| forside | forening | Bird Alarm | årbok |
Brukernavn:
Registrer deg som ny bruker her | Glemt passord? Passord:

Årslister fra tidligere år:

[Oversikt] [Norgeskryss] [Siste NSKF-kryss] [Edelkryss] [Årskryss 2019] [VP-kryss] [Krysseregler]

VP-liste for Christian Tiller

#ArtLandÅr
1 Knoppsvane Cygnus olor
2 Sangsvane Cygnus cygnus
3 Dvergsvane Cygnus columbianus
4 Sædgås Anser fabalis
5 Kortnebbgås Anser brachyrhynchus
6 Tundragås Anser albifrons
7 Dverggås Anser erythropus 2009
8 Grågås Anser anser
9 Kanadagås Branta canadensis
10 Hvitkinngås Branta leucopsis
11 Ringgås Branta bernicla
12 Rødhalsgås Branta ruficollis 1992
13 Niland Alopochen aegyptiaca 2002
14 Rustand Tadorna ferruginea 2007
15 Gravand Tadorna tadorna
16 Mandarinand Aix galericulata
17 Brunnakke Anas penelope
18 Amerikablesand Anas americana 2000
19 Snadderand Anas strepera
20 Krikkand Anas crecca
21 Amerikakrikkand Anas carolinensis 2001
22 Stokkand Anas platyrhynchos
23 Rødfotand Anas rubripes 2003
24 Stjertand Anas acuta
25 Knekkand Anas querquedula
26 Blåvingeand Anas discors 2002
27 Skjeand Anas clypeata
28 Marmorand Marmaronetta angustirostris Spania
29 Rødhodeand Netta rufina 2009
30 Taffeland Aythya ferina
31 Ringand Aythya collaris 2001
32 Hvitøyeand Aythya nyroca 2002
33 Toppand Aythya fuligula
34 Bergand Aythya marila
35 Purpurhodeand Aythya affinis 2007
36 Ærfugl Somateria mollissima
37 Praktærfugl Somateria spectabilis
38 Stellerand Polysticta stelleri
39 Harlekinand Histrionicus histrionicus 2002
40 Havelle Clangula hyemalis
41 Svartand Melanitta nigra
42 Sjøorre Melanitta fusca
43 Knoppsjøorre Melanitta deglandi
44 Brilleand Melanitta perspicillata
45 Kvinand Bucephala clangula
46 Islandsand Bucephala islandica
47 Lappfiskand Mergellus albellus
48 Siland Mergus serrator
49 Laksand Mergus merganser
50 Stivhaleand Oxyura jamaicensis 2000
51 Rødhøne Alectoris rufa Portugal 2014
52 Vaktel Coturnix coturnix
53 Lirype Lagopus lagopus
54 Fjellrype Lagopus muta
55 Storfugl Tetrao urogallus
56 Orrfugl Tetrao tetrix
57 Jerpe Bonasa bonasia
58 Gulnebblom Gavia adamsii
59 Storlom Gavia arctica
60 Islom Gavia immer
61 Amerikastorlom Gavia pacifica
62 Smålom Gavia stellata
63 Dvergdykker Tachybaptus ruficollis
64 Ringnebbdykker Podilymbus podiceps 2000
65 Gråstrupedykker Podiceps grisegena
66 Toppdykker Podiceps cristatus
67 Horndykker Podiceps auritus
68 Svarthalsdykker Podiceps nigricollis 1999
69 Rosenflamingo Phoenicopterus roseus Spania
70 Havhest Fulmarus glacialis
71 Gulnebblire Calonectris diomedea Portugal 2014
72 Grålire Puffinus griseus
73 Havlire Puffinus puffinus
74 Balearlire Puffinus mauretanicus Portugal 2014
75 Havsvale Hydrobates pelagicus
76 Stormsvale Oceanodroma leucorhoa
77 Japanstormsvale Oceanodroma monorhis 2000
78 Svartstork Ciconia nigra 2004
79 Stork Ciconia ciconia 2005
80 Havsule Morus bassanus
81 Storskarv Phalacrocorax carbo
82 Araberskarv Phalacrocorax nigrogularis Forente arabiske emirater
83 Toppskarv Phalacrocorax aristotelis
84 Gråhegre Ardea cinerea
85 Purpurhegre Ardea purpurea 2000
86 Egretthegre Ardea alba 2000
87 Prakthegre Egretta tricolor Forente arabiske emirater
88 Blåhegre Egretta caerulea Forente arabiske emirater
89 Silkehegre Egretta garzetta 2002
