| forside | forening | Bird Alarm | årbok |
Brukernavn:
Registrer deg som ny bruker her | Glemt passord? Passord:

Årslister fra tidligere år:

[Oversikt] [Norgeskryss] [Siste NSKF-kryss] [Edelkryss] [Årskryss 2020] [VP-kryss] [Krysseregler]

VP-liste for Haakon Stenersen

#ArtLandÅr
1 Knoppsvane Cygnus olor
2 Sangsvane Cygnus cygnus
3 Dvergsvane Cygnus columbianus
4 Sædgås Anser fabalis
5 Kortnebbgås Anser brachyrhynchus
6 Tundragås Anser albifrons
7 Grågås Anser anser
8 Kanadagås Branta canadensis
9 Hvitkinngås Branta leucopsis
10 Ringgås Branta bernicla
11 Rødhalsgås Branta ruficollis
12 Niland Alopochen aegyptiaca 2006
13 Gravand Tadorna tadorna
14 Mandarinand Aix galericulata 2009
15 Brunnakke Anas penelope
16 Snadderand Anas strepera
17 Krikkand Anas crecca
18 Stokkand Anas platyrhynchos
19 Rødfotand Anas rubripes 2007
20 Stjertand Anas acuta
21 Knekkand Anas querquedula
22 Skjeand Anas clypeata
23 Taffeland Aythya ferina
24 Ringand Aythya collaris
25 Toppand Aythya fuligula
26 Bergand Aythya marila
27 Purpurhodeand Aythya affinis 2007
28 Ærfugl Somateria mollissima
29 Praktærfugl Somateria spectabilis
30 Stellerand Polysticta stelleri
31 Havelle Clangula hyemalis
32 Svartand Melanitta nigra
33 Sjøorre Melanitta fusca
34 Brilleand Melanitta perspicillata 2006
35 Kvinand Bucephala clangula
36 Lappfiskand Mergellus albellus
37 Siland Mergus serrator
38 Laksand Mergus merganser
39 Vaktel Coturnix coturnix
40 Lirype Lagopus lagopus
41 Fjellrype Lagopus muta
42 Storfugl Tetrao urogallus
43 Orrfugl Tetrao tetrix
44 Jerpe Bonasa bonasia
45 Gulnebblom Gavia adamsii
46 Storlom Gavia arctica
47 Islom Gavia immer
48 Smålom Gavia stellata
49 Dvergdykker Tachybaptus ruficollis
50 Gråstrupedykker Podiceps grisegena
51 Toppdykker Podiceps cristatus
52 Horndykker Podiceps auritus
53 Svarthalsdykker Podiceps nigricollis 2000
54 Havhest Fulmarus glacialis
55 Grålire Puffinus griseus
56 Havlire Puffinus puffinus
57 Havsvale Hydrobates pelagicus
58 Stork Ciconia ciconia 2010
59 Havsule Morus bassanus
60 Storskarv Phalacrocorax carbo
61 Toppskarv Phalacrocorax aristotelis
62 Gråhegre Ardea cinerea
63 Egretthegre Ardea alba 2009
64 Silkehegre Egretta garzetta 2006
65 Rørdrum Botaurus stellaris
66 Fiskeørn Pandion haliaetus
67 Vepsevåk Pernis apivorus
68 Kongeørn Aquila chrysaetos
69 Sivhauk Circus aeruginosus
70 Myrhauk Circus cyaneus
71 Steppehauk Circus macrourus 2008
72 Spurvehauk Accipiter nisus
73 Hønsehauk Accipiter gentilis
74 Glente Milvus milvus 2008
75 Havørn Haliaeetus albicilla
76 Fjellvåk Buteo lagopus
77 Musvåk Buteo buteo
78 Vannrikse Rallus aquaticus
79 Åkerrikse Crex crex
80 Myrrikse Porzana porzana
81 Maskerikse Porzana carolina
82 Sivhøne Gallinula chloropus
83 Sothøne Fulica atra
84 Trane Grus grus
85 Vipe Vanellus vanellus
86 Heilo Pluvialis apricaria
87 Tundralo Pluvialis squatarola
88 Sandlo Charadrius hiaticula
89 Dverglo Charadrius dubius
90 Boltit Charadrius morinellus
91 Tjeld Haematopus ostralegus
92 Avosett Recurvirostra avosetta
93 Kvartbekkasin Lymnocryptes minimus
94 Dobbeltbekkasin Gallinago media
95 Enkeltbekkasin Gallinago gallinago
96 Svarthalespove Limosa limosa
97 Lappspove Limosa lapponica
98 Småspove Numenius phaeopus
99 Storspove Numenius arquata
100 Sotsnipe Tringa erythropus
101 Rødstilk Tringa totanus
102 Gluttsnipe Tringa nebularia
103 Skogsnipe Tringa ochropus
104 Grønnstilk Tringa glareola
105 Strandsnipe Actitis hypoleucos
