| forside | forening | Bird Alarm | årbok |
Brukernavn:
Registrer deg som ny bruker her | Glemt passord? Passord:

Årslister fra tidligere år:

[Oversikt] [Norgeskryss] [Siste NSKF-kryss] [Edelkryss] [Årskryss 2019] [VP-kryss] [Krysseregler]

VP-liste for Heidi Lillehammer

#ArtLandÅr
1 Knoppsvane Cygnus olor 2006
2 Svartsvane Cygnus atratus Spania 2009
3 Sangsvane Cygnus cygnus 2006
4 Sædgås Anser fabalis
5 Kortnebbgås Anser brachyrhynchus 2006
6 Tundragås Anser albifrons 2007
7 Grågås Anser anser 2006
8 Stripegås Anser indicus 2008
9 Snøgås Chen caerulescens 2007
10 Kanadagås Branta canadensis 2006
11 Hvitkinngås Branta leucopsis 2006
12 Ringgås Branta bernicla 2007
13 Rødhalsgås Branta ruficollis
14 Niland Alopochen aegyptiaca Forente arabiske emirater 2008
15 Rustand Tadorna ferruginea Israel 2005
16 Gravand Tadorna tadorna Israel 2005
17 Brudeand Aix sponsa Spania 2009
18 Mandarinand Aix galericulata 2008
19 Brunnakke Anas penelope 2006
20 Amerikablesand Anas americana
21 Snadderand Anas strepera 2008
22 Krikkand Anas crecca Israel 2005
23 Stokkand Anas platyrhynchos 2006
24 Rødfotand Anas rubripes 2008
25 Stjertand Anas acuta Israel 2005
26 Knekkand Anas querquedula 2007
27 Skjeand Anas clypeata Israel 2005
28 Rødhodeand Netta rufina Tyskland 2010
29 Taffeland Aythya ferina 2006
30 Ringand Aythya collaris 2008
31 Hvitøyeand Aythya nyroca Forente arabiske emirater 2008
32 Toppand Aythya fuligula 2006
33 Bergand Aythya marila 2006
34 Purpurhodeand Aythya affinis 2007
35 Ærfugl Somateria mollissima 2006
36 Praktærfugl Somateria spectabilis 2007
37 Havelle Clangula hyemalis 2006
38 Svartand Melanitta nigra
39 Sjøorre Melanitta fusca 2006
40 Brilleand Melanitta perspicillata 2006
41 Kvinand Bucephala clangula 2006
42 Lappfiskand Mergellus albellus 2007
43 Siland Mergus serrator 2006
44 Laksand Mergus merganser 2006
45 Berberhøne Alectoris barbara Spania 2009
46 Beduinhøne Ammoperdix heyi Forente arabiske emirater 2008
47 Gråfrankolin Francolinus pondicerianus Forente arabiske emirater 2008
48 Vaktel Coturnix coturnix 2007
49 Fasan Phasianus colchicus 2008
50 Lirype Lagopus lagopus 2006
51 Fjellrype Lagopus muta 2007
52 Storfugl Tetrao urogallus 2006
53 Orrfugl Tetrao tetrix 2006
54 Jerpe Bonasa bonasia 2008
55 Gulnebblom Gavia adamsii 2008
56 Storlom Gavia arctica 2006
57 Islom Gavia immer 2006
58 Smålom Gavia stellata 2006
59 Dvergdykker Tachybaptus ruficollis Israel 2005
60 Gråstrupedykker Podiceps grisegena 2006
61 Toppdykker Podiceps cristatus
62 Horndykker Podiceps auritus
63 Svarthalsdykker Podiceps nigricollis Israel 2005
64 Rosenflamingo Phoenicopterus roseus Israel 2005
65 Havhest Fulmarus glacialis 2007
66 Grålire Puffinus griseus 2007
67 Havsvale Hydrobates pelagicus 2008
68 Stork Ciconia ciconia 2008
69 Havsule Morus bassanus 2006
70 Storskarv Phalacrocorax carbo Israel 2005
71 Araberskarv Phalacrocorax nigrogularis Forente arabiske emirater 2008