90 Topphegre Ardeola ralloides
91 Mangrovehegre Ardeola grayii Forente arabiske emirater
92 Kuhegre Bubulcus ibis Forente arabiske emirater
93 Natthegre Nycticorax nycticorax Forente arabiske emirater
94 Dvergrørdrum Ixobrychus minutus 2000
95 Rørdrum Botaurus stellaris 2000
96 Bronseibis Plegadis falcinellus 2008
97 Skjestork Platalea leucorodia 2001
98 Fiskeørn Pandion haliaetus
99 Åtselgribb Neophron percnopterus 2010
100 Vepsevåk Pernis apivorus
101 Storskrikørn Clanga clanga
102 Dvergørn Hieraaetus pennatus Portugal 2014
103 Keiserørn Aquila heliaca 2007
104 Kongeørn Aquila chrysaetos
105 Sivhauk Circus aeruginosus
106 Myrhauk Circus cyaneus
107 Steppehauk Circus macrourus 2003
108 Enghauk Circus pygargus 2002
109 Spurvehauk Accipiter nisus
110 Hønsehauk Accipiter gentilis
111 Glente Milvus milvus 2007
112 Svartglente Milvus migrans 2002
113 Havørn Haliaeetus albicilla
114 Fjellvåk Buteo lagopus
115 Musvåk Buteo buteo
116 Dvergtrappe Tetrax tetrax
117 Vannrikse Rallus aquaticus
118 Åkerrikse Crex crex
119 Dvergrikse Porzana pusilla Forente arabiske emirater 2005
120 Myrrikse Porzana porzana
121 Maskerikse Porzana carolina
122 Sivhøne Gallinula chloropus
123 Sothøne Fulica atra
124 Jomfrutrane Anthropoides virgo
125 Trane Grus grus
126 Triel Burhinus oedicnemus 2007
127 Vipe Vanellus vanellus
128 Sumpvipe Vanellus leucurus 2000
129 Sibirlo Pluvialis fulva 2004
130 Kanadalo Pluvialis dominica 2008
131 Heilo Pluvialis apricaria
132 Tundralo Pluvialis squatarola
133 Sandlo Charadrius hiaticula
134 Dverglo Charadrius dubius
135 Hvitbrystlo Charadrius alexandrinus 2003
136 Mongollo Charadrius mongolus 2002
137 Ørkenlo Charadrius leschenaultii 2002
138 Boltit Charadrius morinellus
139 Krabbeeter Dromas ardeola Forente arabiske emirater 2005
140 Tjeld Haematopus ostralegus
141 Stylteløper Himantopus himantopus Portugal 2014
142 Avosett Recurvirostra avosetta
143 Kvartbekkasin Lymnocryptes minimus
144 Dobbeltbekkasin Gallinago media
145 Enkeltbekkasin Gallinago gallinago
146 Kortnebbekkasinsnipe Limnodromus griseus
147 Langnebbekkasinsnipe Limnodromus scolopaceus 2000
148 Svarthalespove Limosa limosa
149 Lappspove Limosa lapponica
150 Småspove Numenius phaeopus
151 Storspove Numenius arquata
152 Sotsnipe Tringa erythropus
153 Rødstilk Tringa totanus
154 Damsnipe Tringa stagnatilis 1999
155 Gluttsnipe Tringa nebularia
156 Plystresnipe Tringa melanoleuca 1993
157 Gulbeinsnipe Tringa flavipes 2002
158 Skogsnipe Tringa ochropus
159 Eremittsnipe Tringa solitaria
160 Grønnstilk Tringa glareola
161 Tereksnipe Xenus cinereus 2000
162 Strandsnipe Actitis hypoleucos
163 Flekksnipe Actitis macularius
164 Steinvender Arenaria interpres
165 Polarsnipe Calidris canutus
166 Sandløper Calidris alba
167 Sandsnipe Calidris pusilla 2002
168 Beringsnipe Calidris mauri 2008
169 Rødstrupesnipe Calidris ruficollis 2001
170 Dvergsnipe Calidris minuta
171 Temmincksnipe Calidris temminckii
172 Bonapartesnipe Calidris fuscicollis 2001
173 Gulbrystsnipe Calidris bairdii 2010
174 Alaskasnipe Calidris melanotos 1999
175 Spisshalesnipe Calidris acuminata 1999
176 Tundrasnipe Calidris ferruginea
177 Myrsnipe Calidris alpina
178 Fjæreplytt Calidris maritima
179 Styltesnipe Calidris himantopus 2010
