscopus canariensis Spania 2009
280 Bøksanger Phylloscopus sibilatrix
281 Gulbrynsanger Phylloscopus inornatus 2007
282 Østsanger Phylloscopus trochiloides
283 Gulsanger Hippolais icterina
284 Sivsanger Acrocephalus schoenobaenus
285 Rørsanger Acrocephalus scirpaceus
286 Busksanger Acrocephalus dumetorum
287 Myrsanger Acrocephalus palustris
288 Trostesanger Acrocephalus arundinaceus
289 Stentorsanger Acrocephalus stentoreus Israel 2013
290 Gresshoppesanger Locustella naevia
291 Elvesanger Locustella fluviatilis
292 Sumpsanger Locustella luscinioides
293 Munk Sylvia atricapilla
294 Hagesanger Sylvia borin
295 Tornsanger Sylvia communis
296 Møller Sylvia curruca
297 Hauksanger Sylvia nisoria
298 Rødstrupesanger Sylvia cantillans Malta 2011
299 Maskesanger Sylvia conspicillata Spania 2009
300 Gråfluesnapper Muscicapa striata
301 Rødstrupe Erithacus rubecula
302 Nattergal Luscinia luscinia
303 Blåstrupe Luscinia svecica
304 Blåstjert Tarsiger cyanurus 2010
305 Svarthvit fluesnapper Ficedula hypoleuca
306 Halsbåndfluesnapper Ficedula albicollis Malta 2011
307 Dvergfluesnapper Ficedula parva
308 Svartrødstjert Phoenicurus ochruros
309 Rødstjert Phoenicurus phoenicurus
310 Buskskvett Saxicola rubetra
311 Svartstrupe Saxicola rubicola
312 Steinskvett Oenanthe oenanthe
313 Svartstrupesteinskvett Oenanthe pleschanka
314 Ørkensteinskvett Oenanthe deserti
315 Ringtrost Turdus torquatus
316 Svarttrost Turdus merula
317 Svartstrupetrost Turdus atrogularis Sverige 2002
318 Gråtrost Turdus pilaris
319 Rødvingetrost Turdus iliacus
320 Måltrost Turdus philomelos
321 Duetrost Turdus viscivorus
322 Rosenstær Pastor roseus
323 Stær Sturnus vulgaris
324 Jernspurv Prunella modularis
325 Linerle Motacilla alba
326 Sitronerle Motacilla citreola 2009
327 Gulerle Motacilla flava
328 Vintererle Motacilla cinerea
329 Tartarpiplerke Anthus richardi
330 Trepiplerke Anthus trivialis
331 Heipiplerke Anthus pratensis
332 Lappiplerke Anthus cervinus
333 Skjærpiplerke Anthus petrosus
334 Vannpiplerke Anthus spinoletta
335 Sidensvans Bombycilla garrulus
336 Lappspurv Calcarius lapponicus
337 Snøspurv Plectrophenax nivalis
338 Gulspurv Emberiza citrinella
339 Hvithodespurv Emberiza leucocephalos 2009
340 Hortulan Emberiza hortulana
341 Vierspurv Emberiza rustica
342 Sivspurv Emberiza schoeniclus
343 Kornspurv Emberiza calandra
344 Vinterjunko Junco hyemalis 2009
345 Bokfink Fringilla coelebs
346 Blåfink Fringilla teydea Spania 2009
347 Bjørkefink Fringilla montifringilla
348 Konglebit Pinicola enucleator
349 Rosenfink Carpodacus erythrinus
350 Grønnfink Chloris chloris
351 Furukorsnebb Loxia pytyopsittacus
352 Grankorsnebb Loxia curvirostra
353 Båndkorsnebb Loxia leucoptera
354 Brunsisik Acanthis cabaret
355 Gråsisik Acanthis flammea
356 Polarsisik Acanthis hornemanni
357 Grønnsisik Spinus spinus
358 Bergirisk Carduelis flavirostris
359 Tornirisk Carduelis cannabina
360 Stillits Carduelis carduelis
361 Gulirisk Serinus serinus 2006
362 Kanariirisk (dom.: kanarifugl) Serinus canaria Spania 2009
363 Dompap Pyrrhula pyrrhula
364 Kjernebiter Coccothraustes coccothraustes
365 Gråspurv Passer domesticus
366 Pilfink Passer montanus