| forside | forening | Bird Alarm | årbok |
Brukernavn:
Registrer deg som ny bruker her | Glemt passord? Passord:

Årslister fra tidligere år:

[Oversikt] [Norgeskryss] [Siste NSKF-kryss] [Edelkryss] [Årskryss 2019] [VP-kryss] [Krysseregler]

VP-liste for Per Kristian Slagsvold

#ArtLandÅr
1 Knoppsvane Cygnus olor
2 Sangsvane Cygnus cygnus
3 Dvergsvane Cygnus columbianus 1992
4 Sædgås Anser fabalis
5 Kortnebbgås Anser brachyrhynchus
6 Tundragås Anser albifrons 1996
7 Dverggås Anser erythropus 1997
8 Grågås Anser anser
9 Kanadagås Branta canadensis
10 Hvitkinngås Branta leucopsis
11 Ringgås Branta bernicla 1994
12 Rødhalsgås Branta ruficollis 2002
13 Niland Alopochen aegyptiaca
14 Rustand Tadorna ferruginea 1994
15 Gravand Tadorna tadorna
16 Mandarinand Aix galericulata 1993
17 Brunnakke Anas penelope
18 Amerikablesand Anas americana 1998
19 Snadderand Anas strepera 1992
20 Krikkand Anas crecca
21 Amerikakrikkand Anas carolinensis 2009
22 Stokkand Anas platyrhynchos
23 Rødfotand Anas rubripes 2003
24 Stjertand Anas acuta
25 Knekkand Anas querquedula 1993
26 Blåvingeand Anas discors 1998
27 Skjeand Anas clypeata 1992
28 Rødhodeand Netta rufina 1996
29 Taffeland Aythya ferina 1992
30 Ringand Aythya collaris 2001
31 Hvitøyeand Aythya nyroca 2002
32 Toppand Aythya fuligula
33 Bergand Aythya marila
34 Purpurhodeand Aythya affinis 2007
35 Ærfugl Somateria mollissima
36 Praktærfugl Somateria spectabilis 1993
37 Stellerand Polysticta stelleri 1997
38 Harlekinand Histrionicus histrionicus 2002
39 Havelle Clangula hyemalis
40 Svartand Melanitta nigra
41 Sjøorre Melanitta fusca
42 Brilleand Melanitta perspicillata 1996
43 Kvinand Bucephala clangula
44 Islandsand Bucephala islandica 1993
45 Lappfiskand Mergellus albellus 1993
46 Siland Mergus serrator
47 Laksand Mergus merganser
48 Stivhaleand Oxyura jamaicensis 1995
49 Vaktel Coturnix coturnix 1993
50 Lirype Lagopus lagopus
51 Fjellrype Lagopus muta
52 Storfugl Tetrao urogallus
53 Orrfugl Tetrao tetrix
54 Jerpe Bonasa bonasia
55 Gulnebblom Gavia adamsii 1993
56 Storlom Gavia arctica
57 Islom Gavia immer 1996
58 Smålom Gavia stellata
59 Dvergdykker Tachybaptus ruficollis
60 Gråstrupedykker Podiceps grisegena
61 Toppdykker Podiceps cristatus
62 Horndykker Podiceps auritus
63 Svarthalsdykker Podiceps nigricollis 1997
64 Havhest Fulmarus glacialis
65 Grålire Puffinus griseus 1997
66 Havlire Puffinus puffinus 1998
67 Havsvale Hydrobates pelagicus 1997
68 Stork Ciconia ciconia 2008
69 Havsule Morus bassanus
70 Storskarv Phalacrocorax carbo
71 Toppskarv Phalacrocorax aristotelis
72 Gråhegre Ardea cinerea
73 Egretthegre Ardea alba 1999
74 Silkehegre Egretta garzetta 1996
75 Rørdrum Botaurus stellaris 2000
76 Bronseibis Plegadis falcinellus 2008
77 Skjestork Platalea leucorodia 1996
78 Fiskeørn Pandion haliaetus
79 Vepsevåk Pernis apivorus
80 Keiserørn Aquila heliaca 2007
81 Kongeørn Aquila chrysaetos
82 Sivhauk Circus aeruginosus
83 Myrhauk Circus cyaneus
84 Steppehauk Circus macrourus 1998
85 Enghauk Circus pygargus 1999
86 Spurvehauk Accipiter nisus
87 Hønsehauk Accipiter gentilis
88 Glente Milvus milvus 1999
89 Svartglente Milvus migrans 1998
90 Havørn Haliaeetus albicilla
91 Fjellvåk Buteo lagopus
