| forside | forening | Bird Alarm | årbok |
Brukernavn:
Registrer deg som ny bruker her | Glemt passord? Passord:

Årslister fra tidligere år:

[Oversikt] [Norgeskryss] [Siste NSKF-kryss] [Edelkryss] [Årskryss 2019] [VP-kryss] [Krysseregler]

VP-liste for Oddbjørn Vervik

#ArtLandÅr
1 Knoppsvane Cygnus olor 2003
2 Sangsvane Cygnus cygnus 2003
3 Dvergsvane Cygnus columbianus 2002
4 Sædgås Anser fabalis 2002
5 Kortnebbgås Anser brachyrhynchus 2002
6 Tundragås Anser albifrons 2002
7 Dverggås Anser erythropus 2009
8 Grågås Anser anser 2003
9 Kanadagås Branta canadensis 2002
10 Hvitkinngås Branta leucopsis 2003
11 Ringgås Branta bernicla 2003
12 Rødhalsgås Branta ruficollis 2009
13 Niland Alopochen aegyptiaca 2006
14 Rustand Tadorna ferruginea 2003
15 Gravand Tadorna tadorna 2003
16 Mandarinand Aix galericulata 2003
17 Brunnakke Anas penelope 2003
18 Amerikablesand Anas americana 2005
19 Snadderand Anas strepera 2002
20 Krikkand Anas crecca 2003
21 Amerikakrikkand Anas carolinensis 2002
22 Stokkand Anas platyrhynchos 2003
23 Rødfotand Anas rubripes 2007
24 Stjertand Anas acuta 2002
25 Knekkand Anas querquedula 2003
26 Skjeand Anas clypeata 2002
27 Rødhodeand Netta rufina 2009
28 Taffeland Aythya ferina 2002
29 Ringand Aythya collaris 2005
30 Hvitøyeand Aythya nyroca Hellas 2009
31 Toppand Aythya fuligula 2003
32 Bergand Aythya marila 2003
33 Purpurhodeand Aythya affinis 2007
34 Ærfugl Somateria mollissima 2003
35 Praktærfugl Somateria spectabilis 2002
36 Stellerand Polysticta stelleri 2003
37 Havelle Clangula hyemalis 2004
38 Svartand Melanitta nigra 2002
39 Sjøorre Melanitta fusca 2003
40 Brilleand Melanitta perspicillata 2003
41 Kvinand Bucephala clangula 2003
42 Lappfiskand Mergellus albellus 2003
43 Siland Mergus serrator 2003
44 Laksand Mergus merganser 2003
45 Stivhaleand Oxyura jamaicensis 2005
46 Berghøne Alectoris chukar Hellas 2010
47 Berberhøne Alectoris barbara Spania 2007
48 Rødhøne Alectoris rufa Spania 2007
49 Rapphøne Perdix perdix Danmark
50 Vaktel Coturnix coturnix 2003
51 Lirype Lagopus lagopus
52 Fjellrype Lagopus muta
53 Storfugl Tetrao urogallus 2007
54 Orrfugl Tetrao tetrix 2005
55 Gulnebblom Gavia adamsii 2007
56 Storlom Gavia arctica 2002
57 Islom Gavia immer 2002
58 Smålom Gavia stellata 2002
59 Dvergdykker Tachybaptus ruficollis 2002
60 Ringnebbdykker Podilymbus podiceps 2002
61 Gråstrupedykker Podiceps grisegena 2002
62 Toppdykker Podiceps cristatus 2003
63 Horndykker Podiceps auritus 2003
64 Svarthalsdykker Podiceps nigricollis 2003
65 Havhest Fulmarus glacialis 2005
66 Gulnebblire Calonectris diomedea Spania 2002
67 Havsvale Hydrobates pelagicus 2003
68 Japanstormsvale Oceanodroma monorhis 2003
69 Svartstork Ciconia nigra Spania 2007
70 Stork Ciconia ciconia 2006
71 Havsule Morus bassanus 2002
72 Storskarv Phalacrocorax carbo 2003
