| forside | forening | Bird Alarm | årbok |
Brukernavn:
Registrer deg som ny bruker her | Glemt passord? Passord:

Årslister fra tidligere år:

[Oversikt] [Norgeskryss] [Siste NSKF-kryss] [Edelkryss] [Årskryss 2019] [VP-kryss] [Krysseregler]

VP-liste for Vemund Opedal

#ArtLandÅr
1 Knoppsvane Cygnus olor
2 Sangsvane Cygnus cygnus
3 Dvergsvane Cygnus columbianus
4 Sædgås Anser fabalis
5 Kortnebbgås Anser brachyrhynchus
6 Tundragås Anser albifrons
7 Grågås Anser anser
8 Stripegås Anser indicus
9 Snøgås Chen caerulescens
10 Kanadagås Branta canadensis
11 Hvitkinngås Branta leucopsis
12 Ringgås Branta bernicla
13 Rustand Tadorna ferruginea
14 Gravand Tadorna tadorna
15 Knoppand (dom.: moskusand) Cairina moschata
16 Mandarinand Aix galericulata
17 Brunnakke Anas penelope
18 Amerikablesand Anas americana
19 Snadderand Anas strepera
20 Krikkand Anas crecca
21 Amerikakrikkand Anas carolinensis
22 Stokkand Anas platyrhynchos
23 Stjertand Anas acuta
24 Knekkand Anas querquedula
25 Skjeand Anas clypeata
26 Taffeland Aythya ferina
27 Toppand Aythya fuligula
28 Bergand Aythya marila
29 Purpurhodeand Aythya affinis
30 Ærfugl Somateria mollissima
31 Praktærfugl Somateria spectabilis
32 Havelle Clangula hyemalis
33 Svartand Melanitta nigra
34 Sjøorre Melanitta fusca
35 Brilleand Melanitta perspicillata
36 Kvinand Bucephala clangula
37 Lappfiskand Mergellus albellus
38 Siland Mergus serrator
39 Laksand Mergus merganser
40 Vaktel Coturnix coturnix
41 Fasan Phasianus colchicus
42 Lirype Lagopus lagopus
43 Fjellrype Lagopus muta
44 Orrfugl Tetrao tetrix
45 Gulnebblom Gavia adamsii
46 Storlom Gavia arctica
47 Islom Gavia immer
48 Smålom Gavia stellata
49 Dvergdykker Tachybaptus ruficollis
50 Ringnebbdykker Podilymbus podiceps
51 Gråstrupedykker Podiceps grisegena
52 Toppdykker Podiceps cristatus
53 Horndykker Podiceps auritus
54 Havhest Fulmarus glacialis
55 Stork Ciconia ciconia
56 Havsule Morus bassanus
57 Storskarv Phalacrocorax carbo
58 Toppskarv Phalacrocorax aristotelis
59 Dvergskarv Phalacrocorax pygmaeus Romania 2008
60 Hvitpelikan Pelecanus onocrotalus Romania 2008
61 Gråhegre Ardea cinerea
62 Purpurhegre Ardea purpurea Romania 2008
63 Egretthegre Ardea alba Romania 2008
64 Silkehegre Egretta garzetta Romania 2008
65 Topphegre Ardeola ralloides Romania 2008
66 Natthegre Nycticorax nycticorax Romania 2008
67 Rørdrum Botaurus stellaris Romania 2008
68 Bronseibis Plegadis falcinellus Romania 2008
69 Fiskeørn Pandion haliaetus
70 Vepsevåk Pernis apivorus
71 Kongeørn Aquila chrysaetos
72 Sivhauk Circus aeruginosus
73 Myrhauk Circus cyaneus
74 Spurvehauk Accipiter nisus
75 Hønsehauk Accipiter gentilis
76 Glente Milvus milvus
77 Havørn Haliaeetus albicilla
78 Fjellvåk Buteo lagopus
79 Musvåk Buteo buteo
80 Vannrikse Rallus aquaticus
81 Myrrikse Porzana porzana
82 Sivhøne Gallinula chloropus
83 Sothøne Fulica atra
84 Trane Grus grus
85 Vipe Vanellus vanellus
86 Sibirlo Pluvialis fulva
87 Heilo Pluvialis apricaria
88 Tundralo Pluvialis squatarola
89 Sandlo Charadrius hiaticula
90 Dverglo Charadrius dubius
91 Boltit Charadrius morinellus
92 Tjeld Haematopus ostralegus
