| forside | forening | Bird Alarm | årbok |
Brukernavn:
Registrer deg som ny bruker her | Glemt passord? Passord:

Årslister fra tidligere år:

[Oversikt] [Norgeskryss] [Siste NSKF-kryss] [Edelkryss] [Årskryss 2019] [VP-kryss] [Krysseregler]

VP-liste for Sveinung Hobberstad

#ArtLandÅr
1 Knoppsvane Cygnus olor
2 Sangsvane Cygnus cygnus
3 Dvergsvane Cygnus columbianus
4 Sædgås Anser fabalis
5 Kortnebbgås Anser brachyrhynchus
6 Tundragås Anser albifrons
7 Dverggås Anser erythropus
8 Grågås Anser anser
9 Kanadagås Branta canadensis
10 Hvitkinngås Branta leucopsis
11 Ringgås Branta bernicla
12 Rødhalsgås Branta ruficollis 2002
13 Niland Alopochen aegyptiaca 2006
14 Rustand Tadorna ferruginea 1994
15 Gravand Tadorna tadorna
16 Mandarinand Aix galericulata
17 Brunnakke Anas penelope
18 Amerikablesand Anas americana 1999
19 Snadderand Anas strepera
20 Krikkand Anas crecca
21 Amerikakrikkand Anas carolinensis 2001
22 Stokkand Anas platyrhynchos
23 Rødfotand Anas rubripes 1995
24 Stjertand Anas acuta
25 Knekkand Anas querquedula
26 Blåvingeand Anas discors 1998
27 Skjeand Anas clypeata
28 Rødhodeand Netta rufina 1997
29 Taffeland Aythya ferina
30 Ringand Aythya collaris 2001
31 Toppand Aythya fuligula
32 Bergand Aythya marila
33 Purpurhodeand Aythya affinis 2007
34 Ærfugl Somateria mollissima
35 Praktærfugl Somateria spectabilis
36 Stellerand Polysticta stelleri
37 Havelle Clangula hyemalis
38 Svartand Melanitta nigra
39 Sjøorre Melanitta fusca
40 Brilleand Melanitta perspicillata 1996
41 Kvinand Bucephala clangula
42 Lappfiskand Mergellus albellus
43 Siland Mergus serrator
44 Laksand Mergus merganser
45 Stivhaleand Oxyura jamaicensis 1997
46 Rødhøne Alectoris rufa Spania 2019
47 Rapphøne Perdix perdix Danmark 2006
48 Vaktel Coturnix coturnix
49 Lirype Lagopus lagopus
50 Fjellrype Lagopus muta
51 Storfugl Tetrao urogallus
52 Orrfugl Tetrao tetrix
53 Jerpe Bonasa bonasia 2001
54 Gulnebblom Gavia adamsii
55 Storlom Gavia arctica
56 Islom Gavia immer
57 Smålom Gavia stellata
58 Dvergdykker Tachybaptus ruficollis
59 Ringnebbdykker Podilymbus podiceps 2002
60 Gråstrupedykker Podiceps grisegena
61 Toppdykker Podiceps cristatus
62 Horndykker Podiceps auritus
63 Svarthalsdykker Podiceps nigricollis 1996
64 Rosenflamingo Phoenicopterus roseus Spania 2019
65 Havhest Fulmarus glacialis
66 Grålire Puffinus griseus
67 Havlire Puffinus puffinus
68 Havsvale Hydrobates pelagicus
69 Stormsvale Oceanodroma leucorhoa
70 Japanstormsvale Oceanodroma monorhis 2000
71 Svartstork Ciconia nigra 2004
72 Stork Ciconia ciconia 1995
73 Havsule Morus bassanus
74 Storskarv Phalacrocorax carbo
75 Toppskarv Phalacrocorax aristotelis
76 Gråhegre Ardea cinerea
77 Purpurhegre Ardea purpurea 2000
78 Egretthegre Ardea alba 1996
79 Silkehegre Egretta garzetta 1996
80 Topphegre Ardeola ralloides Spania 2019
81 Kuhegre Bubulcus ibis
82 Natthegre Nycticorax nycticorax
83 Dvergrørdrum Ixobrychus minutus Spania 2019
84 Rørdrum Botaurus stellaris 1998
85 Skallet ibis Geronticus eremita Spania 2019
