| forside | forening | Bird Alarm | årbok |
Brukernavn:
Registrer deg som ny bruker her | Glemt passord? Passord:

Årslister fra tidligere år:

[Oversikt] [Norgeskryss] [Siste NSKF-kryss] [Edelkryss] [Årskryss 2020] [VP-kryss] [Krysseregler]

VP-liste for Espen Støtterud Christensen

#ArtLandÅr
1 Knoppsvane Cygnus olor
2 Sangsvane Cygnus cygnus
3 Dvergsvane Cygnus columbianus
4 Sædgås Anser fabalis
5 Kortnebbgås Anser brachyrhynchus
6 Tundragås Anser albifrons
7 Grågås Anser anser
8 Stripegås Anser indicus
9 Snøgås Anser caerulescens
10 Kanadagås Branta canadensis
11 Hvitkinngås Branta leucopsis
12 Ringgås Branta bernicla
13 Rødhalsgås Branta ruficollis
14 Niland Alopochen aegyptiaca Storbritannia 2011
15 Rustand Tadorna ferruginea
16 Gravand Tadorna tadorna
17 Mandarinand Aix galericulata
18 Brunnakke Anas penelope
19 Amerikablesand Anas americana
20 Snadderand Anas strepera
21 Krikkand Anas crecca
22 Amerikakrikkand Anas carolinensis 2009
23 Stokkand Anas platyrhynchos
24 Rødfotand Anas rubripes 2008
25 Stjertand Anas acuta
26 Knekkand Anas querquedula
27 Blåvingeand Anas discors
28 Skjeand Anas clypeata
29 Rødhodeand Netta rufina Spania 2011
30 Taffeland Aythya ferina
31 Toppand Aythya fuligula
32 Bergand Aythya marila
33 Ærfugl Somateria mollissima
34 Praktærfugl Somateria spectabilis
35 Stellerand Polysticta stelleri
36 Havelle Clangula hyemalis
37 Svartand Melanitta nigra
38 Sjøorre Melanitta fusca
39 Brilleand Melanitta perspicillata
40 Kvinand Bucephala clangula
41 Bøffeland Bucephala albeola 2009
42 Lappfiskand Mergellus albellus
43 Siland Mergus serrator
44 Laksand Mergus merganser
45 Hvithodeand Oxyura leucocephala Spania 2011
46 Rødhøne Alectoris rufa Spania 2011
47 Rapphøne Perdix perdix
48 Vaktel Coturnix coturnix
49 Fasan Phasianus colchicus
50 Lirype Lagopus lagopus
51 Fjellrype Lagopus muta
52 Storfugl Tetrao urogallus
53 Orrfugl Tetrao tetrix
54 Jerpe Bonasa bonasia
55 Gulnebblom Gavia adamsii
56 Storlom Gavia arctica
57 Islom Gavia immer
58 Smålom Gavia stellata
59 Dvergdykker Tachybaptus ruficollis
60 Gråstrupedykker Podiceps grisegena
61 Toppdykker Podiceps cristatus
62 Horndykker Podiceps auritus
63 Svarthalsdykker Podiceps nigricollis
64 Rosenflamingo Phoenicopterus roseus Spania 2011
65 Havhest Fulmarus glacialis
66 Grålire Puffinus griseus
67 Havlire Puffinus puffinus
68 Stork Ciconia ciconia 2008
69 Havsule Morus bassanus
70 Storskarv Phalacrocorax carbo
71 Toppskarv Phalacrocorax aristotelis
72 Gråhegre Ardea cinerea
73 Purpurhegre Ardea purpurea Spania 2011
74 Egretthegre Ardea alba 2009
75 Silkehegre Egretta garzetta Spania 2011
76 Topphegre Ardeola ralloides Spania 2011
77 Kuhegre Bubulcus ibis Spania 2011
78 Rørdrum Botaurus stellaris 2008
79 Bronseibis Plegadis falcinellus Spania 2011
80 Fiskeørn Pandion haliaetus
81 Vepsevåk Pernis apivorus
82 Keiserørn Aquila heliaca 2008
83 Kongeørn Aquila chrysaetos
84 Sivhauk Circus aeruginosus
85 Myrhauk Circus cyaneus
86 Enghauk Circus pygargus Tyskland 2008
87 Spurvehauk Accipiter nisus
88 Hønsehauk Accipiter gentilis
89 Glente Milvus milvus Tyskland 2008