72 Toppskarv Phalacrocorax aristotelis 2006
73 Gråhegre Ardea cinerea Israel 2005
74 Egretthegre Ardea alba Israel 2005
75 Silkehegre Egretta garzetta Egypt 2006
76 Strandhegre Egretta gularis Israel 2005
77 Topphegre Ardeola ralloides Israel 2008
78 Mangrovehegre Ardeola grayii Forente arabiske emirater 2008
79 Kuhegre Bubulcus ibis Egypt 2006
80 Krabbehegre Butorides striata Israel 2008
81 Bronseibis Plegadis falcinellus 2008
82 Skjestork Platalea leucorodia Forente arabiske emirater 2008
83 Fiskeørn Pandion haliaetus 2006
84 Åtselgribb Neophron percnopterus Forente arabiske emirater 2008
85 Vepsevåk Pernis apivorus 2007
86 Slangeørn Circaetus gallicus Israel 2008
87 Småskrikørn Clanga pomarina Israel 2008
88 Storskrikørn Clanga clanga Israel 2005
89 Dvergørn Hieraaetus pennatus Israel 2008
90 Steppeørn Aquila nipalensis Israel 2008
91 Kongeørn Aquila chrysaetos 2006
92 Haukørn Aquila fasciata Israel 2005
93 Sivhauk Circus aeruginosus Israel 2005
94 Myrhauk Circus cyaneus 2006
95 Steppehauk Circus macrourus 2009
96 Shikrahauk Accipiter badius Forente arabiske emirater 2008
97 Spurvehauk Accipiter nisus Israel 2005
98 Hønsehauk Accipiter gentilis 2006
99 Svartglente Milvus migrans Israel 2008
100 Havørn Haliaeetus albicilla
101 Fjellvåk Buteo lagopus
102 Musvåk Buteo buteo 2006
103 Ørnvåk Buteo rufinus Israel 2005
104 Vannrikse Rallus aquaticus Israel 2005
105 Åkerrikse Crex crex 2007
106 Sivhøne Gallinula chloropus Israel 2005
107 Sothøne Fulica atra Israel 2005
108 Trane Grus grus Israel 2005
109 Vipe Vanellus vanellus 2006
110 Sporevipe Vanellus spinosus Israel 2005
111 Brillevipe Vanellus indicus Forente arabiske emirater 2008
112 Steppevipe Vanellus gregarius Forente arabiske emirater 2008
113 Sumpvipe Vanellus leucurus Forente arabiske emirater 2008
114 Heilo Pluvialis apricaria 2006
115 Tundralo Pluvialis squatarola 2006
116 Sandlo Charadrius hiaticula Israel 2005
117 Dverglo Charadrius dubius 2006
118 Hvitbrystlo Charadrius alexandrinus Israel 2005
119 Mongollo Charadrius mongolus Forente arabiske emirater 2008
120 Ørkenlo Charadrius leschenaultii Forente arabiske emirater 2008
121 Boltit Charadrius morinellus 2008
122 Krabbeeter Dromas ardeola Forente arabiske emirater 2008
123 Tjeld Haematopus ostralegus 2006
124 Stylteløper Himantopus himantopus Israel 2005
125 Avosett Recurvirostra avosetta Israel 2005
126 Kvartbekkasin Lymnocryptes minimus
127 Dobbeltbekkasin Gallinago media 2006
128 Enkeltbekkasin Gallinago gallinago 2006
129 Svarthalespove Limosa limosa Israel 2005
130 Lappspove Limosa lapponica 2006
131 Småspove Numenius phaeopus 2006
132 Storspove Numenius arquata 2006
133 Sotsnipe Tringa erythropus
134 Rødstilk Tringa totanus Israel 2005
135 Damsnipe Tringa stagnatilis Israel 2005
136 Gluttsnipe Tringa nebularia Israel 2005
137 Skogsnipe Tringa ochropus Israel 2005
138 Grønnstilk Tringa glareola 2006
139 Tereksnipe Xenus cinereus Forente arabiske emirater 2008