86 Bronseibis Plegadis falcinellus 2008
87 Skjestork Platalea leucorodia 1996
88 Fiskeørn Pandion haliaetus
89 Åtselgribb Neophron percnopterus 2010
90 Vepsevåk Pernis apivorus
91 Munkegribb Aegypius monachus Spania 2019
92 Gåsegribb Gyps fulvus Spania 2019
93 Slangeørn Circaetus gallicus Spania 2019
94 Storskrikørn Clanga clanga
95 Dvergørn Hieraaetus pennatus Spania 2019
96 Keiserørn Aquila heliaca 2007
97 Iberiaørn Aquila adalberti Spania 2019
98 Kongeørn Aquila chrysaetos
99 Sivhauk Circus aeruginosus
100 Myrhauk Circus cyaneus
101 Steppehauk Circus macrourus 1998
102 Enghauk Circus pygargus Nederland 1997
103 Spurvehauk Accipiter nisus
104 Hønsehauk Accipiter gentilis
105 Glente Milvus milvus Tyskland 1997
106 Svartglente Milvus migrans Tyskland 1997
107 Havørn Haliaeetus albicilla
108 Fjellvåk Buteo lagopus
109 Musvåk Buteo buteo
110 Stortrappe Otis tarda Spania 2019
111 Vannrikse Rallus aquaticus
112 Åkerrikse Crex crex
113 Myrrikse Porzana porzana
114 Maskerikse Porzana carolina
115 Sultanhøne Porphyrio porphyrio Spania 2019
116 Sivhøne Gallinula chloropus
117 Sothøne Fulica atra
118 Trane Grus grus
119 Triel Burhinus oedicnemus 1997
120 Vipe Vanellus vanellus
121 Gråhodevipe Vanellus cinereus
122 Sibirlo Pluvialis fulva 1999
123 Kanadalo Pluvialis dominica 2008
124 Heilo Pluvialis apricaria
125 Tundralo Pluvialis squatarola
126 Sandlo Charadrius hiaticula
127 Dverglo Charadrius dubius
128 Hvitbrystlo Charadrius alexandrinus 1997
129 Mongollo Charadrius mongolus 2002
130 Ørkenlo Charadrius leschenaultii 2002
131 Boltit Charadrius morinellus
132 Tjeld Haematopus ostralegus
133 Stylteløper Himantopus himantopus Spania 2019
134 Avosett Recurvirostra avosetta
135 Kvartbekkasin Lymnocryptes minimus
136 Dobbeltbekkasin Gallinago media
137 Enkeltbekkasin Gallinago gallinago
138 Kortnebbekkasinsnipe Limnodromus griseus
139 Langnebbekkasinsnipe Limnodromus scolopaceus 2001
140 Svarthalespove Limosa limosa
141 Lappspove Limosa lapponica
142 Småspove Numenius phaeopus
143 Storspove Numenius arquata
144 Sotsnipe Tringa erythropus
145 Rødstilk Tringa totanus
146 Damsnipe Tringa stagnatilis 1999
147 Gluttsnipe Tringa nebularia
148 Plystresnipe Tringa melanoleuca
149 Gulbeinsnipe Tringa flavipes 1997
150 Skogsnipe Tringa ochropus
151 Grønnstilk Tringa glareola
152 Strandsnipe Actitis hypoleucos
153 Flekksnipe Actitis macularius 2002
154 Steinvender Arenaria interpres
155 Polarsnipe Calidris canutus
156 Sandløper Calidris alba
157 Sandsnipe Calidris pusilla 2002
158 Beringsnipe Calidris mauri 2008
159 Rødstrupesnipe Calidris ruficollis 2001
160 Dvergsnipe Calidris minuta
161 Temmincksnipe Calidris temminckii
162 Bonapartesnipe Calidris fuscicollis 1997
163 Gulbrystsnipe Calidris bairdii 2010
164 Alaskasnipe Calidris melanotos 1997
165 Tundrasnipe Calidris ferruginea
166 Myrsnipe Calidris alpina
167 Fjæreplytt Calidris maritima
168 Styltesnipe Calidris himantopus
169 Fjellmyrløper Calidris falcinellus
170 Rustsnipe Calidris subruficollis 2000