180 Fjellmyrløper Calidris falcinellus
181 Rustsnipe Calidris subruficollis 2000
182 Brushane Calidris pugnax
183 Hvithalesvømmesnipe Phalaropus tricolor 2005
184 Svømmesnipe Phalaropus lobatus
185 Polarsvømmesnipe Phalaropus fulicarius 2004
186 Rugde Scolopax rusticola
187 Brakksvale Glareola pratincola Portugal 2014
188 Orientbrakksvale Glareola maldivarum 2009
189 Steppebrakksvale Glareola nordmanni
190 Krykkje Rissa tridactyla
191 Ismåke Pagophila eburnea 2000
192 Sabinemåke Xema sabini
193 Kanadahettemåke Chroicocephalus philadelphia 2007
194 Hettemåke Chroicocephalus ridibundus
195 Dvergmåke Hydrocoloeus minutus
196 Rosenmåke Rhodostethia rosea 2000
197 Lattermåke Leucophaeus atricilla
198 Franklinmåke Leucophaeus pipixcan 2003
199 Svartehavsmåke Ichthyaetus melanocephalus 2003
200 Steppemåke Ichthyaetus ichthyaetus
201 Fiskemåke Larus canus
202 Ringnebbmåke Larus delawarensis
203 Gråmåke Larus argentatus
204 Gulbeinmåke Larus michahellis 2005
205 Kaspimåke Larus cachinnans 2001
206 Grønlandsmåke Larus glaucoides
207 Sildemåke Larus fuscus
208 Polarmåke Larus hyperboreus
209 Svartbak Larus marinus
210 Dvergterne Sternula albifrons 2001
211 Sandterne Gelochelidon nilotica
212 Rovterne Hydroprogne caspia 2001
213 Hvitkinnsvartterne Chlidonias hybrida 2003
214 Hvitvingesvartterne Chlidonias leucopterus 2003
215 Svartterne Chlidonias niger
216 Makrellterne Sterna hirundo
217 Rødnebbterne Sterna paradisaea
218 Splitterne Thalasseus sandvicensis
219 Storjo Stercorarius skua
220 Polarjo Stercorarius pomarinus
221 Tyvjo Stercorarius parasiticus
222 Fjelljo Stercorarius longicaudus
223 Alkekonge Alle alle
224 Lomvi Uria aalge
225 Polarlomvi Uria lomvia
226 Alke Alca torda
227 Teist Cepphus grylle
228 Lunde Fratercula arctica
229 Steppehøne Syrrhaptes paradoxus
230 Klippedue (dom.: bydue) Columba livia
231 Skogdue Columba oenas
232 Ringdue Columba palumbus
233 Turteldue Streptopelia turtur
234 Mongolturteldue Streptopelia orientalis
235 Tyrkerdue Streptopelia decaocto
236 Gjøk Cuculus canorus
237 Ravineugle Otus brucei Forente arabiske emirater
238 Hubro Bubo bubo
239 Snøugle Bubo scandiacus
240 Kattugle Strix aluco
241 Slagugle Strix uralensis
242 Lappugle Strix nebulosa
243 Haukugle Surnia ulula
244 Spurveugle Glaucidium passerinum
245 Perleugle Aegolius funereus
246 Hornugle Asio otus
247 Jordugle Asio flammeus
248 Nattravn Caprimulgus europaeus
249 Alpeseiler Apus melba 2002
250 Tårnseiler Apus apus
251 Gråseiler Apus pallidus Forente arabiske emirater 2005
252 Isfugl Alcedo atthis
253 Jadeisfugl Todiramphus chloris Forente arabiske emirater
254 Bieter Merops apiaster 2001
255 Blåråke Coracias garrulus 2005
256 Hærfugl Upupa epops
257 Vendehals Jynx torquilla
258 Dvergspett Dendrocopos minor
259 Hvitryggspett Dendrocopos leucotos
260 Flaggspett Dendrocopos major
261 Tretåspett Picoides tridactylus
262 Svartspett Dryocopus martius
263 Grønnspett Picus viridis
264 Gråspett Picus canus
265 Rødfalk Falco naumanni Portugal 2014
266 Tårnfalk Falco tinnunculus
267 Aftenfalk Falco vespertinus 2001
268 Dvergfalk Falco columbarius
269 Lerkefalk Falco subbuteo
270 Jaktfalk Falco rusticolus
271 Vandrefalk Falco peregrinus
272 Halsbåndparakitt Psittacula krameri Portugal 2014