90 Svartglente Milvus migrans
91 Havørn Haliaeetus albicilla
92 Fjellvåk Buteo lagopus
93 Musvåk Buteo buteo
94 Vannrikse Rallus aquaticus
95 Åkerrikse Crex crex
96 Myrrikse Porzana porzana
97 Maskerikse Porzana carolina
98 Sultanhøne Porphyrio porphyrio Spania 2011
99 Sivhøne Gallinula chloropus
100 Sothøne Fulica atra
101 Jomfrutrane Anthropoides virgo
102 Trane Grus grus
103 Triel Burhinus oedicnemus Spania 2011
104 Vipe Vanellus vanellus
105 Heilo Pluvialis apricaria
106 Tundralo Pluvialis squatarola
107 Sandlo Charadrius hiaticula
108 Dverglo Charadrius dubius
109 Hvitbrystlo Charadrius alexandrinus Danmark 2007
110 Boltit Charadrius morinellus
111 Tjeld Haematopus ostralegus
112 Stylteløper Himantopus himantopus Spania 2011
113 Avosett Recurvirostra avosetta
114 Kvartbekkasin Lymnocryptes minimus
115 Dobbeltbekkasin Gallinago media
116 Enkeltbekkasin Gallinago gallinago
117 Svarthalespove Limosa limosa
118 Lappspove Limosa lapponica
119 Småspove Numenius phaeopus
120 Storspove Numenius arquata
121 Sotsnipe Tringa erythropus
122 Rødstilk Tringa totanus
123 Gluttsnipe Tringa nebularia
124 Skogsnipe Tringa ochropus
125 Grønnstilk Tringa glareola
126 Strandsnipe Actitis hypoleucos
127 Steinvender Arenaria interpres
128 Polarsnipe Calidris canutus
129 Sandløper Calidris alba
130 Dvergsnipe Calidris minuta
131 Temmincksnipe Calidris temminckii
132 Alaskasnipe Calidris melanotos 2009
133 Tundrasnipe Calidris ferruginea
134 Myrsnipe Calidris alpina
135 Fjæreplytt Calidris maritima 2010
136 Fjellmyrløper Calidris falcinellus
137 Brushane Calidris pugnax
138 Svømmesnipe Phalaropus lobatus
139 Polarsvømmesnipe Phalaropus fulicarius
140 Rugde Scolopax rusticola
141 Brakksvale Glareola pratincola Spania 2011
142 Krykkje Rissa tridactyla
143 Sabinemåke Xema sabini 2007
144 Smalnebbmåke Chroicocephalus genei Spania 2011
145 Hettemåke Chroicocephalus ridibundus
146 Dvergmåke Hydrocoloeus minutus
147 Svartehavsmåke Ichthyaetus melanocephalus
148 Steppemåke Ichthyaetus ichthyaetus
149 Middelhavsmåke Ichthyaetus audouinii Spania 2011
150 Fiskemåke Larus canus
151 Gråmåke Larus argentatus
152 Gulbeinmåke Larus michahellis Spania 2011
153 Kaspimåke Larus cachinnans
154 Grønlandsmåke Larus glaucoides
155 Sildemåke Larus fuscus
156 Polarmåke Larus hyperboreus
157 Svartbak Larus marinus
158 Dvergterne Sternula albifrons Danmark 2007
159 Rovterne Hydroprogne caspia
160 Hvitkinnsvartterne Chlidonias hybrida Spania 2011
161 Svartterne Chlidonias niger
162 Makrellterne Sterna hirundo
163 Rødnebbterne Sterna paradisaea
164 Splitterne Thalasseus sandvicensis Danmark 2007
165 Storjo Stercorarius skua
166 Tyvjo Stercorarius parasiticus
167 Fjelljo Stercorarius longicaudus
168 Alkekonge Alle alle
169 Lomvi Uria aalge
170 Alke Alca torda
171 Teist Cepphus grylle
172 Lunde Fratercula arctica
173 Klippedue (dom.: bydue) Columba livia
174 Skogdue Columba oenas
175 Ringdue Columba palumbus
176 Turteldue Streptopelia turtur Tyskland 2008
177 Mongolturteldue Streptopelia orientalis 2010
178 Tyrkerdue Streptopelia decaocto