73 Toppskarv Phalacrocorax aristotelis 2002
74 Gråhegre Ardea cinerea 2003
75 Purpurhegre Ardea purpurea Spania 2002
76 Egretthegre Ardea alba 2004
77 Silkehegre Egretta garzetta 2006
78 Topphegre Ardeola ralloides Hellas 2010
79 Kuhegre Bubulcus ibis Hellas 2010
80 Natthegre Nycticorax nycticorax Hellas 2010
81 Dvergrørdrum Ixobrychus minutus Hellas 2009
82 Rørdrum Botaurus stellaris 2006
83 Bronseibis Plegadis falcinellus 2008
84 Skjestork Platalea leucorodia 2004
85 Fiskeørn Pandion haliaetus 2004
86 Svartvingeglente Elanus caeruleus Spania 2007
87 Lammegribb Gypaetus barbatus Hellas 2008
88 Åtselgribb Neophron percnopterus Spania 2007
89 Vepsevåk Pernis apivorus 2005
90 Munkegribb Aegypius monachus Spania 2007
91 Slangeørn Circaetus gallicus Spania 2007
92 Storskrikørn Clanga clanga
93 Dvergørn Hieraaetus pennatus Spania 2007
94 Keiserørn Aquila heliaca 2007
95 Iberiaørn Aquila adalberti Spania 2007
96 Kongeørn Aquila chrysaetos 2004
97 Haukørn Aquila fasciata Spania 2007
98 Sivhauk Circus aeruginosus 2003
99 Myrhauk Circus cyaneus 2003
100 Steppehauk Circus macrourus 2002
101 Enghauk Circus pygargus 2008
102 Spurvehauk Accipiter nisus 2003
103 Hønsehauk Accipiter gentilis 2002
104 Glente Milvus milvus 2010
105 Svartglente Milvus migrans 2008
106 Havørn Haliaeetus albicilla 2004
107 Fjellvåk Buteo lagopus 2003
108 Musvåk Buteo buteo 2002
109 Stortrappe Otis tarda Spania 2007
110 Dvergtrappe Tetrax tetrax Spania 2007
111 Vannrikse Rallus aquaticus 2002
112 Åkerrikse Crex crex 2003
113 Sumprikse Porzana parva Hellas 2010
114 Myrrikse Porzana porzana 2003
115 Sultanhøne Porphyrio porphyrio Spania 2002
116 Sivhøne Gallinula chloropus 2003
117 Knoppsothøne Fulica cristata Spania 2006
118 Sothøne Fulica atra 2002
119 Trane Grus grus 2002
120 Triel Burhinus oedicnemus 2007
121 Vipe Vanellus vanellus 2003
122 Sibirlo Pluvialis fulva 2008
123 Kanadalo Pluvialis dominica 2009
124 Heilo Pluvialis apricaria 2002
125 Tundralo Pluvialis squatarola 2002
126 Sandlo Charadrius hiaticula 2002
127 Dverglo Charadrius dubius 2002
128 Hvitbrystlo Charadrius alexandrinus Spania 2002
129 Mongollo Charadrius mongolus 2002
130 Ørkenlo Charadrius leschenaultii
131 Boltit Charadrius morinellus 2002
132 Tjeld Haematopus ostralegus 2003
133 Stylteløper Himantopus himantopus Spania 2002
134 Avosett Recurvirostra avosetta 2003
135 Kvartbekkasin Lymnocryptes minimus 2002
136 Dobbeltbekkasin Gallinago media 2008
137 Enkeltbekkasin Gallinago gallinago 2004
138 Kortnebbekkasinsnipe Limnodromus griseus
139 Langnebbekkasinsnipe Limnodromus scolopaceus 2010
140 Svarthalespove Limosa limosa 2002
141 Lappspove Limosa lapponica 2002
142 Småspove Numenius phaeopus 2002
143 Storspove Numenius arquata 2003
144 Sotsnipe Tringa erythropus 2002
145 Rødstilk Tringa totanus 2003
146 Damsnipe Tringa stagnatilis
