| forside | forening | Bird Alarm | årbok |
Brukernavn:
Registrer deg som ny bruker her | Glemt passord? Passord:

Årslister fra tidligere år:

[Oversikt] [Norgeskryss] [Siste NSKF-kryss] [Edelkryss] [Årskryss 2019] [VP-kryss] [Krysseregler]

VP-liste for Arve Austneberg

#ArtLandÅr
1 Knoppsvane Cygnus olor
2 Sangsvane Cygnus cygnus
3 Dvergsvane Cygnus columbianus 2006
4 Sædgås Anser fabalis 1997
5 Kortnebbgås Anser brachyrhynchus
6 Tundragås Anser albifrons
7 Grågås Anser anser
8 Kanadagås Branta canadensis
9 Hvitkinngås Branta leucopsis
10 Ringgås Branta bernicla
11 Rødhalsgås Branta ruficollis 2009
12 Niland Alopochen aegyptiaca 2006
13 Rustand Tadorna ferruginea
14 Gravand Tadorna tadorna
15 Mandarinand Aix galericulata 2007
16 Brunnakke Anas penelope
17 Amerikablesand Anas americana 2009
18 Snadderand Anas strepera
19 Krikkand Anas crecca
20 Amerikakrikkand Anas carolinensis 2008
21 Stokkand Anas platyrhynchos
22 Stjertand Anas acuta
23 Knekkand Anas querquedula 2008
24 Skjeand Anas clypeata 1999
25 Rødhodeand Netta rufina 2009
26 Taffeland Aythya ferina
27 Ringand Aythya collaris 2008
28 Toppand Aythya fuligula
29 Bergand Aythya marila
30 Purpurhodeand Aythya affinis 2007
31 Ærfugl Somateria mollissima
32 Praktærfugl Somateria spectabilis 1998
33 Stellerand Polysticta stelleri 2004
34 Havelle Clangula hyemalis
35 Svartand Melanitta nigra
36 Sjøorre Melanitta fusca
37 Brilleand Melanitta perspicillata 2004
38 Kvinand Bucephala clangula
39 Lappfiskand Mergellus albellus 1997
40 Siland Mergus serrator
41 Laksand Mergus merganser
42 Stivhaleand Oxyura jamaicensis 2006
43 Hvithodeand Oxyura leucocephala Spania 2010
44 Vaktel Coturnix coturnix 2000
45 Fasan Phasianus colchicus Kroatia 2013
46 Lirype Lagopus lagopus
47 Fjellrype Lagopus muta 2007
48 Storfugl Tetrao urogallus
49 Orrfugl Tetrao tetrix
50 Jerpe Bonasa bonasia
51 Gulnebblom Gavia adamsii
52 Storlom Gavia arctica
53 Islom Gavia immer
54 Smålom Gavia stellata
55 Dvergdykker Tachybaptus ruficollis
56 Ringnebbdykker Podilymbus podiceps 2002
57 Gråstrupedykker Podiceps grisegena
58 Toppdykker Podiceps cristatus
59 Horndykker Podiceps auritus
60 Svarthalsdykker Podiceps nigricollis 1997
61 Rosenflamingo Phoenicopterus roseus Spania 2010
62 Havhest Fulmarus glacialis
63 Grålire Puffinus griseus 2000
64 Havlire Puffinus puffinus 2000
65 Balearlire Puffinus mauretanicus
66 Havsvale Hydrobates pelagicus 1998
67 Stormsvale Oceanodroma leucorhoa 2010
68 Stork Ciconia ciconia 2010
69 Havsule Morus bassanus
70 Storskarv Phalacrocorax carbo
71 Toppskarv Phalacrocorax aristotelis
72 Dvergskarv Phalacrocorax pygmaeus Kroatia 2013
73 Gråhegre Ardea cinerea
74 Purpurhegre Ardea purpurea 2000
75 Egretthegre Ardea alba 2004
76 Silkehegre Egretta garzetta 2006
77 Dvergrørdrum Ixobrychus minutus Spania 2010
78 Rørdrum Botaurus stellaris
79 Bronseibis Plegadis falcinellus
80 Skjestork Platalea leucorodia Spania 2010
81 Fiskeørn Pandion haliaetus
82 Vepsevåk Pernis apivorus 2008
83 Gåsegribb Gyps fulvus Spania 2010
84 Dvergørn Hieraaetus pennatus Spania 2010
85 Keiserørn Aquila heliaca 2008
86 Kongeørn Aquila chrysaetos
87 Sivhauk Circus aeruginosus
88 Myrhauk Circus cyaneus
89 Steppehauk Circus macrourus
90 Spurvehauk Accipiter nisus
91 Hønsehauk Accipiter gentilis
92 Havørn Haliaeetus albicilla
93 Fjellvåk Buteo lagopus
94 Musvåk Buteo buteo