106 Flekksnipe Actitis macularius 2004
107 Steinvender Arenaria interpres
108 Polarsnipe Calidris canutus
109 Sandløper Calidris alba
110 Dvergsnipe Calidris minuta
111 Temmincksnipe Calidris temminckii
112 Gulbrystsnipe Calidris bairdii 2010
113 Alaskasnipe Calidris melanotos 2006
114 Tundrasnipe Calidris ferruginea
115 Myrsnipe Calidris alpina
116 Fjæreplytt Calidris maritima
117 Fjellmyrløper Calidris falcinellus
118 Brushane Calidris pugnax
119 Svømmesnipe Phalaropus lobatus
120 Rugde Scolopax rusticola
121 Brakksvale Glareola pratincola 2006
122 Krykkje Rissa tridactyla
123 Sabinemåke Xema sabini 2007
124 Hettemåke Chroicocephalus ridibundus
125 Dvergmåke Hydrocoloeus minutus
126 Fiskemåke Larus canus
127 Ringnebbmåke Larus delawarensis 2001
128 Gråmåke Larus argentatus
129 Gulbeinmåke Larus michahellis 2006
130 Grønlandsmåke Larus glaucoides
131 Sildemåke Larus fuscus
132 Polarmåke Larus hyperboreus
133 Svartbak Larus marinus
134 Dvergterne Sternula albifrons 2006
135 Rovterne Hydroprogne caspia 1980
136 Svartterne Chlidonias niger
137 Makrellterne Sterna hirundo
138 Rødnebbterne Sterna paradisaea
139 Splitterne Thalasseus sandvicensis
140 Storjo Stercorarius skua
141 Polarjo Stercorarius pomarinus
142 Tyvjo Stercorarius parasiticus
143 Fjelljo Stercorarius longicaudus
144 Alkekonge Alle alle
145 Lomvi Uria aalge
146 Polarlomvi Uria lomvia
147 Alke Alca torda
148 Teist Cepphus grylle
149 Lunde Fratercula arctica
150 Klippedue (dom.: bydue) Columba livia
151 Skogdue Columba oenas
152 Ringdue Columba palumbus
153 Turteldue Streptopelia turtur
154 Tyrkerdue Streptopelia decaocto
155 Gjøk Cuculus canorus
156 Hubro Bubo bubo 2007
157 Snøugle Bubo scandiacus
158 Kattugle Strix aluco
159 Haukugle Surnia ulula
160 Spurveugle Glaucidium passerinum
161 Perleugle Aegolius funereus
162 Hornugle Asio otus
163 Jordugle Asio flammeus
164 Nattravn Caprimulgus europaeus
165 Tårnseiler Apus apus
166 Isfugl Alcedo atthis
167 Bieter Merops apiaster 2009
168 Hærfugl Upupa epops 1981
169 Vendehals Jynx torquilla
170 Hvitryggspett Dendrocopos leucotos
171 Flaggspett Dendrocopos major
172 Tretåspett Picoides tridactylus
173 Dvergspett Dryobates minor
174 Svartspett Dryocopus martius
175 Grønnspett Picus viridis
176 Gråspett Picus canus
177 Tårnfalk Falco tinnunculus
178 Aftenfalk Falco vespertinus 2005
179 Dvergfalk Falco columbarius
180 Lerkefalk Falco subbuteo
181 Jaktfalk Falco rusticolus
182 Vandrefalk Falco peregrinus
183 Tornskate Lanius collurio
184 Brunvarsler Lanius cristatus
185 Varsler Lanius excubitor
186 Krattvarsler Lanius meridionalis 2009
187 Pirol Oriolus oriolus 2007
188 Lavskrike Perisoreus infaustus
189 Nøtteskrike Garrulus glandarius
190 Skjære Pica pica
191 Nøttekråke Nucifraga caryocatactes
192 Kaie Corvus monedula
193 Kornkråke Corvus frugilegus
194 Svartkråke Corvus corone
195 Kråke Corvus cornix
196 Ravn Corvus corax
197 Skjeggmeis Panurus biarmicus
198 Dverglerke Calandrella brachydactyla 2006
199 Trelerke Lullula arborea
200 Sanglerke Alauda arvensis
201 Fjellerke Eremophila alpestris
202 Sandsvale Riparia riparia
203 Låvesvale Hirundo rustica
204 Taksvale Delichon urbicum
205 Løvmeis Poecile palustris
206 Granmeis Poecile montanus
207 Lappmeis Poecile cinctus
208 Svartmeis Periparus ater
209 Toppmeis Lophophanes cristatus
210 Kjøttmeis Parus major
211 Blåmeis Cyanistes caeruleus
212 Pungmeis Remiz pendulinus 2006