92 Musvåk Buteo buteo
93 Dvergtrappe Tetrax tetrax
94 Vannrikse Rallus aquaticus
95 Åkerrikse Crex crex 1993
96 Myrrikse Porzana porzana 1993
97 Sivhøne Gallinula chloropus
98 Sothøne Fulica atra
99 Jomfrutrane Anthropoides virgo
100 Trane Grus grus
101 Triel Burhinus oedicnemus 1999
102 Vipe Vanellus vanellus
103 Sibirlo Pluvialis fulva 2001
104 Heilo Pluvialis apricaria
105 Tundralo Pluvialis squatarola
106 Sandlo Charadrius hiaticula
107 Dverglo Charadrius dubius
108 Hvitbrystlo Charadrius alexandrinus 2000
109 Boltit Charadrius morinellus
110 Tjeld Haematopus ostralegus
111 Avosett Recurvirostra avosetta 1993
112 Kvartbekkasin Lymnocryptes minimus 1992
113 Dobbeltbekkasin Gallinago media 1999
114 Enkeltbekkasin Gallinago gallinago
115 Langnebbekkasinsnipe Limnodromus scolopaceus 2000
116 Svarthalespove Limosa limosa
117 Lappspove Limosa lapponica
118 Småspove Numenius phaeopus
119 Storspove Numenius arquata
120 Sotsnipe Tringa erythropus
121 Rødstilk Tringa totanus
122 Damsnipe Tringa stagnatilis 1997
123 Gluttsnipe Tringa nebularia
124 Gulbeinsnipe Tringa flavipes 1998
125 Skogsnipe Tringa ochropus
126 Grønnstilk Tringa glareola
127 Willetsnipe Tringa semipalmata 1992
128 Tereksnipe Xenus cinereus 1999
129 Strandsnipe Actitis hypoleucos
130 Steinvender Arenaria interpres
131 Polarsnipe Calidris canutus
132 Sandløper Calidris alba
133 Beringsnipe Calidris mauri 2008
134 Rødstrupesnipe Calidris ruficollis 2000
135 Dvergsnipe Calidris minuta
136 Temmincksnipe Calidris temminckii
137 Alaskasnipe Calidris melanotos 1998
138 Spisshalesnipe Calidris acuminata 1999
139 Tundrasnipe Calidris ferruginea
140 Myrsnipe Calidris alpina
141 Fjæreplytt Calidris maritima
142 Fjellmyrløper Calidris falcinellus 1994
143 Rustsnipe Calidris subruficollis 2000
144 Brushane Calidris pugnax
145 Svømmesnipe Phalaropus lobatus
146 Polarsvømmesnipe Phalaropus fulicarius 2004
147 Rugde Scolopax rusticola
148 Krykkje Rissa tridactyla
149 Ismåke Pagophila eburnea 2007
150 Sabinemåke Xema sabini 1997
151 Kanadahettemåke Chroicocephalus philadelphia 1996
152 Hettemåke Chroicocephalus ridibundus
153 Dvergmåke Hydrocoloeus minutus 1994
154 Rosenmåke Rhodostethia rosea 1998
155 Svartehavsmåke Ichthyaetus melanocephalus 1996
156 Steppemåke Ichthyaetus ichthyaetus
157 Fiskemåke Larus canus
158 Ringnebbmåke Larus delawarensis 1998
159 Gråmåke Larus argentatus
160 Kaspimåke Larus cachinnans 2004
161 Grønlandsmåke Larus glaucoides
162 Sildemåke Larus fuscus
163 Polarmåke Larus hyperboreus 1994
164 Svartbak Larus marinus
165 Dvergterne Sternula albifrons 1995
166 Rovterne Hydroprogne caspia 2010
167 Hvitvingesvartterne Chlidonias leucopterus 2006
168 Svartterne Chlidonias niger 1993
169 Makrellterne Sterna hirundo
170 Rødnebbterne Sterna paradisaea
171 Splitterne Thalasseus sandvicensis
172 Storjo Stercorarius skua
173 Polarjo Stercorarius pomarinus
174 Tyvjo Stercorarius parasiticus
175 Fjelljo Stercorarius longicaudus
176 Alkekonge Alle alle 1991
177 Lomvi Uria aalge
178 Polarlomvi Uria lomvia
179 Alke Alca torda
180 Teist Cepphus grylle
181 Lunde Fratercula arctica
182 Klippedue (dom.: bydue) Columba livia
183 Skogdue Columba oenas
184 Ringdue Columba palumbus