95 Vannrikse Rallus aquaticus
96 Åkerrikse Crex crex 1999
97 Myrrikse Porzana porzana 2000
98 Sivhøne Gallinula chloropus
99 Sothøne Fulica atra
100 Trane Grus grus 2005
101 Triel Burhinus oedicnemus Spania 2010
102 Vipe Vanellus vanellus
103 Kanadalo Pluvialis dominica 2009
104 Heilo Pluvialis apricaria
105 Tundralo Pluvialis squatarola
106 Sandlo Charadrius hiaticula
107 Dverglo Charadrius dubius
108 Hvitbrystlo Charadrius alexandrinus Spania 2010
109 Boltit Charadrius morinellus 1998
110 Tjeld Haematopus ostralegus
111 Stylteløper Himantopus himantopus Spania 2010
112 Avosett Recurvirostra avosetta 1998
113 Kvartbekkasin Lymnocryptes minimus
114 Dobbeltbekkasin Gallinago media 2008
115 Enkeltbekkasin Gallinago gallinago
116 Svarthalespove Limosa limosa 1997
117 Lappspove Limosa lapponica
118 Småspove Numenius phaeopus
119 Storspove Numenius arquata
120 Sotsnipe Tringa erythropus 2006
121 Rødstilk Tringa totanus
122 Gluttsnipe Tringa nebularia
123 Gulbeinsnipe Tringa flavipes 2007
124 Skogsnipe Tringa ochropus
125 Grønnstilk Tringa glareola
126 Tereksnipe Xenus cinereus 2008
127 Strandsnipe Actitis hypoleucos
128 Steinvender Arenaria interpres
129 Polarsnipe Calidris canutus
130 Sandløper Calidris alba
131 Rødstrupesnipe Calidris ruficollis 2000
132 Dvergsnipe Calidris minuta
133 Temmincksnipe Calidris temminckii 1997
134 Bonapartesnipe Calidris fuscicollis 2007
135 Gulbrystsnipe Calidris bairdii 2010
136 Alaskasnipe Calidris melanotos 2003
137 Tundrasnipe Calidris ferruginea
138 Myrsnipe Calidris alpina
139 Fjæreplytt Calidris maritima
140 Styltesnipe Calidris himantopus
141 Fjellmyrløper Calidris falcinellus 2003
142 Rustsnipe Calidris subruficollis 2003
143 Brushane Calidris pugnax
144 Svømmesnipe Phalaropus lobatus
145 Polarsvømmesnipe Phalaropus fulicarius
146 Rugde Scolopax rusticola
147 Krykkje Rissa tridactyla
148 Ismåke Pagophila eburnea 2003
149 Sabinemåke Xema sabini 2001
150 Hettemåke Chroicocephalus ridibundus
151 Dvergmåke Hydrocoloeus minutus 1997
152 Svartehavsmåke Ichthyaetus melanocephalus 2002
153 Middelhavsmåke Ichthyaetus audouinii Spania 2010
154 Fiskemåke Larus canus
155 Ringnebbmåke Larus delawarensis 1998
156 Gråmåke Larus argentatus
157 Gulbeinmåke Larus michahellis Spania 2010
158 Grønlandsmåke Larus glaucoides 1999
159 Sildemåke Larus fuscus
160 Polarmåke Larus hyperboreus 1998
161 Svartbak Larus marinus
162 Dvergterne Sternula albifrons 2003
163 Sandterne Gelochelidon nilotica Spania 2010
164 Rovterne Hydroprogne caspia Spania 2010
165 Hvitkinnsvartterne Chlidonias hybrida
166 Hvitvingesvartterne Chlidonias leucopterus 2004
167 Makrellterne Sterna hirundo
168 Rødnebbterne Sterna paradisaea
169 Splitterne Thalasseus sandvicensis
170 Storjo Stercorarius skua
171 Polarjo Stercorarius pomarinus
172 Tyvjo Stercorarius parasiticus 1997
173 Fjelljo Stercorarius longicaudus 2007
174 Alkekonge Alle alle
175 Lomvi Uria aalge
176 Polarlomvi Uria lomvia 2008
177 Alke Alca torda
178 Teist Cepphus grylle
179 Lunde Fratercula arctica
180 Klippedue (dom.: bydue) Columba livia
181 Skogdue Columba oenas
182 Ringdue Columba palumbus
183 Turteldue Streptopelia turtur 2001
184 Tyrkerdue Streptopelia decaocto
185 Gjøk Cuculus canorus
186 Hubro Bubo bubo
187 Snøugle Bubo scandiacus 1999
188 Kattugle Strix aluco
189 Slagugle Strix uralensis
190 Haukugle Surnia ulula 1999