273 Oreempid Empidonax alnorum
274 Tornskate Lanius collurio
275 Isabellavarsler Lanius isabellinus 2009
276 Brunvarsler Lanius cristatus 2005
277 Varsler Lanius excubitor
278 Krattvarsler Lanius meridionalis 2005
279 Rosenvarsler Lanius minor 2000
280 Hvitpannevarsler Lanius nubicus 2006
281 Rødhodevarsler Lanius senator 2002
282 Rødøyevireo Vireo olivaceus
283 Pirol Oriolus oriolus 2007
284 Lavskrike Perisoreus infaustus
285 Nøtteskrike Garrulus glandarius
286 Blåskjære Cyanopica cooki Portugal 2014
287 Skjære Pica pica
288 Nøttekråke Nucifraga caryocatactes
289 Alpekråke Pyrrhocorax pyrrhocorax Spania 2005
290 Alpekaie Pyrrhocorax graculus Spania 2005
291 Kaie Corvus monedula
292 Kornkråke Corvus frugilegus
293 Svartkråke Corvus corone
294 Kråke Corvus cornix
295 Ravn Corvus corax
296 Skjeggmeis Panurus biarmicus
297 Kalanderlerke Melanocorypha calandra 2001
298 Fjellkalanderlerke Melanocorypha bimaculata 2000
299 Hvitvingelerke Melanocorypha leucoptera 2004
300 Dverglerke Calandrella brachydactyla 2005
301 Topplerke Galerida cristata 1999
302 Trelerke Lullula arborea
303 Sanglerke Alauda arvensis
304 Fjellerke Eremophila alpestris
305 Sandsvale Riparia riparia
306 Låvesvale Hirundo rustica
307 Amursvale Cecropis daurica 2002
308 Taksvale Delichon urbicum
309 Løvmeis Poecile palustris
310 Granmeis Poecile montanus
311 Lappmeis Poecile cinctus
312 Svartmeis Periparus ater
313 Toppmeis Lophophanes cristatus
314 Kjøttmeis Parus major
315 Blåmeis Cyanistes caeruleus
316 Pungmeis Remiz pendulinus 2006
317 Stjertmeis Aegithalos caudatus
318 Spettmeis Sitta europaea
319 Trekryper Certhia familiaris
320 Gjerdesmett Troglodytes troglodytes
321 Fossekall Cinclus cinclus
322 Fuglekonge Regulus regulus
323 Rødtoppfuglekonge Regulus ignicapilla 2007
324 Løvsanger Phylloscopus trochilus
325 Gransanger Phylloscopus collybita
326 Eikesanger Phylloscopus bonelli 2005
327 Bøksanger Phylloscopus sibilatrix
328 Brunsanger Phylloscopus fuscatus 2000
329 Viersanger Phylloscopus schwarzi 1999
330 Fuglekongesanger Phylloscopus proregulus 1999
331 Gulbrynsanger Phylloscopus inornatus
332 Blekbrynsanger Phylloscopus humei 2000
333 Lappsanger Phylloscopus borealis
334 Østsanger Phylloscopus trochiloides 2007
335 Iberiagransanger Phylloscopus ibericus Portugal 2014
336 Furusanger Phylloscopus orientalis 2004
337 Tartarsanger Iduna caligata 2005
338 Ramasanger Iduna rama
339 Bleksanger Iduna pallida
340 Tykknebbsanger Iduna aedon 2004
341 Gulsanger Hippolais icterina
342 Sivsanger Acrocephalus schoenobaenus
343 Åkersanger Acrocephalus agricola 2007
344 Rørsanger Acrocephalus scirpaceus
345 Busksanger Acrocephalus dumetorum 2002
346 Myrsanger Acrocephalus palustris
347 Trostesanger Acrocephalus arundinaceus 2000
348 Stripesanger Locustella lanceolata 2007
349 Gresshoppesanger Locustella naevia
350 Starrsanger Locustella certhiola 2002
351 Elvesanger Locustella fluviatilis 2000
352 Sumpsanger Locustella luscinioides 2000
353 Munk Sylvia atricapilla
354 Hagesanger Sylvia borin
355 Tornsanger Sylvia communis
356 Møller Sylvia curruca
357 Hauksanger Sylvia nisoria
358 Mestersanger Sylvia crassirostris 2004
359 Rødstrupesanger Sylvia cantillans 2006
360 Svarthodesanger Sylvia melanocephala