213 Stjertmeis Aegithalos caudatus
214 Spettmeis Sitta europaea
215 Trekryper Certhia familiaris
216 Gjerdesmett Troglodytes troglodytes
217 Fossekall Cinclus cinclus
218 Fuglekonge Regulus regulus
219 Rødtoppfuglekonge Regulus ignicapilla 2002
220 Løvsanger Phylloscopus trochilus
221 Gransanger Phylloscopus collybita
222 Bøksanger Phylloscopus sibilatrix
223 Brunsanger Phylloscopus fuscatus 2007
224 Fuglekongesanger Phylloscopus proregulus 1999
225 Gulbrynsanger Phylloscopus inornatus
226 Lappsanger Phylloscopus borealis 2006
227 Gulsanger Hippolais icterina
228 Sivsanger Acrocephalus schoenobaenus
229 Åkersanger Acrocephalus agricola 2007
230 Rørsanger Acrocephalus scirpaceus
231 Busksanger Acrocephalus dumetorum 2007
232 Myrsanger Acrocephalus palustris
233 Stripesanger Locustella lanceolata 2008
234 Gresshoppesanger Locustella naevia
235 Munk Sylvia atricapilla
236 Hagesanger Sylvia borin
237 Tornsanger Sylvia communis
238 Møller Sylvia curruca
239 Ørkensanger Sylvia nana
240 Hauksanger Sylvia nisoria
241 Mestersanger Sylvia crassirostris 2004
242 Rødstrupesanger Sylvia cantillans
243 Gråfluesnapper Muscicapa striata
244 Rødstrupe Erithacus rubecula
245 Nattergal Luscinia luscinia
246 Sørnattergal Luscinia megarhynchos 2009
247 Blåstrupe Luscinia svecica
248 Blåstjert Tarsiger cyanurus 2008
249 Svarthvit fluesnapper Ficedula hypoleuca
250 Dvergfluesnapper Ficedula parva
251 Svartrødstjert Phoenicurus ochruros
252 Rødstjert Phoenicurus phoenicurus
253 Buskskvett Saxicola rubetra
254 Svartstrupe Saxicola rubicola
255 Asiasvartstrupe Saxicola maurus 2010
256 Steinskvett Oenanthe oenanthe
257 Svartstrupesteinskvett Oenanthe pleschanka
258 Brunkinnskogtrost Catharus ustulatus 1999
259 Ringtrost Turdus torquatus
260 Svarttrost Turdus merula
261 Gråtrost Turdus pilaris
262 Rødvingetrost Turdus iliacus
263 Måltrost Turdus philomelos
264 Duetrost Turdus viscivorus
265 Rosenstær Pastor roseus 2004
266 Stær Sturnus vulgaris
267 Jernspurv Prunella modularis
268 Linerle Motacilla alba
269 Sitronerle Motacilla citreola 1979
270 Gulerle Motacilla flava
271 Vintererle Motacilla cinerea
272 Tartarpiplerke Anthus richardi
273 Trepiplerke Anthus trivialis
274 Sibirpiplerke Anthus hodgsoni 2007
275 Heipiplerke Anthus pratensis
276 Lappiplerke Anthus cervinus
277 Skjærpiplerke Anthus petrosus
278 Vannpiplerke Anthus spinoletta 2004
279 Sidensvans Bombycilla garrulus
280 Lappspurv Calcarius lapponicus
281 Snøspurv Plectrophenax nivalis
282 Gulspurv Emberiza citrinella
283 Hortulan Emberiza hortulana
284 Dvergspurv Emberiza pusilla
285 Vierspurv Emberiza rustica
286 Sibirspurv Emberiza aureola 1979
287 Kastanjespurv Emberiza rutila 2010
288 Sivspurv Emberiza schoeniclus
289 Kornspurv Emberiza calandra 1977
290 Bokfink Fringilla coelebs
291 Bjørkefink Fringilla montifringilla
292 Konglebit Pinicola enucleator
293 Rosenfink Carpodacus erythrinus
294 Grønnfink Chloris chloris
295 Furukorsnebb Loxia pytyopsittacus
296 Grankorsnebb Loxia curvirostra
297 Båndkorsnebb Loxia leucoptera
298 Brunsisik Acanthis cabaret
299 Gråsisik Acanthis flammea
300 Polarsisik Acanthis hornemanni
301 Grønnsisik Spinus spinus
302 Stillits Carduelis carduelis
303 Gulirisk Serinus serinus 2006
304 Dompap Pyrrhula pyrrhula
305 Kjernebiter Coccothraustes coccothraustes
306 Bergirisk Linaria flavirostris
307 Tornirisk Linaria cannabina
308 Gråspurv Passer domesticus
309 Pilfink Passer montanus