191 Spurveugle Glaucidium passerinum
192 Perleugle Aegolius funereus 1997
193 Hornugle Asio otus 2009
194 Jordugle Asio flammeus
195 Nattravn Caprimulgus europaeus
196 Alpeseiler Apus melba Spania 2010
197 Tårnseiler Apus apus
198 Gråseiler Apus pallidus Spania 2010
199 Isfugl Alcedo atthis 1999
200 Bieter Merops apiaster Spania 2010
201 Hærfugl Upupa epops Spania 2010
202 Vendehals Jynx torquilla 1999
203 Dvergspett Dendrocopos minor
204 Hvitryggspett Dendrocopos leucotos
205 Flaggspett Dendrocopos major
206 Tretåspett Picoides tridactylus 2008
207 Svartspett Dryocopus martius 1999
208 Grønnspett Picus viridis
209 Gråspett Picus canus
210 Rødfalk Falco naumanni Spania 2010
211 Tårnfalk Falco tinnunculus
212 Aftenfalk Falco vespertinus 2009
213 Dvergfalk Falco columbarius
214 Lerkefalk Falco subbuteo 2008
215 Jaktfalk Falco rusticolus
216 Vandrefalk Falco peregrinus
217 Halsbåndparakitt Psittacula krameri Spania 2010
218 Munkeparakitt Myiopsitta monachus Spania 2010
219 Tornskate Lanius collurio
220 Brunvarsler Lanius cristatus 2005
221 Varsler Lanius excubitor 1999
222 Krattvarsler Lanius meridionalis 2008
223 Rosenvarsler Lanius minor
224 Hvitpannevarsler Lanius nubicus 2006
225 Rødhodevarsler Lanius senator 1998
226 Rødøyevireo Vireo olivaceus
227 Pirol Oriolus oriolus
228 Lavskrike Perisoreus infaustus 2008
229 Nøtteskrike Garrulus glandarius
230 Skjære Pica pica
231 Nøttekråke Nucifraga caryocatactes 2008
232 Alpekråke Pyrrhocorax pyrrhocorax Spania 2010
233 Kaie Corvus monedula
234 Kornkråke Corvus frugilegus
235 Svartkråke Corvus corone
236 Kråke Corvus cornix
237 Ravn Corvus corax
238 Skjeggmeis Panurus biarmicus 1998
239 Kalanderlerke Melanocorypha calandra 2005
240 Dverglerke Calandrella brachydactyla 2005
241 Topplerke Galerida cristata Spania 2010
242 Trelerke Lullula arborea 2005
243 Sanglerke Alauda arvensis
244 Fjellerke Eremophila alpestris 1999
245 Sandsvale Riparia riparia
246 Klippesvale Ptyonoprogne rupestris Spania 2010
247 Låvesvale Hirundo rustica
248 Amursvale Cecropis daurica 2009
249 Taksvale Delichon urbicum
250 Løvmeis Poecile palustris
251 Granmeis Poecile montanus
252 Lappmeis Poecile cinctus 2008
253 Svartmeis Periparus ater
254 Toppmeis Lophophanes cristatus
255 Kjøttmeis Parus major
256 Blåmeis Cyanistes caeruleus
257 Pungmeis Remiz pendulinus 2006
258 Stjertmeis Aegithalos caudatus
259 Spettmeis Sitta europaea 1997
260 Trekryper Certhia familiaris 2000
261 Gjerdesmett Troglodytes troglodytes
262 Fossekall Cinclus cinclus
263 Fuglekonge Regulus regulus
264 Rødtoppfuglekonge Regulus ignicapilla Kroatia 2013
265 Løvsanger Phylloscopus trochilus
266 Gransanger Phylloscopus collybita
267 Bøksanger Phylloscopus sibilatrix 2008
268 Brunsanger Phylloscopus fuscatus 2007
269 Fuglekongesanger Phylloscopus proregulus 2000
270 Gulbrynsanger Phylloscopus inornatus 2002
271 Blekbrynsanger Phylloscopus humei 1999
272 Lappsanger Phylloscopus borealis 2008
273 Ramasanger Iduna rama 2010
274 Bleksanger Iduna pallida
275 Gulsanger Hippolais icterina
276 Sivsanger Acrocephalus schoenobaenus
277 Åkersanger Acrocephalus agricola 2007
278 Rørsanger Acrocephalus scirpaceus 1998
279 Busksanger Acrocephalus dumetorum 2007
280 Myrsanger Acrocephalus palustris 1999
281 Trostesanger Acrocephalus arundinaceus 2008
282 Stripesanger Locustella lanceolata 2008