361 Gråfluesnapper Muscicapa striata
362 Rødstrupe Erithacus rubecula
363 Nattergal Luscinia luscinia
364 Sørnattergal Luscinia megarhynchos 2002
365 Blåstrupe Luscinia svecica
366 Rubinstrupe Calliope calliope 2005
367 Blåstjert Tarsiger cyanurus 2001
368 Svarthvit fluesnapper Ficedula hypoleuca
369 Halsbåndfluesnapper Ficedula albicollis 2010
370 Dvergfluesnapper Ficedula parva
371 Svartrødstjert Phoenicurus ochruros
372 Rødstjert Phoenicurus phoenicurus
373 Buskskvett Saxicola rubetra
374 Svartstrupe Saxicola rubicola
375 Asiasvartstrupe Saxicola maurus
376 Steinskvett Oenanthe oenanthe
377 Svartstrupesteinskvett Oenanthe pleschanka 2000
378 Ørkensteinskvett Oenanthe deserti 2000
379 Isabellasteinskvett Oenanthe isabellina 1999
380 Ringtrost Turdus torquatus
381 Svarttrost Turdus merula
382 Svartstrupetrost Turdus atrogularis
383 Gråtrost Turdus pilaris
384 Rødvingetrost Turdus iliacus
385 Måltrost Turdus philomelos
386 Duetrost Turdus viscivorus
387 Rosenstær Pastor roseus 2000
388 Stær Sturnus vulgaris
389 Sibirjernspurv Prunella montanella
390 Svartstrupejernspurv Prunella atrogularis
391 Jernspurv Prunella modularis
392 Skogerle Dendronanthus indicus Forente arabiske emirater 2005
393 Linerle Motacilla alba
394 Sitronerle Motacilla citreola 1992
395 Gulerle Motacilla flava
396 Vintererle Motacilla cinerea
397 Tartarpiplerke Anthus richardi
398 Markpiplerke Anthus campestris 2003
399 Mongolpiplerke Anthus godlewskii 2002
400 Trepiplerke Anthus trivialis
401 Sibirpiplerke Anthus hodgsoni 1992
402 Tundrapiplerke Anthus gustavi 2002
403 Heipiplerke Anthus pratensis
404 Lappiplerke Anthus cervinus
405 Skjærpiplerke Anthus petrosus
406 Vannpiplerke Anthus spinoletta 2002
407 Myrpiplerke Anthus rubescens 2008
408 Sidensvans Bombycilla garrulus
409 Lappspurv Calcarius lapponicus
410 Snøspurv Plectrophenax nivalis
411 Ovnparula Seiurus aurocapilla 2003
412 Svarthetteparula Setophaga striata 2006
413 Gulspurv Emberiza citrinella
414 Hvithodespurv Emberiza leucocephalos 2001
415 Rødbrystspurv Emberiza buchanani
416 Hortulan Emberiza hortulana
417 Dvergspurv Emberiza pusilla
418 Vierspurv Emberiza rustica
419 Sibirspurv Emberiza aureola 2004
420 Svarthodespurv Emberiza melanocephala 2009
421 Sivspurv Emberiza schoeniclus
422 Kornspurv Emberiza calandra 2003
423 Hvitkronespurv Zonotrichia leucophrys 2009
424 Hvitstrupespurv Zonotrichia albicollis 2002
425 Vinterjunko Junco hyemalis 2009
426 Lundtrupial Icterus galbula
427 Bokfink Fringilla coelebs
428 Bjørkefink Fringilla montifringilla
429 Trompeterfink Bucanetes githagineus
430 Konglebit Pinicola enucleator
431 Rosenfink Carpodacus erythrinus
432 Grønnfink Chloris chloris
433 Furukorsnebb Loxia pytyopsittacus
434 Grankorsnebb Loxia curvirostra
435 Båndkorsnebb Loxia leucoptera
436 Brunsisik Acanthis cabaret
437 Gråsisik Acanthis flammea
438 Polarsisik Acanthis hornemanni
439 Grønnsisik Spinus spinus
440 Bergirisk Carduelis flavirostris
441 Tornirisk Carduelis cannabina
442 Stillits Carduelis carduelis
443 Gulirisk Serinus serinus 2005
444 Dompap Pyrrhula pyrrhula
445 Kjernebiter Coccothraustes coccothraustes
446 Gråspurv Passer domesticus
447 Pilfink Passer montanus
448 Vatreastrild Estrilda astrild Portugal 2014