147 Gluttsnipe Tringa nebularia 2002
148 Gulbeinsnipe Tringa flavipes 2002
149 Skogsnipe Tringa ochropus 2002
150 Grønnstilk Tringa glareola 2002
151 Tereksnipe Xenus cinereus 2006
152 Strandsnipe Actitis hypoleucos 2002
153 Flekksnipe Actitis macularius 2002
154 Steinvender Arenaria interpres 2003
155 Polarsnipe Calidris canutus 2002
156 Sandløper Calidris alba 2002
157 Sandsnipe Calidris pusilla
158 Rødstrupesnipe Calidris ruficollis 2007
159 Dvergsnipe Calidris minuta 2002
160 Temmincksnipe Calidris temminckii 2002
161 Bonapartesnipe Calidris fuscicollis 2003
162 Gulbrystsnipe Calidris bairdii 2010
163 Alaskasnipe Calidris melanotos 2003
164 Tundrasnipe Calidris ferruginea 2002
165 Myrsnipe Calidris alpina 2003
166 Fjæreplytt Calidris maritima 2002
167 Styltesnipe Calidris himantopus
168 Fjellmyrløper Calidris falcinellus 2004
169 Rustsnipe Calidris subruficollis 2005
170 Brushane Calidris pugnax 2002
171 Hvithalesvømmesnipe Phalaropus tricolor 2005
172 Svømmesnipe Phalaropus lobatus 2003
173 Polarsvømmesnipe Phalaropus fulicarius 2004
174 Rugde Scolopax rusticola 2003
175 Brakksvale Glareola pratincola Spania 2007
176 Orientbrakksvale Glareola maldivarum
177 Krykkje Rissa tridactyla 2004
178 Sabinemåke Xema sabini 2008
179 Kanadahettemåke Chroicocephalus philadelphia 2007
180 Hettemåke Chroicocephalus ridibundus 2004
181 Dvergmåke Hydrocoloeus minutus 2002
182 Lattermåke Leucophaeus atricilla
183 Franklinmåke Leucophaeus pipixcan 2008
184 Svartehavsmåke Ichthyaetus melanocephalus 2003
185 Middelhavsmåke Ichthyaetus audouinii Spania 2002
186 Fiskemåke Larus canus 2003
187 Ringnebbmåke Larus delawarensis 2005
188 Gråmåke Larus argentatus 2003
189 Gulbeinmåke Larus michahellis Spania 2002
190 Kaspimåke Larus cachinnans 2004
191 Grønlandsmåke Larus glaucoides 2002
192 Sildemåke Larus fuscus 2003
193 Polarmåke Larus hyperboreus 2004
194 Svartbak Larus marinus 2003
195 Dvergterne Sternula albifrons 2008
196 Sandterne Gelochelidon nilotica
197 Rovterne Hydroprogne caspia 2004
198 Hvitkinnsvartterne Chlidonias hybrida 2003
199 Hvitvingesvartterne Chlidonias leucopterus 2003
200 Svartterne Chlidonias niger 2002
201 Makrellterne Sterna hirundo 2003
202 Rødnebbterne Sterna paradisaea 2003
203 Splitterne Thalasseus sandvicensis 2002
204 Storjo Stercorarius skua 2003
205 Polarjo Stercorarius pomarinus 2009
206 Tyvjo Stercorarius parasiticus 2003
207 Fjelljo Stercorarius longicaudus 2008
208 Alkekonge Alle alle 2003
209 Lomvi Uria aalge 2002
210 Polarlomvi Uria lomvia 2008
211 Alke Alca torda 2002
212 Teist Cepphus grylle 2002
213 Lunde Fratercula arctica 2008
214 Hvitbuksandhøne Pterocles alchata Spania 2007
215 Klippedue (dom.: bydue) Columba livia 2003
216 Skogdue Columba oenas 2006
217 Ringdue Columba palumbus 2003
218 Turteldue Streptopelia turtur 2005
219 Mongolturteldue Streptopelia orientalis