179 Gjøk Cuculus canorus
180 Hubro Bubo bubo
181 Kattugle Strix aluco
182 Lappugle Strix nebulosa
183 Haukugle Surnia ulula
184 Spurveugle Glaucidium passerinum
185 Kirkeugle Athene noctua Spania 2011
186 Perleugle Aegolius funereus
187 Hornugle Asio otus
188 Jordugle Asio flammeus
189 Nattravn Caprimulgus europaeus
190 Alpeseiler Apus melba Spania 2011
191 Tårnseiler Apus apus
192 Gråseiler Apus pallidus Spania 2011
193 Isfugl Alcedo atthis
194 Bieter Merops apiaster Spania 2011
195 Blåråke Coracias garrulus Spania 2011
196 Hærfugl Upupa epops Spania 2011
197 Vendehals Jynx torquilla
198 Hvitryggspett Dendrocopos leucotos 2010
199 Flaggspett Dendrocopos major
200 Tretåspett Picoides tridactylus
201 Dvergspett Dryobates minor
202 Svartspett Dryocopus martius
203 Grønnspett Picus viridis
204 Gråspett Picus canus
205 Iberiaspett Picus sharpei Spania 2011
206 Tårnfalk Falco tinnunculus
207 Dvergfalk Falco columbarius
208 Lerkefalk Falco subbuteo
209 Jaktfalk Falco rusticolus
210 Vandrefalk Falco peregrinus
211 Halsbåndparakitt Psittacula krameri Storbritannia 2011
212 Tornskate Lanius collurio
213 Isabellavarsler Lanius isabellinus 2009
214 Varsler Lanius excubitor
215 Krattvarsler Lanius meridionalis 2009
216 Hvitpannevarsler Lanius nubicus 2009
217 Rødhodevarsler Lanius senator Spania 2011
218 Pirol Oriolus oriolus Spania 2011
219 Lavskrike Perisoreus infaustus
220 Nøtteskrike Garrulus glandarius
221 Skjære Pica pica
222 Nøttekråke Nucifraga caryocatactes
223 Alpekråke Pyrrhocorax pyrrhocorax Spania 2011
224 Kaie Corvus monedula
225 Kornkråke Corvus frugilegus
226 Svartkråke Corvus corone
227 Kråke Corvus cornix
228 Ravn Corvus corax
229 Skjeggmeis Panurus biarmicus
230 Dverglerke Calandrella brachydactyla
231 Topplerke Galerida cristata Spania 2011
232 Trelerke Lullula arborea
233 Sanglerke Alauda arvensis
234 Fjellerke Eremophila alpestris
235 Sandsvale Riparia riparia
236 Låvesvale Hirundo rustica
237 Amursvale Cecropis daurica Spania 2011
238 Taksvale Delichon urbicum
239 Løvmeis Poecile palustris
240 Granmeis Poecile montanus
241 Svartmeis Periparus ater
242 Toppmeis Lophophanes cristatus
243 Kjøttmeis Parus major
244 Blåmeis Cyanistes caeruleus
245 Stjertmeis Aegithalos caudatus
246 Spettmeis Sitta europaea
247 Trekryper Certhia familiaris
248 Kortklotrekryper Certhia brachydactyla Danmark 2010
249 Gjerdesmett Troglodytes troglodytes
250 Fossekall Cinclus cinclus
251 Fuglekonge Regulus regulus
252 Rødtoppfuglekonge Regulus ignicapilla Danmark 2009
253 Løvsanger Phylloscopus trochilus
254 Gransanger Phylloscopus collybita
255 Eikesanger Phylloscopus bonelli
256 Bøksanger Phylloscopus sibilatrix
257 Brunsanger Phylloscopus fuscatus 2010
258 Gulbrynsanger Phylloscopus inornatus
259 Østsanger Phylloscopus trochiloides
260 Bleksanger Iduna pallida
261 Spottesanger Hippolais polyglotta
262 Gulsanger Hippolais icterina
263 Sivsanger Acrocephalus schoenobaenus
264 Rørsanger Acrocephalus scirpaceus
265 Busksanger Acrocephalus dumetorum 2008
266 Myrsanger Acrocephalus palustris
267 Trostesanger Acrocephalus arundinaceus 2007