185 Turteldue Streptopelia turtur
186 Tyrkerdue Streptopelia decaocto
187 Gjøk Cuculus canorus
188 Hubro Bubo bubo
189 Snøugle Bubo scandiacus
190 Kattugle Strix aluco
191 Slagugle Strix uralensis 1999
192 Lappugle Strix nebulosa 1997
193 Haukugle Surnia ulula
194 Spurveugle Glaucidium passerinum
195 Perleugle Aegolius funereus
196 Hornugle Asio otus 1992
197 Jordugle Asio flammeus
198 Nattravn Caprimulgus europaeus
199 Alpeseiler Apus melba 2005
200 Tårnseiler Apus apus
201 Gråseiler Apus pallidus 2005
202 Isfugl Alcedo atthis 1992
203 Bieter Merops apiaster 2009
204 Blåråke Coracias garrulus 1997
205 Hærfugl Upupa epops
206 Vendehals Jynx torquilla
207 Dvergspett Dendrocopos minor
208 Hvitryggspett Dendrocopos leucotos
209 Flaggspett Dendrocopos major
210 Tretåspett Picoides tridactylus
211 Svartspett Dryocopus martius
212 Grønnspett Picus viridis
213 Gråspett Picus canus
214 Tårnfalk Falco tinnunculus
215 Aftenfalk Falco vespertinus 1999
216 Dvergfalk Falco columbarius
217 Lerkefalk Falco subbuteo
218 Jaktfalk Falco rusticolus 1997
219 Vandrefalk Falco peregrinus
220 Tornskate Lanius collurio
221 Isabellavarsler Lanius isabellinus 2009
222 Varsler Lanius excubitor
223 Krattvarsler Lanius meridionalis 2009
224 Rosenvarsler Lanius minor 2000
225 Hvitpannevarsler Lanius nubicus 2009
226 Rødhodevarsler Lanius senator 2008
227 Pirol Oriolus oriolus 1995
228 Lavskrike Perisoreus infaustus
229 Nøtteskrike Garrulus glandarius
230 Skjære Pica pica
231 Nøttekråke Nucifraga caryocatactes
232 Kaie Corvus monedula
233 Kornkråke Corvus frugilegus
234 Svartkråke Corvus corone
235 Kråke Corvus cornix
236 Ravn Corvus corax
237 Skjeggmeis Panurus biarmicus
238 Fjellkalanderlerke Melanocorypha bimaculata 2000
239 Dverglerke Calandrella brachydactyla 1995
240 Topplerke Galerida cristata 1993
241 Trelerke Lullula arborea
242 Sanglerke Alauda arvensis
243 Fjellerke Eremophila alpestris
244 Sandsvale Riparia riparia
245 Låvesvale Hirundo rustica
246 Amursvale Cecropis daurica 2002
247 Taksvale Delichon urbicum
248 Løvmeis Poecile palustris
249 Granmeis Poecile montanus
250 Lappmeis Poecile cinctus 1993
251 Svartmeis Periparus ater
252 Toppmeis Lophophanes cristatus
253 Kjøttmeis Parus major
254 Blåmeis Cyanistes caeruleus
255 Pungmeis Remiz pendulinus 2000
256 Stjertmeis Aegithalos caudatus
257 Spettmeis Sitta europaea
258 Trekryper Certhia familiaris
259 Gjerdesmett Troglodytes troglodytes
260 Fossekall Cinclus cinclus
261 Fuglekonge Regulus regulus
262 Løvsanger Phylloscopus trochilus
263 Gransanger Phylloscopus collybita
264 Bøksanger Phylloscopus sibilatrix
265 Brunsanger Phylloscopus fuscatus 2000
266 Fuglekongesanger Phylloscopus proregulus 1999
267 Gulbrynsanger Phylloscopus inornatus 1997
268 Blekbrynsanger Phylloscopus humei
269 Lappsanger Phylloscopus borealis 1997
270 Østsanger Phylloscopus trochiloides
271 Tartarsanger Iduna caligata 1998
272 Gulsanger Hippolais icterina
273 Vannsanger Acrocephalus paludicola 1998
274 Sivsanger Acrocephalus schoenobaenus
275 Åkersanger Acrocephalus agricola 2001
276 Rørsanger Acrocephalus scirpaceus
277 Busksanger Acrocephalus dumetorum 1993
278 Myrsanger Acrocephalus palustris 1992
279 Trostesanger Acrocephalus arundinaceus 1996