140 Strandsnipe Actitis hypoleucos 2006
141 Steinvender Arenaria interpres 2006
142 Polarsnipe Calidris canutus 2006
143 Sandløper Calidris alba 2006
144 Dvergsnipe Calidris minuta Israel 2005
145 Temmincksnipe Calidris temminckii Israel 2005
146 Bonapartesnipe Calidris fuscicollis 2008
147 Alaskasnipe Calidris melanotos 2007
148 Tundrasnipe Calidris ferruginea 2006
149 Myrsnipe Calidris alpina Israel 2005
150 Fjæreplytt Calidris maritima 2007
151 Fjellmyrløper Calidris falcinellus 2010
152 Brushane Calidris pugnax Israel 2005
153 Svømmesnipe Phalaropus lobatus 2008
154 Polarsvømmesnipe Phalaropus fulicarius 2007
155 Rugde Scolopax rusticola 2006
156 Brakksvale Glareola pratincola Forente arabiske emirater 2008
157 Krykkje Rissa tridactyla
158 Ismåke Pagophila eburnea 2007
159 Sabinemåke Xema sabini 2007
160 Smalnebbmåke Chroicocephalus genei Israel 2005
161 Kanadahettemåke Chroicocephalus philadelphia 2007
162 Hettemåke Chroicocephalus ridibundus Israel 2005
163 Dvergmåke Hydrocoloeus minutus 2007
164 Svartehavsmåke Ichthyaetus melanocephalus 2006
165 Rødehavsmåke Ichthyaetus leucophthalmus Israel 2005
166 Sotmåke Ichthyaetus hemprichii Egypt 2006
167 Steppemåke Ichthyaetus ichthyaetus Israel 2005
168 Fiskemåke Larus canus 2006
169 Ringnebbmåke Larus delawarensis 2010
170 Gråmåke Larus argentatus 2006
171 Gulbeinmåke Larus michahellis Israel 2008
172 Kaspimåke Larus cachinnans Forente arabiske emirater 2008
173 Armenermåke Larus armenicus Israel 2005
174 Grønlandsmåke Larus glaucoides 2007
175 Sildemåke Larus fuscus Israel 2005
176 Polarmåke Larus hyperboreus 2007
177 Svartbak Larus marinus 2006
178 Sandterne Gelochelidon nilotica Forente arabiske emirater 2008
179 Rovterne Hydroprogne caspia Israel 2005
180 Hvitkinnsvartterne Chlidonias hybrida Israel 2005
181 Makrellterne Sterna hirundo 2006
182 Rødnebbterne Sterna paradisaea 2007
183 Hinduterne Thalasseus bergii Forente arabiske emirater 2008
184 Splitterne Thalasseus sandvicensis 2007
185 Bengalterne Thalasseus bengalensis Egypt 2006
186 Storjo Stercorarius skua
187 Polarjo Stercorarius pomarinus 2010
188 Tyvjo Stercorarius parasiticus 2007
189 Alkekonge Alle alle
190 Lomvi Uria aalge 2006
191 Polarlomvi Uria lomvia 2007
192 Alke Alca torda 2006
193 Teist Cepphus grylle 2006
194 Lunde Fratercula arctica 2007
195 Brunbuksandhøne Pterocles exustus Forente arabiske emirater 2008
196 Stripesandhøne Pterocles lichtensteinii Israel 2008
197 Klippedue (dom.: bydue) Columba livia 2006
198 Skogdue Columba oenas 2006
199 Ringdue Columba palumbus 2006
200 Kanaridue Columba bollii Spania 2009
201 Laurbærdue Columba junoniae Spania 2009
202 Turteldue Streptopelia turtur 2008
203 Tyrkerdue Streptopelia decaocto Israel 2005
204 Palmedue Streptopelia senegalensis Israel 2005
205 Maskedue Oena capensis Forente arabiske emirater 2008
206 Gjøk Cuculus canorus Israel 2005
207 Ravineugle Otus brucei Israel 2008