171 Brushane Calidris pugnax
172 Hvithalesvømmesnipe Phalaropus tricolor 2005
173 Svømmesnipe Phalaropus lobatus
174 Polarsvømmesnipe Phalaropus fulicarius 1997
175 Rugde Scolopax rusticola
176 Brakksvale Glareola pratincola Spania 2019
177 Orientbrakksvale Glareola maldivarum
178 Steppebrakksvale Glareola nordmanni 2002
179 Krykkje Rissa tridactyla
180 Sabinemåke Xema sabini 1997
181 Kanadahettemåke Chroicocephalus philadelphia 1996
182 Hettemåke Chroicocephalus ridibundus
183 Dvergmåke Hydrocoloeus minutus
184 Lattermåke Leucophaeus atricilla
185 Franklinmåke Leucophaeus pipixcan
186 Svartehavsmåke Ichthyaetus melanocephalus 1996
187 Fiskemåke Larus canus
188 Ringnebbmåke Larus delawarensis 1998
189 Gråmåke Larus argentatus
190 Gulbeinmåke Larus michahellis
191 Kaspimåke Larus cachinnans 2001
192 Grønlandsmåke Larus glaucoides
193 Sildemåke Larus fuscus
194 Polarmåke Larus hyperboreus
195 Svartbak Larus marinus
196 Dvergterne Sternula albifrons 1999
197 Sandterne Gelochelidon nilotica
198 Rovterne Hydroprogne caspia 2001
199 Hvitkinnsvartterne Chlidonias hybrida 1999
200 Hvitvingesvartterne Chlidonias leucopterus 1995
201 Svartterne Chlidonias niger
202 Makrellterne Sterna hirundo
203 Rødnebbterne Sterna paradisaea
204 Splitterne Thalasseus sandvicensis
205 Storjo Stercorarius skua
206 Polarjo Stercorarius pomarinus
207 Tyvjo Stercorarius parasiticus
208 Fjelljo Stercorarius longicaudus
209 Alkekonge Alle alle
210 Lomvi Uria aalge
211 Polarlomvi Uria lomvia
212 Alke Alca torda
213 Teist Cepphus grylle
214 Lunde Fratercula arctica
215 Hvitbuksandhøne Pterocles alchata Spania 2019
216 Klippedue (dom.: bydue) Columba livia
217 Skogdue Columba oenas
218 Ringdue Columba palumbus
219 Turteldue Streptopelia turtur
220 Mongolturteldue Streptopelia orientalis
221 Tyrkerdue Streptopelia decaocto
222 Skjæregjøk Clamator glandarius Spania 2019
223 Gjøk Cuculus canorus
224 Tårnugle Tyto alba Danmark 2006
225 Hubro Bubo bubo
226 Snøugle Bubo scandiacus
227 Kattugle Strix aluco
228 Lappugle Strix nebulosa
229 Haukugle Surnia ulula
230 Spurveugle Glaucidium passerinum
231 Kirkeugle Athene noctua Danmark 2006
232 Perleugle Aegolius funereus
233 Hornugle Asio otus
234 Jordugle Asio flammeus
235 Nattravn Caprimulgus europaeus
236 Alpeseiler Apus melba Spania 2019
237 Tårnseiler Apus apus
238 Gråseiler Apus pallidus Spania 2019
239 Isfugl Alcedo atthis
240 Bieter Merops apiaster 1998
241 Blåråke Coracias garrulus 1997
242 Hærfugl Upupa epops
243 Vendehals Jynx torquilla
244 Dvergspett Dendrocopos minor
245 Hvitryggspett Dendrocopos leucotos
246 Flaggspett Dendrocopos major
247 Tretåspett Picoides tridactylus 2001
248 Svartspett Dryocopus martius
249 Grønnspett Picus viridis
250 Gråspett Picus canus
251 Rødfalk Falco naumanni Spania 2019
252 Tårnfalk Falco tinnunculus
253 Aftenfalk Falco vespertinus 1995
254 Dvergfalk Falco columbarius
255 Lerkefalk Falco subbuteo
256 Jaktfalk Falco rusticolus
257 Vandrefalk Falco peregrinus
258 Halsbåndparakitt Psittacula krameri Belgia 2011