220 Tyrkerdue Streptopelia decaocto 2003
221 Skjæregjøk Clamator glandarius Spania 2008
222 Gjøk Cuculus canorus 2003
223 Tårnugle Tyto alba Hellas 2008
224 Hubro Bubo bubo 2008
225 Snøugle Bubo scandiacus
226 Kattugle Strix aluco 2006
227 Lappugle Strix nebulosa
228 Haukugle Surnia ulula 2005
229 Spurveugle Glaucidium passerinum 2008
230 Kirkeugle Athene noctua Spania 2007
231 Perleugle Aegolius funereus 2008
232 Hornugle Asio otus 2007
233 Jordugle Asio flammeus 2003
234 Nattravn Caprimulgus europaeus 2009
235 Alpeseiler Apus melba 2002
236 Tårnseiler Apus apus 2003
237 Gråseiler Apus pallidus Spania 2007
238 Isfugl Alcedo atthis 2005
239 Bieter Merops apiaster 2009
240 Blåråke Coracias garrulus Spania 2007
241 Hærfugl Upupa epops 2003
242 Vendehals Jynx torquilla 2008
243 Dvergspett Dendrocopos minor 2003
244 Hvitryggspett Dendrocopos leucotos 2007
245 Flaggspett Dendrocopos major 2003
246 Tretåspett Picoides tridactylus
247 Svartspett Dryocopus martius 2004
248 Grønnspett Picus viridis 2004
249 Gråspett Picus canus 2005
250 Rødfalk Falco naumanni Spania 2007
251 Tårnfalk Falco tinnunculus 2003
252 Aftenfalk Falco vespertinus Hellas 2010
253 Eleonorafalk Falco eleonorae Hellas 2009
254 Dvergfalk Falco columbarius 2002
255 Lerkefalk Falco subbuteo 2007
256 Jaktfalk Falco rusticolus 2006
257 Vandrefalk Falco peregrinus 2002
258 Tornskate Lanius collurio 2004
259 Isabellavarsler Lanius isabellinus 2008
260 Brunvarsler Lanius cristatus 2005
261 Varsler Lanius excubitor 2004
262 Krattvarsler Lanius meridionalis 2005
263 Rosenvarsler Lanius minor 2008
264 Hvitpannevarsler Lanius nubicus 2006
265 Rødhodevarsler Lanius senator 2007
266 Rødøyevireo Vireo olivaceus
267 Pirol Oriolus oriolus 2007
268 Nøtteskrike Garrulus glandarius 2003
269 Skjære Pica pica 2003
270 Nøttekråke Nucifraga caryocatactes 2005
271 Alpekråke Pyrrhocorax pyrrhocorax Spania 2007
272 Alpekaie Pyrrhocorax graculus Hellas 2009
273 Kaie Corvus monedula 2003
274 Kornkråke Corvus frugilegus 2002
275 Svartkråke Corvus corone 2002
276 Kråke Corvus cornix 2003
277 Ravn Corvus corax 2003
278 Skjeggmeis Panurus biarmicus 2003
279 Kalanderlerke Melanocorypha calandra Spania 2007
280 Fjellkalanderlerke Melanocorypha bimaculata
281 Dverglerke Calandrella brachydactyla 2005
282 Topplerke Galerida cristata Spania 2007
283 Krattopplerke Galerida theklae Spania 2007
284 Trelerke Lullula arborea 2006
285 Sanglerke Alauda arvensis 2003
286 Fjellerke Eremophila alpestris 2003
287 Sandsvale Riparia riparia 2003
288 Klippesvale Ptyonoprogne rupestris Spania 2006
289 Låvesvale Hirundo rustica 2003
290 Amursvale Cecropis daurica Hellas 2010
291 Taksvale Delichon urbicum 2003
292 Løvmeis Poecile palustris 2005
293 Granmeis Poecile montanus 2003
294 Lappmeis Poecile cinctus 2008
295 Svartmeis Periparus ater 2003