208 Hubro Bubo bubo
209 Ørkenhubro Bubo ascalaphus Forente arabiske emirater 2008
210 Kattugle Strix aluco 2006
211 Spurveugle Glaucidium passerinum 2006
212 Perleugle Aegolius funereus
213 Hornugle Asio otus 2008
214 Jordugle Asio flammeus
215 Nattravn Caprimulgus europaeus 2006
216 Tårnseiler Apus apus 2006
217 Kanariseiler Apus unicolor Spania 2009
218 Gråseiler Apus pallidus Israel 2005
219 Isfugl Alcedo atthis Israel 2005
220 Kastanjeisfugl Halcyon smyrnensis Israel 2005
221 Jadeisfugl Todiramphus chloris Forente arabiske emirater 2008
222 Terneisfugl Ceryle rudis Israel 2005
223 Beryllbieter Merops orientalis Israel 2005
224 Bieter Merops apiaster 2009
225 Bengalråke Coracias benghalensis Forente arabiske emirater 2008
226 Hærfugl Upupa epops Israel 2005
227 Vendehals Jynx torquilla 2008
228 Dvergspett Dendrocopos minor 2006
229 Hvitryggspett Dendrocopos leucotos 2008
230 Flaggspett Dendrocopos major 2006
231 Tretåspett Picoides tridactylus 2006
232 Svartspett Dryocopus martius 2006
233 Grønnspett Picus viridis 2006
234 Gråspett Picus canus 2009
235 Rødfalk Falco naumanni Israel 2005
236 Tårnfalk Falco tinnunculus 2006
237 Aftenfalk Falco vespertinus 2008
238 Dvergfalk Falco columbarius 2006
239 Lerkefalk Falco subbuteo 2008
240 Jaktfalk Falco rusticolus 2008
241 Vandrefalk Falco peregrinus 2006
242 Berberfalk Falco pelegrinoides Israel 2005
243 Aleksanderparakitt Psittacula eupatria Forente arabiske emirater 2008
244 Halsbåndparakitt Psittacula krameri Israel 2005
245 Nendayparakitt Nandayus nenday Spania 2009
246 Tornskate Lanius collurio 2006
247 Isabellavarsler Lanius isabellinus Israel 2008
248 Varsler Lanius excubitor
249 Krattvarsler Lanius meridionalis Forente arabiske emirater 2008
250 Hvitpannevarsler Lanius nubicus Forente arabiske emirater 2008
251 Rødhodevarsler Lanius senator 2007
252 Pirol Oriolus oriolus 2007
253 Nøtteskrike Garrulus glandarius 2006
254 Skjære Pica pica 2006
255 Nøttekråke Nucifraga caryocatactes 2008
256 Kaie Corvus monedula 2006
257 Huskråke Corvus splendens Israel 2005
258 Kornkråke Corvus frugilegus 2006
259 Svartkråke Corvus corone 2006
260 Kråke Corvus cornix 2006
261 Brunnakkeravn Corvus ruficollis Israel 2005
262 Korthaleravn Corvus rhipidurus Israel 2005
263 Ravn Corvus corax 2006
264 Skjeggmeis Panurus biarmicus 2008
265 Ørkenlerke Ammomanes deserti Israel 2005
266 Dverglerke Calandrella brachydactyla 2007
267 Topplerke Galerida cristata Israel 2005
268 Trelerke Lullula arborea Israel 2005
269 Sanglerke Alauda arvensis 2006
270 Orientlerke Alauda gulgula Forente arabiske emirater 2008
271 Fjellerke Eremophila alpestris 2006
272 Sandsvale Riparia riparia 2006
273 Ravinesvale Ptyonoprogne fuligula Israel 2005
274 Låvesvale Hirundo rustica 2006
275 Amursvale Cecropis daurica Forente arabiske emirater 2008
276 Taksvale Delichon urbicum 2006
277 Løvmeis Poecile palustris 2006
278 Granmeis Poecile montanus 2006