283 Gresshoppesanger Locustella naevia 1997
284 Starrsanger Locustella certhiola 2002
285 Elvesanger Locustella fluviatilis 2009
286 Sumpsanger Locustella luscinioides 1999
287 Cistussanger Cisticola juncidis Spania 2010
288 Munk Sylvia atricapilla
289 Hagesanger Sylvia borin
290 Tornsanger Sylvia communis
291 Møller Sylvia curruca
292 Hauksanger Sylvia nisoria 2002
293 Rødstrupesanger Sylvia cantillans
294 Svarthodesanger Sylvia melanocephala Spania 2010
295 Gråfluesnapper Muscicapa striata
296 Rødstrupe Erithacus rubecula
297 Nattergal Luscinia luscinia 1999
298 Sørnattergal Luscinia megarhynchos 2009
299 Blåstrupe Luscinia svecica
300 Blåstjert Tarsiger cyanurus 2006
301 Svarthvit fluesnapper Ficedula hypoleuca
302 Halsbåndfluesnapper Ficedula albicollis 2010
303 Dvergfluesnapper Ficedula parva 2001
304 Svartrødstjert Phoenicurus ochruros
305 Rødstjert Phoenicurus phoenicurus
306 Buskskvett Saxicola rubetra
307 Svartstrupe Saxicola rubicola
308 Asiasvartstrupe Saxicola maurus
309 Svartsteinskvett Oenanthe leucura Spania 2010
310 Steinskvett Oenanthe oenanthe
311 Svartstrupesteinskvett Oenanthe pleschanka
312 Ørkensteinskvett Oenanthe deserti 1997
313 Isabellasteinskvett Oenanthe isabellina
314 Brunkinnskogtrost Catharus ustulatus 1997
315 Ringtrost Turdus torquatus
316 Svarttrost Turdus merula
317 Gråtrost Turdus pilaris
318 Rødvingetrost Turdus iliacus
319 Måltrost Turdus philomelos
320 Duetrost Turdus viscivorus 2001
321 Rosenstær Pastor roseus 2004
322 Stær Sturnus vulgaris
323 Middelhavsstær Sturnus unicolor Spania 2010
324 Jernspurv Prunella modularis
325 Linerle Motacilla alba
326 Sitronerle Motacilla citreola 1998
327 Gulerle Motacilla flava
328 Vintererle Motacilla cinerea 1999
329 Tartarpiplerke Anthus richardi 1997
330 Markpiplerke Anthus campestris 2003
331 Mongolpiplerke Anthus godlewskii
332 Trepiplerke Anthus trivialis
333 Sibirpiplerke Anthus hodgsoni 2001
334 Tundrapiplerke Anthus gustavi 2002
335 Heipiplerke Anthus pratensis
336 Lappiplerke Anthus cervinus 2008
337 Skjærpiplerke Anthus petrosus
338 Vannpiplerke Anthus spinoletta 2004
339 Myrpiplerke Anthus rubescens 2008
340 Sidensvans Bombycilla garrulus
341 Lappspurv Calcarius lapponicus
342 Snøspurv Plectrophenax nivalis
343 Ovnparula Seiurus aurocapilla 2003
344 Svarthetteparula Setophaga striata 2006
345 Gulspurv Emberiza citrinella
346 Hvithodespurv Emberiza leucocephalos
347 Hortulan Emberiza hortulana 1998
348 Dvergspurv Emberiza pusilla 2004
349 Vierspurv Emberiza rustica 1999
350 Svarthodespurv Emberiza melanocephala 2009
351 Sivspurv Emberiza schoeniclus
352 Kornspurv Emberiza calandra 2003
353 Vinterjunko Junco hyemalis 2010
354 Bokfink Fringilla coelebs
355 Bjørkefink Fringilla montifringilla
356 Konglebit Pinicola enucleator 2008
357 Rosenfink Carpodacus erythrinus 2008
358 Grønnfink Chloris chloris
359 Furukorsnebb Loxia pytyopsittacus
360 Grankorsnebb Loxia curvirostra
361 Båndkorsnebb Loxia leucoptera 2002
362 Brunsisik Acanthis cabaret
363 Gråsisik Acanthis flammea
364 Polarsisik Acanthis hornemanni 2008
365 Grønnsisik Spinus spinus
366 Bergirisk Carduelis flavirostris
367 Tornirisk Carduelis cannabina
368 Stillits Carduelis carduelis 1997
369 Gulirisk Serinus serinus
370 Dompap Pyrrhula pyrrhula
371 Kjernebiter Coccothraustes coccothraustes 2005
372 Gråspurv Passer domesticus
373 Pilfink Passer montanus