296 Toppmeis Lophophanes cristatus 2003
297 Kjøttmeis Parus major 2003
298 Blåmeis Cyanistes caeruleus 2003
299 Kalottmeis Cyanistes teneriffae Spania 2007
300 Pungmeis Remiz pendulinus 2006
301 Stjertmeis Aegithalos caudatus 2003
302 Spettmeis Sitta europaea 2003
303 Trekryper Certhia familiaris 2003
304 Kortklotrekryper Certhia brachydactyla Spania 2008
305 Gjerdesmett Troglodytes troglodytes 2003
306 Fossekall Cinclus cinclus 2003
307 Araberbylbyl Pycnonotus xanthopygos Tyrkia 2004
308 Fuglekonge Regulus regulus 2003
309 Rødtoppfuglekonge Regulus ignicapilla 2007
310 Cettisanger Cettia cetti Spania 2006
311 Løvsanger Phylloscopus trochilus 2003
312 Gransanger Phylloscopus collybita 2003
313 Bøksanger Phylloscopus sibilatrix 2005
314 Brunsanger Phylloscopus fuscatus 2005
315 Fuglekongesanger Phylloscopus proregulus 2007
316 Gulbrynsanger Phylloscopus inornatus 2002
317 Blekbrynsanger Phylloscopus humei 2003
318 Lappsanger Phylloscopus borealis 2008
319 Østsanger Phylloscopus trochiloides
320 Tartarsanger Iduna caligata
321 Ramasanger Iduna rama 2010
322 Bleksanger Iduna pallida
323 Gulsanger Hippolais icterina 2007
324 Tamarisksanger Acrocephalus melanopogon Spania 2006
325 Vannsanger Acrocephalus paludicola 2007
326 Sivsanger Acrocephalus schoenobaenus 2003
327 Åkersanger Acrocephalus agricola 2007
328 Rørsanger Acrocephalus scirpaceus 2003
329 Busksanger Acrocephalus dumetorum 2007
330 Myrsanger Acrocephalus palustris 2003
331 Trostesanger Acrocephalus arundinaceus 2003
332 Stripesanger Locustella lanceolata 2008
333 Gresshoppesanger Locustella naevia 2003
334 Starrsanger Locustella certhiola 2002
335 Elvesanger Locustella fluviatilis
336 Sumpsanger Locustella luscinioides 2003
337 Cistussanger Cisticola juncidis Spania 2006
338 Munk Sylvia atricapilla 2003
339 Hagesanger Sylvia borin 2002
340 Tornsanger Sylvia communis 2003
341 Møller Sylvia curruca 2003
342 Ørkensanger Sylvia nana
343 Hauksanger Sylvia nisoria 2002
344 Punersanger Sylvia hortensis Spania 2007
345 Rødstrupesanger Sylvia cantillans 2006
346 Svarthodesanger Sylvia melanocephala Hellas 2010
347 Gråfluesnapper Muscicapa striata 2003
348 Hekkskvett Cercotrichas galactotes Tyrkia 2004
349 Rødstrupe Erithacus rubecula 2003
350 Nattergal Luscinia luscinia 2007
351 Sørnattergal Luscinia megarhynchos 2009
352 Blåstrupe Luscinia svecica 2004
353 Blåstjert Tarsiger cyanurus 2006
354 Svarthvit fluesnapper Ficedula hypoleuca 2003
355 Dvergfluesnapper Ficedula parva 2002
356 Svartrødstjert Phoenicurus ochruros 2003
357 Rødstjert Phoenicurus phoenicurus 2002
358 Buskskvett Saxicola rubetra 2003
359 Svartstrupe Saxicola rubicola 2002
360 Asiasvartstrupe Saxicola maurus
361 Steinskvett Oenanthe oenanthe 2003
362 Svartstrupesteinskvett Oenanthe pleschanka 2002
363 Middelhavssteinskvett Oenanthe hispanica Spania 2007