279 Svartmeis Periparus ater 2006
280 Toppmeis Lophophanes cristatus 2006
281 Kjøttmeis Parus major 2006
282 Blåmeis Cyanistes caeruleus 2006
283 Kalottmeis Cyanistes teneriffae Spania 2009
284 Pungmeis Remiz pendulinus Israel 2005
285 Stjertmeis Aegithalos caudatus 2006
286 Spettmeis Sitta europaea 2006
287 Trekryper Certhia familiaris 2006
288 Gjerdesmett Troglodytes troglodytes 2006
289 Fossekall Cinclus cinclus 2006
290 Araberbylbyl Pycnonotus xanthopygos Israel 2005
291 Himalayabylbyl Pycnonotus leucogenys Forente arabiske emirater 2008
292 Rødgumpbylbyl Pycnonotus cafer Forente arabiske emirater 2008
293 Fuglekonge Regulus regulus 2006
294 Krattsanger Scotocerca inquieta Israel 2008
295 Løvsanger Phylloscopus trochilus Israel 2005
296 Gransanger Phylloscopus collybita Israel 2005
297 Kanarigransanger Phylloscopus canariensis Spania 2009
298 Persersanger Phylloscopus neglectus Forente arabiske emirater 2008
299 Bøksanger Phylloscopus sibilatrix 2008
300 Gulbrynsanger Phylloscopus inornatus
301 Ramasanger Iduna rama Forente arabiske emirater 2008
302 Gulsanger Hippolais icterina 2006
303 Sivsanger Acrocephalus schoenobaenus 2007
304 Rørsanger Acrocephalus scirpaceus 2006
305 Busksanger Acrocephalus dumetorum 2006
306 Myrsanger Acrocephalus palustris 2006
307 Trostesanger Acrocephalus arundinaceus 2009
308 Stentorsanger Acrocephalus stentoreus Forente arabiske emirater 2008
309 Gresshoppesanger Locustella naevia 2008
310 Alveprinia Prinia gracilis Israel 2005
311 Munk Sylvia atricapilla Israel 2005
312 Hagesanger Sylvia borin 2006
313 Tornsanger Sylvia communis 2006
314 Møller Sylvia curruca 2006
315 Ørkensanger Sylvia nana Israel 2005
316 Rødehavssanger Sylvia leucomelaena Egypt 2006
317 Svartstrupesanger Sylvia rueppelli Israel 2005
318 Svarthodesanger Sylvia melanocephala Israel 2005
319 Steppesanger Sylvia mystacea Forente arabiske emirater 2008
320 Maskesanger Sylvia conspicillata Israel 2005
321 Araberskriketrost Turdoides squamiceps Israel 2005
322 Gråfluesnapper Muscicapa striata 2006
323 Rødstrupe Erithacus rubecula Israel 2005
324 Nattergal Luscinia luscinia 2006
325 Blåstrupe Luscinia svecica Israel 2005
326 Svarthvit fluesnapper Ficedula hypoleuca 2006
327 Svartrødstjert Phoenicurus ochruros Israel 2005
328 Rødstjert Phoenicurus phoenicurus 2006
329 Buskskvett Saxicola rubetra 2006
330 Svartstrupe Saxicola rubicola Israel 2005
331 Svartstjert Cercomela melanura Israel 2005
332 Hvitkronesteinskvett Oenanthe leucopyga Israel 2005
333 Nonnesteinskvett Oenanthe albonigra Forente arabiske emirater 2008
334 Steinskvett Oenanthe oenanthe 2006
335 Sørgesteinskvett Oenanthe lugens Israel 2005
336 Svartstrupesteinskvett Oenanthe pleschanka Forente arabiske emirater 2008
337 Rustgumpsteinskvett Oenanthe xanthoprymna Israel 2005
338 Ørkensteinskvett Oenanthe deserti Israel 2005
339 Isabellasteinskvett Oenanthe isabellina Israel 2005