280 Stripesanger Locustella lanceolata 1997
281 Gresshoppesanger Locustella naevia
282 Elvesanger Locustella fluviatilis 1993
283 Sumpsanger Locustella luscinioides 1999
284 Munk Sylvia atricapilla
285 Hagesanger Sylvia borin
286 Tornsanger Sylvia communis
287 Møller Sylvia curruca
288 Ørkensanger Sylvia nana
289 Hauksanger Sylvia nisoria 1993
290 Rødstrupesanger Sylvia cantillans 2000
291 Gråfluesnapper Muscicapa striata
292 Rødstrupe Erithacus rubecula
293 Nattergal Luscinia luscinia
294 Sørnattergal Luscinia megarhynchos 1998
295 Blåstrupe Luscinia svecica
296 Blåstjert Tarsiger cyanurus 2001
297 Svarthvit fluesnapper Ficedula hypoleuca
298 Dvergfluesnapper Ficedula parva 1995
299 Svartrødstjert Phoenicurus ochruros 1995
300 Rødstjert Phoenicurus phoenicurus
301 Buskskvett Saxicola rubetra
302 Svartstrupe Saxicola rubicola
303 Steinskvett Oenanthe oenanthe
304 Svartstrupesteinskvett Oenanthe pleschanka 2000
305 Ørkensteinskvett Oenanthe deserti 2000
306 Isabellasteinskvett Oenanthe isabellina 1999
307 Brunkinnskogtrost Catharus ustulatus 1997
308 Ringtrost Turdus torquatus
309 Svarttrost Turdus merula
310 Svartstrupetrost Turdus atrogularis
311 Gråtrost Turdus pilaris
312 Rødvingetrost Turdus iliacus
313 Måltrost Turdus philomelos
314 Duetrost Turdus viscivorus
315 Rosenstær Pastor roseus 1998
316 Stær Sturnus vulgaris
317 Svartstrupejernspurv Prunella atrogularis
318 Jernspurv Prunella modularis
319 Linerle Motacilla alba
320 Sitronerle Motacilla citreola 1998
321 Gulerle Motacilla flava
322 Vintererle Motacilla cinerea
323 Tartarpiplerke Anthus richardi 1995
324 Markpiplerke Anthus campestris 2009
325 Mongolpiplerke Anthus godlewskii
326 Trepiplerke Anthus trivialis
327 Heipiplerke Anthus pratensis
328 Lappiplerke Anthus cervinus 1994
329 Skjærpiplerke Anthus petrosus
330 Vannpiplerke Anthus spinoletta 2003
331 Sidensvans Bombycilla garrulus
332 Lappspurv Calcarius lapponicus
333 Snøspurv Plectrophenax nivalis
334 Ovnparula Seiurus aurocapilla 2003
335 Svarthetteparula Setophaga striata 2006
336 Gulspurv Emberiza citrinella
337 Hvithodespurv Emberiza leucocephalos 2009
338 Hortulan Emberiza hortulana
339 Dvergspurv Emberiza pusilla 1995
340 Vierspurv Emberiza rustica 1999
341 Sibirspurv Emberiza aureola 1998
342 Svarthodespurv Emberiza melanocephala 2010
343 Sivspurv Emberiza schoeniclus
344 Kornspurv Emberiza calandra 1999
345 Hvitkronespurv Zonotrichia leucophrys 2009
346 Vinterjunko Junco hyemalis 2009
347 Bokfink Fringilla coelebs
348 Bjørkefink Fringilla montifringilla
349 Trompeterfink Bucanetes githagineus
350 Konglebit Pinicola enucleator 1995
351 Rosenfink Carpodacus erythrinus
352 Grønnfink Chloris chloris
353 Furukorsnebb Loxia pytyopsittacus
354 Grankorsnebb Loxia curvirostra
355 Båndkorsnebb Loxia leucoptera 1997
356 Brunsisik Acanthis cabaret
357 Gråsisik Acanthis flammea
358 Polarsisik Acanthis hornemanni 1995
359 Grønnsisik Spinus spinus
360 Bergirisk Carduelis flavirostris
361 Tornirisk Carduelis cannabina
362 Stillits Carduelis carduelis
363 Gulirisk Serinus serinus 1996
364 Dompap Pyrrhula pyrrhula
365 Kjernebiter Coccothraustes coccothraustes
366 Gråspurv Passer domesticus
367 Pilfink Passer montanus