259 Munkeparakitt Myiopsitta monachus Spania 2019
260 Tornskate Lanius collurio
261 Varsler Lanius excubitor
262 Krattvarsler Lanius meridionalis 2005
263 Rosenvarsler Lanius minor 2002
264 Rødhodevarsler Lanius senator 1998
265 Rødøyevireo Vireo olivaceus
266 Pirol Oriolus oriolus
267 Lavskrike Perisoreus infaustus
268 Nøtteskrike Garrulus glandarius
269 Blåskjære Cyanopica cooki Spania 2019
270 Skjære Pica pica
271 Nøttekråke Nucifraga caryocatactes
272 Kaie Corvus monedula
273 Kornkråke Corvus frugilegus
274 Svartkråke Corvus corone
275 Kråke Corvus cornix
276 Ravn Corvus corax
277 Skjeggmeis Panurus biarmicus
278 Kalanderlerke Melanocorypha calandra Spania 2019
279 Fjellkalanderlerke Melanocorypha bimaculata
280 Dverglerke Calandrella brachydactyla 1997
281 Topplerke Galerida cristata Spania 2019
282 Krattopplerke Galerida theklae Spania 2019
283 Trelerke Lullula arborea
284 Sanglerke Alauda arvensis
285 Fjellerke Eremophila alpestris
286 Sandsvale Riparia riparia
287 Klippesvale Ptyonoprogne rupestris Spania 2019
288 Låvesvale Hirundo rustica
289 Amursvale Cecropis daurica
290 Taksvale Delichon urbicum
291 Løvmeis Poecile palustris
292 Granmeis Poecile montanus
293 Lappmeis Poecile cinctus
294 Svartmeis Periparus ater
295 Toppmeis Lophophanes cristatus
296 Kjøttmeis Parus major
297 Blåmeis Cyanistes caeruleus
298 Pungmeis Remiz pendulinus 2000
299 Stjertmeis Aegithalos caudatus
300 Spettmeis Sitta europaea
301 Trekryper Certhia familiaris
302 Kortklotrekryper Certhia brachydactyla Spania 2019
303 Gjerdesmett Troglodytes troglodytes
304 Fossekall Cinclus cinclus
305 Fuglekonge Regulus regulus
306 Rødtoppfuglekonge Regulus ignicapilla
307 Løvsanger Phylloscopus trochilus
308 Gransanger Phylloscopus collybita
309 Bøksanger Phylloscopus sibilatrix
310 Brunsanger Phylloscopus fuscatus 1999
311 Fuglekongesanger Phylloscopus proregulus 1996
312 Gulbrynsanger Phylloscopus inornatus
313 Blekbrynsanger Phylloscopus humei 2000
314 Lappsanger Phylloscopus borealis 2001
315 Østsanger Phylloscopus trochiloides 2002
316 Furusanger Phylloscopus orientalis 2004
317 Tartarsanger Iduna caligata 1998
318 Ramasanger Iduna rama 2010
319 Bleksanger Iduna pallida
320 Spottesanger Hippolais polyglotta 1994
321 Gulsanger Hippolais icterina
322 Vannsanger Acrocephalus paludicola 2007
323 Sivsanger Acrocephalus schoenobaenus
324 Åkersanger Acrocephalus agricola
325 Rørsanger Acrocephalus scirpaceus
326 Busksanger Acrocephalus dumetorum 1996
327 Myrsanger Acrocephalus palustris
328 Trostesanger Acrocephalus arundinaceus 1997
329 Gresshoppesanger Locustella naevia
330 Elvesanger Locustella fluviatilis 1995
331 Sumpsanger Locustella luscinioides 1997
332 Cistussanger Cisticola juncidis Portugal 2019
333 Munk Sylvia atricapilla
334 Hagesanger Sylvia borin
335 Tornsanger Sylvia communis
336 Møller Sylvia curruca
337 Hauksanger Sylvia nisoria
338 Rødstrupesanger Sylvia cantillans 2000
339 Svarthodesanger Sylvia melanocephala Spania 2019
340 Gråfluesnapper Muscicapa striata