268 Stripesanger Locustella lanceolata 2008
269 Gresshoppesanger Locustella naevia
270 Starrsanger Locustella certhiola 2009
271 Elvesanger Locustella fluviatilis 2008
272 Sumpsanger Locustella luscinioides Danmark 2009
273 Cistussanger Cisticola juncidis Spania 2011
274 Munk Sylvia atricapilla
275 Hagesanger Sylvia borin
276 Tornsanger Sylvia communis
277 Møller Sylvia curruca
278 Hauksanger Sylvia nisoria
279 Rødstrupesanger Sylvia cantillans Spania 2011
280 Svarthodesanger Sylvia melanocephala Spania 2011
281 Maskesanger Sylvia conspicillata Spania 2011
282 Gråfluesnapper Muscicapa striata
283 Hekkskvett Cercotrichas galactotes Spania 2011
284 Rødstrupe Erithacus rubecula
285 Nattergal Luscinia luscinia
286 Blåstrupe Luscinia svecica
287 Blåstjert Tarsiger cyanurus 2008
288 Svarthvit fluesnapper Ficedula hypoleuca
289 Dvergfluesnapper Ficedula parva
290 Svartrødstjert Phoenicurus ochruros
291 Rødstjert Phoenicurus phoenicurus
292 Buskskvett Saxicola rubetra
293 Svartstrupe Saxicola rubicola
294 Asiasvartstrupe Saxicola maurus
295 Steinskvett Oenanthe oenanthe
296 Middelhavssteinskvett Oenanthe hispanica Spania 2011
297 Ørkensteinskvett Oenanthe deserti Spania 2011
298 Ringtrost Turdus torquatus
299 Svarttrost Turdus merula
300 Gråtrost Turdus pilaris
301 Rødvingetrost Turdus iliacus
302 Måltrost Turdus philomelos
303 Duetrost Turdus viscivorus
304 Rosenstær Pastor roseus 2008
305 Stær Sturnus vulgaris
306 Middelhavsstær Sturnus unicolor Spania 2011
307 Sibirjernspurv Prunella montanella
308 Jernspurv Prunella modularis
309 Linerle Motacilla alba
310 Sitronerle Motacilla citreola 2008
311 Gulerle Motacilla flava
312 Vintererle Motacilla cinerea
313 Tartarpiplerke Anthus richardi
314 Trepiplerke Anthus trivialis
315 Sibirpiplerke Anthus hodgsoni
316 Heipiplerke Anthus pratensis
317 Lappiplerke Anthus cervinus
318 Skjærpiplerke Anthus petrosus
319 Vannpiplerke Anthus spinoletta 2008
320 Sidensvans Bombycilla garrulus
321 Lappspurv Calcarius lapponicus
322 Snøspurv Plectrophenax nivalis
323 Gulspurv Emberiza citrinella
324 Hvithodespurv Emberiza leucocephalos 2009
325 Hekkspurv Emberiza cirlus Spania 2011
326 Hortulan Emberiza hortulana
327 Dvergspurv Emberiza pusilla
328 Kastanjespurv Emberiza rutila 2010
329 Sivspurv Emberiza schoeniclus
330 Kornspurv Emberiza calandra Danmark 2009
331 Vinterjunko Junco hyemalis 2009
332 Bokfink Fringilla coelebs
333 Bjørkefink Fringilla montifringilla
334 Trompeterfink Bucanetes githagineus
335 Konglebit Pinicola enucleator
336 Rosenfink Carpodacus erythrinus
337 Grønnfink Chloris chloris
338 Furukorsnebb Loxia pytyopsittacus
339 Grankorsnebb Loxia curvirostra
340 Båndkorsnebb Loxia leucoptera
341 Brunsisik Acanthis cabaret
342 Gråsisik Acanthis flammea
343 Polarsisik Acanthis hornemanni
344 Grønnsisik Spinus spinus
345 Stillits Carduelis carduelis
346 Gulirisk Serinus serinus Danmark 2007
347 Dompap Pyrrhula pyrrhula
348 Kjernebiter Coccothraustes coccothraustes
349 Bergirisk Linaria flavirostris
350 Tornirisk Linaria cannabina
351 Gråspurv Passer domesticus
352 Pilfink Passer montanus