364 Ørkensteinskvett Oenanthe deserti 2003
365 Isabellasteinskvett Oenanthe isabellina 2008
366 Blåtrost Monticola solitarius Spania 2007
367 Ringtrost Turdus torquatus 2004
368 Svarttrost Turdus merula 2003
369 Svartstrupetrost Turdus atrogularis
370 Gråtrost Turdus pilaris 2004
371 Rødvingetrost Turdus iliacus 2003
372 Måltrost Turdus philomelos 2003
373 Duetrost Turdus viscivorus 2006
374 Rosenstær Pastor roseus 2004
375 Stær Sturnus vulgaris 2003
376 Middelhavsstær Sturnus unicolor Spania 2007
377 Svartstrupejernspurv Prunella atrogularis
378 Jernspurv Prunella modularis 2003
379 Linerle Motacilla alba 2003
380 Sitronerle Motacilla citreola 2003
381 Gulerle Motacilla flava 2002
382 Vintererle Motacilla cinerea 2002
383 Tartarpiplerke Anthus richardi 2003
384 Markpiplerke Anthus campestris Hellas 2010
385 Mongolpiplerke Anthus godlewskii 2005
386 Kanaripiplerke Anthus berthelotii Spania 2007
387 Trepiplerke Anthus trivialis 2002
388 Sibirpiplerke Anthus hodgsoni 2007
389 Tundrapiplerke Anthus gustavi 2002
390 Heipiplerke Anthus pratensis 2003
391 Lappiplerke Anthus cervinus 2008
392 Skjærpiplerke Anthus petrosus 2003
393 Vannpiplerke Anthus spinoletta 2002
394 Myrpiplerke Anthus rubescens 2008
395 Sidensvans Bombycilla garrulus 2004
396 Lappspurv Calcarius lapponicus 2002
397 Snøspurv Plectrophenax nivalis 2003
398 Ovnparula Seiurus aurocapilla 2003
399 Svarthetteparula Setophaga striata 2006
400 Gulspurv Emberiza citrinella 2003
401 Hvithodespurv Emberiza leucocephalos
402 Hekkspurv Emberiza cirlus Hellas 2008
403 Klippespurv Emberiza cia Spania 2007
404 Hortulan Emberiza hortulana 2004
405 Dvergspurv Emberiza pusilla 2004
406 Kastanjespurv Emberiza rutila 2010
407 Svarthodespurv Emberiza melanocephala 2009
408 Sivspurv Emberiza schoeniclus 2002
409 Kornspurv Emberiza calandra 2004
410 Vinterjunko Junco hyemalis 2009
411 Bokfink Fringilla coelebs 2003
412 Bjørkefink Fringilla montifringilla 2003
413 Konglebit Pinicola enucleator 2004
414 Rosenfink Carpodacus erythrinus 2006
415 Grønnfink Chloris chloris 2003
416 Furukorsnebb Loxia pytyopsittacus 2003
417 Grankorsnebb Loxia curvirostra 2002
418 Båndkorsnebb Loxia leucoptera 2002
419 Brunsisik Acanthis cabaret 2003
420 Gråsisik Acanthis flammea 2003
421 Polarsisik Acanthis hornemanni 2006
422 Grønnsisik Spinus spinus 2002
423 Bergirisk Carduelis flavirostris 2003
424 Tornirisk Carduelis cannabina 2002
425 Stillits Carduelis carduelis 2002
426 Gulirisk Serinus serinus 2006
427 Kanariirisk (dom.: kanarifugl) Serinus canaria Spania 2007
428 Dompap Pyrrhula pyrrhula 2003
429 Kjernebiter Coccothraustes coccothraustes 2003
430 Gråspurv Passer domesticus 2003
431 Middelhavsspurv Passer hispaniolensis Spania 2007
432 Pilfink Passer montanus 2003
433 Steinspurv Petronia petronia Spania 2007
434 Vatreastrild Estrilda astrild Spania 2007