93 Avosett Recurvirostra avosetta
94 Kvartbekkasin Lymnocryptes minimus
95 Dobbeltbekkasin Gallinago media
96 Enkeltbekkasin Gallinago gallinago
97 Langnebbekkasinsnipe Limnodromus scolopaceus
98 Svarthalespove Limosa limosa
99 Lappspove Limosa lapponica
100 Småspove Numenius phaeopus
101 Storspove Numenius arquata
102 Sotsnipe Tringa erythropus
103 Rødstilk Tringa totanus
104 Gluttsnipe Tringa nebularia
105 Skogsnipe Tringa ochropus
106 Grønnstilk Tringa glareola
107 Strandsnipe Actitis hypoleucos
108 Steinvender Arenaria interpres
109 Polarsnipe Calidris canutus
110 Sandløper Calidris alba
111 Sandsnipe Calidris pusilla
112 Dvergsnipe Calidris minuta
113 Temmincksnipe Calidris temminckii
114 Gulbrystsnipe Calidris bairdii
115 Tundrasnipe Calidris ferruginea
116 Myrsnipe Calidris alpina
117 Fjæreplytt Calidris maritima
118 Fjellmyrløper Calidris falcinellus
119 Brushane Calidris pugnax
120 Rugde Scolopax rusticola
121 Krykkje Rissa tridactyla
122 Hettemåke Chroicocephalus ridibundus
123 Dvergmåke Hydrocoloeus minutus
124 Svartehavsmåke Ichthyaetus melanocephalus
125 Fiskemåke Larus canus
126 Gråmåke Larus argentatus
127 Gulbeinmåke Larus michahellis Romania 2008
128 Grønlandsmåke Larus glaucoides
129 Sildemåke Larus fuscus
130 Polarmåke Larus hyperboreus
131 Svartbak Larus marinus
132 Hvitkinnsvartterne Chlidonias hybrida Romania 2008
133 Svartterne Chlidonias niger
134 Makrellterne Sterna hirundo
135 Rødnebbterne Sterna paradisaea
136 Splitterne Thalasseus sandvicensis
137 Storjo Stercorarius skua
138 Polarjo Stercorarius pomarinus
139 Tyvjo Stercorarius parasiticus
140 Alkekonge Alle alle
141 Lomvi Uria aalge
142 Alke Alca torda
143 Teist Cepphus grylle
144 Lunde Fratercula arctica
145 Klippedue (dom.: bydue) Columba livia
146 Skogdue Columba oenas
147 Ringdue Columba palumbus
148 Turteldue Streptopelia turtur
149 Tyrkerdue Streptopelia decaocto
150 Gjøk Cuculus canorus
151 Hubro Bubo bubo
152 Kattugle Strix aluco
153 Haukugle Surnia ulula
154 Perleugle Aegolius funereus
155 Hornugle Asio otus
156 Jordugle Asio flammeus
157 Tårnseiler Apus apus
158 Isfugl Alcedo atthis Romania 2008
159 Blåråke Coracias garrulus Romania 2008
160 Vendehals Jynx torquilla
161 Dvergspett Dendrocopos minor
162 Flaggspett Dendrocopos major
163 Tretåspett Picoides tridactylus
164 Svartspett Dryocopus martius
165 Grønnspett Picus viridis
166 Gråspett Picus canus
167 Tårnfalk Falco tinnunculus
168 Dvergfalk Falco columbarius
169 Lerkefalk Falco subbuteo
170 Tartarfalk Falco cherrug Romania 2008
171 Jaktfalk Falco rusticolus
172 Vandrefalk Falco peregrinus
173 Tornskate Lanius collurio
174 Varsler Lanius excubitor
175 Rosenvarsler Lanius minor
176 Lavskrike Perisoreus infaustus
177 Nøtteskrike Garrulus glandarius
178 Skjære Pica pica
179 Nøttekråke Nucifraga caryocatactes
180 Kaie Corvus monedula
181 Kornkråke Corvus frugilegus
182 Svartkråke Corvus corone
183 Kråke Corvus cornix
184 Ravn Corvus corax
185 Skjeggmeis Panurus biarmicus
186 Dverglerke Calandrella brachydactyla
187 Sanglerke Alauda arvensis
188 Fjellerke Eremophila alpestris
189 Sandsvale Riparia riparia