340 Steintrost Monticola saxatilis Forente arabiske emirater 2008
341 Blåtrost Monticola solitarius Israel 2008
342 Ringtrost Turdus torquatus 2006
343 Svarttrost Turdus merula 2006
344 Gråtrost Turdus pilaris 2006
345 Rødvingetrost Turdus iliacus 2006
346 Måltrost Turdus philomelos 2006
347 Duetrost Turdus viscivorus 2007
348 Hyrdestær Acridotheres tristis Forente arabiske emirater 2008
349 Svartstrupestær Gracupica contra Forente arabiske emirater 2008
350 Rosenstær Pastor roseus 2009
351 Stær Sturnus vulgaris 2006
352 Klippestær Onychognathus tristramii Israel 2005
353 Palestinasolfugl Cinnyris osea Israel 2005
354 Purpursolfugl Cinnyris asiaticus Forente arabiske emirater 2008
355 Jernspurv Prunella modularis 2006
356 Linerle Motacilla alba Israel 2005
357 Sitronerle Motacilla citreola Israel 2005
358 Gulerle Motacilla flava 2006
359 Vintererle Motacilla cinerea 2006
360 Tartarpiplerke Anthus richardi 2006
361 Markpiplerke Anthus campestris Israel 2005
362 Kanaripiplerke Anthus berthelotii Spania 2009
363 Trepiplerke Anthus trivialis 2006
364 Heipiplerke Anthus pratensis 2006
365 Lappiplerke Anthus cervinus Israel 2005
366 Skjærpiplerke Anthus petrosus 2006
367 Vannpiplerke Anthus spinoletta Israel 2005
368 Sidensvans Bombycilla garrulus
369 Daddelfugl Hypocolius ampelinus Forente arabiske emirater 2008
370 Lappspurv Calcarius lapponicus 2007
371 Snøspurv Plectrophenax nivalis
372 Gulspurv Emberiza citrinella 2006
373 Hortulan Emberiza hortulana 2008
374 Husspurv Emberiza sahari Forente arabiske emirater 2008
375 Sivspurv Emberiza schoeniclus 2006
376 Kornspurv Emberiza calandra 2008
377 Vinterjunko Junco hyemalis 2009
378 Bokfink Fringilla coelebs 2006
379 Blåfink Fringilla teydea Spania 2009
380 Bjørkefink Fringilla montifringilla 2006
381 Trompeterfink Bucanetes githagineus Egypt 2006
382 Svartnebbfink Rhodospiza obsoleta Israel 2005
383 Rosenfink Carpodacus erythrinus 2006
384 Ørkenrosenfink? Carpodacus synoicus Israel 2005
385 Grønnfink Chloris chloris Israel 2005
386 Furukorsnebb Loxia pytyopsittacus 2008
387 Grankorsnebb Loxia curvirostra
388 Båndkorsnebb Loxia leucoptera 2008
389 Brunsisik Acanthis cabaret 2006
390 Gråsisik Acanthis flammea 2006
391 Grønnsisik Spinus spinus 2006
392 Bergirisk Carduelis flavirostris
393 Tornirisk Carduelis cannabina 2006
394 Stillits Carduelis carduelis Israel 2005
395 Gulirisk Serinus serinus 2006
396 Kanariirisk (dom.: kanarifugl) Serinus canaria Spania 2009
397 Dompap Pyrrhula pyrrhula 2006
398 Kjernebiter Coccothraustes coccothraustes
399 Gråspurv Passer domesticus Israel 2005
400 Middelhavsspurv Passer hispaniolensis Israel 2005
401 Tamariskspurv Passer moabiticus Israel 2005
402 Pilfink Passer montanus 2006
403 Steinspurv Petronia petronia Spania 2009
404 Stripevever Ploceus manyar Forente arabiske emirater 2008
405 Rødnebbamarant Lagonosticta senegala Spania 2009
406 Indiasølvnebb Euodice malabarica Forente arabiske emirater 2008