341 Rødstrupe Erithacus rubecula
342 Nattergal Luscinia luscinia
343 Sørnattergal Luscinia megarhynchos 1998
344 Blåstrupe Luscinia svecica
345 Blåstjert Tarsiger cyanurus 2002
346 Svarthvit fluesnapper Ficedula hypoleuca
347 Halsbåndfluesnapper Ficedula albicollis
348 Dvergfluesnapper Ficedula parva
349 Svartrødstjert Phoenicurus ochruros
350 Rødstjert Phoenicurus phoenicurus
351 Buskskvett Saxicola rubetra
352 Svartstrupe Saxicola rubicola
353 Asiasvartstrupe Saxicola maurus
354 Steinskvett Oenanthe oenanthe
355 Svartstrupesteinskvett Oenanthe pleschanka 2000
356 Middelhavssteinskvett Oenanthe hispanica Spania 2019
357 Ørkensteinskvett Oenanthe deserti 2000
358 Blåtrost Monticola solitarius Portugal 2019
359 Ringtrost Turdus torquatus
360 Svarttrost Turdus merula
361 Svartstrupetrost Turdus atrogularis
362 Rødflekktrost Turdus naumanni 1996
363 Gråtrost Turdus pilaris
364 Rødvingetrost Turdus iliacus
365 Måltrost Turdus philomelos
366 Duetrost Turdus viscivorus
367 Rosenstær Pastor roseus 1995
368 Stær Sturnus vulgaris
369 Middelhavsstær Sturnus unicolor Spania 2019
370 Sibirjernspurv Prunella montanella
371 Svartstrupejernspurv Prunella atrogularis
372 Jernspurv Prunella modularis
373 Linerle Motacilla alba
374 Sitronerle Motacilla citreola 1998
375 Gulerle Motacilla flava
376 Vintererle Motacilla cinerea
377 Tartarpiplerke Anthus richardi
378 Markpiplerke Anthus campestris
379 Mongolpiplerke Anthus godlewskii 2005
380 Trepiplerke Anthus trivialis
381 Sibirpiplerke Anthus hodgsoni 2001
382 Tundrapiplerke Anthus gustavi
383 Heipiplerke Anthus pratensis
384 Lappiplerke Anthus cervinus
385 Skjærpiplerke Anthus petrosus
386 Vannpiplerke Anthus spinoletta 2002
387 Myrpiplerke Anthus rubescens
388 Sidensvans Bombycilla garrulus
389 Lappspurv Calcarius lapponicus
390 Snøspurv Plectrophenax nivalis
391 Svarthetteparula Setophaga striata 2006
392 Gulspurv Emberiza citrinella
393 Hvithodespurv Emberiza leucocephalos 1995
394 Hekkspurv Emberiza cirlus Spania 2019
395 Klippespurv Emberiza cia Spania 2019
396 Hortulan Emberiza hortulana
397 Dvergspurv Emberiza pusilla
398 Vierspurv Emberiza rustica
399 Svarthodespurv Emberiza melanocephala 1996
400 Sivspurv Emberiza schoeniclus
401 Kornspurv Emberiza calandra 2003
402 Vinterjunko Junco hyemalis 2010
403 Bokfink Fringilla coelebs
404 Bjørkefink Fringilla montifringilla
405 Konglebit Pinicola enucleator
406 Rosenfink Carpodacus erythrinus
407 Grønnfink Chloris chloris
408 Furukorsnebb Loxia pytyopsittacus
409 Grankorsnebb Loxia curvirostra
410 Båndkorsnebb Loxia leucoptera
411 Brunsisik Acanthis cabaret
412 Gråsisik Acanthis flammea
413 Polarsisik Acanthis hornemanni
414 Grønnsisik Spinus spinus
415 Bergirisk Carduelis flavirostris
416 Tornirisk Carduelis cannabina
417 Stillits Carduelis carduelis
418 Gulirisk Serinus serinus 1996
419 Dompap Pyrrhula pyrrhula
420 Kjernebiter Coccothraustes coccothraustes
421 Gråspurv Passer domesticus
422 Middelhavsspurv Passer hispaniolensis Spania 2019
423 Pilfink Passer montanus