190 Låvesvale Hirundo rustica
191 Taksvale Delichon urbicum
192 Løvmeis Poecile palustris
193 Granmeis Poecile montanus
194 Svartmeis Periparus ater
195 Toppmeis Lophophanes cristatus
196 Kjøttmeis Parus major
197 Blåmeis Cyanistes caeruleus
198 Stjertmeis Aegithalos caudatus
199 Spettmeis Sitta europaea
200 Trekryper Certhia familiaris
201 Gjerdesmett Troglodytes troglodytes
202 Fossekall Cinclus cinclus
203 Fuglekonge Regulus regulus
204 Løvsanger Phylloscopus trochilus
205 Gransanger Phylloscopus collybita
206 Eikesanger Phylloscopus bonelli
207 Bøksanger Phylloscopus sibilatrix
208 Gulbrynsanger Phylloscopus inornatus
209 Bleksanger Iduna pallida
210 Gulsanger Hippolais icterina
211 Sivsanger Acrocephalus schoenobaenus
212 Rørsanger Acrocephalus scirpaceus
213 Busksanger Acrocephalus dumetorum
214 Myrsanger Acrocephalus palustris
215 Stripesanger Locustella lanceolata
216 Gresshoppesanger Locustella naevia
217 Starrsanger Locustella certhiola
218 Sumpsanger Locustella luscinioides
219 Munk Sylvia atricapilla
220 Hagesanger Sylvia borin
221 Tornsanger Sylvia communis
222 Møller Sylvia curruca
223 Hauksanger Sylvia nisoria
224 Gråfluesnapper Muscicapa striata
225 Rødstrupe Erithacus rubecula
226 Blåstrupe Luscinia svecica
227 Svarthvit fluesnapper Ficedula hypoleuca
228 Dvergfluesnapper Ficedula parva
229 Svartrødstjert Phoenicurus ochruros
230 Rødstjert Phoenicurus phoenicurus
231 Buskskvett Saxicola rubetra
232 Svartstrupe Saxicola rubicola
233 Asiasvartstrupe Saxicola maurus
234 Steinskvett Oenanthe oenanthe
235 Svartstrupesteinskvett Oenanthe pleschanka
236 Isabellasteinskvett Oenanthe isabellina
237 Ringtrost Turdus torquatus
238 Svarttrost Turdus merula
239 Gråtrost Turdus pilaris
240 Rødvingetrost Turdus iliacus
241 Måltrost Turdus philomelos
242 Duetrost Turdus viscivorus
243 Stær Sturnus vulgaris
244 Jernspurv Prunella modularis
245 Linerle Motacilla alba
246 Gulerle Motacilla flava
247 Vintererle Motacilla cinerea
248 Tartarpiplerke Anthus richardi
249 Trepiplerke Anthus trivialis
250 Sibirpiplerke Anthus hodgsoni
251 Heipiplerke Anthus pratensis
252 Lappiplerke Anthus cervinus
253 Skjærpiplerke Anthus petrosus
254 Myrpiplerke Anthus rubescens
255 Sidensvans Bombycilla garrulus
256 Lappspurv Calcarius lapponicus
257 Snøspurv Plectrophenax nivalis
258 Gulspurv Emberiza citrinella
259 Rødbrystspurv Emberiza buchanani
260 Dvergspurv Emberiza pusilla
261 Sivspurv Emberiza schoeniclus
262 Kornspurv Emberiza calandra
263 Bokfink Fringilla coelebs
264 Bjørkefink Fringilla montifringilla
265 Rosenfink Carpodacus erythrinus
266 Grønnfink Chloris chloris
267 Furukorsnebb Loxia pytyopsittacus
268 Grankorsnebb Loxia curvirostra
269 Båndkorsnebb Loxia leucoptera
270 Brunsisik Acanthis cabaret
271 Gråsisik Acanthis flammea
272 Polarsisik Acanthis hornemanni
273 Grønnsisik Spinus spinus
274 Bergirisk Carduelis flavirostris
275 Tornirisk Carduelis cannabina
276 Stillits Carduelis carduelis
277 Gulirisk Serinus serinus
278 Dompap Pyrrhula pyrrhula
279 Kjernebiter Coccothraustes coccothraustes
280 Gråspurv Passer domesticus
281 Pilfink Passer montanus