| forside | forening | Bird Alarm | årbok |
Brukernavn:
Registrer deg som ny bruker her | Glemt passord? Passord:

Årslister fra tidligere år:

[Oversikt] [Norgeskryss] [Siste NSKF-kryss] [Edelkryss] [Årskryss 2019] [VP-kryss] [Krysseregler]

VP-liste for håkon baust hansen

#ArtLandÅr
1 Knoppsvane Cygnus olor
2 Sangsvane Cygnus cygnus
3 Dvergsvane Cygnus columbianus
4 Sædgås Anser fabalis
5 Kortnebbgås Anser brachyrhynchus
6 Tundragås Anser albifrons
7 Grågås Anser anser
8 Kanadagås Branta canadensis
9 Hvitkinngås Branta leucopsis
10 Ringgås Branta bernicla
11 Gravand Tadorna tadorna
12 Brunnakke Anas penelope
13 Amerikablesand Anas americana
14 Snadderand Anas strepera
15 Krikkand Anas crecca
16 Amerikakrikkand Anas carolinensis
17 Stokkand Anas platyrhynchos
18 Stjertand Anas acuta
19 Knekkand Anas querquedula
20 Skjeand Anas clypeata
21 Taffeland Aythya ferina
22 Toppand Aythya fuligula
23 Bergand Aythya marila
24 Ærfugl Somateria mollissima
25 Havelle Clangula hyemalis
26 Svartand Melanitta nigra
27 Sjøorre Melanitta fusca
28 Brilleand Melanitta perspicillata
29 Kvinand Bucephala clangula
30 Lappfiskand Mergellus albellus
31 Siland Mergus serrator
32 Laksand Mergus merganser
33 Vaktel Coturnix coturnix
34 Lirype Lagopus lagopus
35 Fjellrype Lagopus muta
36 Storfugl Tetrao urogallus
37 Orrfugl Tetrao tetrix
38 Jerpe Bonasa bonasia
39 Gulnebblom Gavia adamsii
40 Storlom Gavia arctica
41 Islom Gavia immer
42 Smålom Gavia stellata
43 Dvergdykker Tachybaptus ruficollis
44 Gråstrupedykker Podiceps grisegena
45 Toppdykker Podiceps cristatus
46 Horndykker Podiceps auritus
47 Havhest Fulmarus glacialis
48 Grålire Puffinus griseus
49 Havlire Puffinus puffinus
50 Havsvale Hydrobates pelagicus
51 Stormsvale Oceanodroma leucorhoa
52 Havsule Morus bassanus
53 Storskarv Phalacrocorax carbo
54 Toppskarv Phalacrocorax aristotelis
55 Gråhegre Ardea cinerea
56 Egretthegre Ardea alba
57 Silkehegre Egretta garzetta
58 Dvergrørdrum Ixobrychus minutus
59 Bronseibis Plegadis falcinellus
60 Skjestork Platalea leucorodia
61 Fiskeørn Pandion haliaetus
62 Vepsevåk Pernis apivorus
63 Kongeørn Aquila chrysaetos
64 Sivhauk Circus aeruginosus
65 Myrhauk Circus cyaneus
66 Steppehauk Circus macrourus
67 Enghauk Circus pygargus
68 Spurvehauk Accipiter nisus
69 Hønsehauk Accipiter gentilis
70 Glente Milvus milvus
71 Svartglente Milvus migrans
72 Havørn Haliaeetus albicilla
73 Fjellvåk Buteo lagopus
74 Musvåk Buteo buteo
75 Vannrikse Rallus aquaticus
76 Åkerrikse Crex crex
77 Myrrikse Porzana porzana
78 Sivhøne Gallinula chloropus
79 Sothøne Fulica atra
80 Trane Grus grus
81 Triel Burhinus oedicnemus
82 Vipe Vanellus vanellus
83 Heilo Pluvialis apricaria
84 Tundralo Pluvialis squatarola
85 Sandlo Charadrius hiaticula
86 Dverglo Charadrius dubius
87 Hvitbrystlo Charadrius alexandrinus
88 Boltit Charadrius morinellus
89 Tjeld Haematopus ostralegus
90 Kvartbekkasin Lymnocryptes minimus
91 Dobbeltbekkasin Gallinago media
92 Enkeltbekkasin Gallinago gallinago
93 Svarthalespove Limosa limosa
94 Lappspove Limosa lapponica
95 Småspove Numenius phaeopus
96 Storspove Numenius arquata
97 Sotsnipe Tringa erythropus
98 Rødstilk Tringa totanus
99 Damsnipe Tringa stagnatilis
100 Gluttsnipe Tringa nebularia
101 Skogsnipe Tringa ochropus
102 Grønnstilk Tringa glareola
103 Strandsnipe Actitis hypoleucos
104 Steinvender Arenaria interpres
105 Polarsnipe Calidris canutus
106 Sandløper Calidris alba
107 Dvergsnipe Calidris minuta
108 Temmincksnipe Calidris temminckii
109 Bonapartesnipe Calidris fuscicollis
110 Tundrasnipe Calidris ferruginea
111 Myrsnipe Calidris alpina
112 Fjæreplytt Calidris maritima
113 Fjellmyrløper Calidris falcinellus
114 Brushane Calidris pugnax
115 Svømmesnipe Phalaropus lobatus
116 Rugde Scolopax rusticola
117 Krykkje Rissa tridactyla
118 Sabinemåke Xema sabini
119 Hettemåke Chroicocephalus ridibundus
120 Dvergmåke Hydrocoloeus minutus
121 Fiskemåke Larus canus
122 Gråmåke Larus argentatus
123 Grønlandsmåke Larus glaucoides
124 Sildemåke Larus fuscus
125 Polarmåke Larus hyperboreus
126 Svartbak Larus marinus
127 Dvergterne Sternula albifrons
128 Rovterne Hydroprogne caspia
129 Hvitvingesvartterne Chlidonias leucopterus
130 Svartterne Chlidonias niger
131 Makrellterne Sterna hirundo
132 Rødnebbterne Sterna paradisaea
133 Splitterne Thalasseus sandvicensis
134 Storjo Stercorarius skua
135 Polarjo Stercorarius pomarinus
136 Tyvjo Stercorarius parasiticus
137 Fjelljo Stercorarius longicaudus
138 Alkekonge Alle alle
139 Lomvi Uria aalge
140 Polarlomvi Uria lomvia
141 Alke Alca torda
142 Teist Cepphus grylle
143 Lunde Fratercula arctica
144 Klippedue (dom.: bydue) Columba livia
145 Skogdue Columba oenas
146 Ringdue Columba palumbus
147 Turteldue Streptopelia turtur
148 Tyrkerdue Streptopelia decaocto
149 Gjøk Cuculus canorus
150 Kattugle Strix aluco
151 Haukugle Surnia ulula
152 Spurveugle Glaucidium passerinum
153 Perleugle Aegolius funereus
154 Hornugle Asio otus
155 Jordugle Asio flammeus
156 Nattravn Caprimulgus europaeus
157 Tårnseiler Apus apus
158 Isfugl Alcedo atthis
159 Bieter Merops apiaster
160 Vendehals Jynx torquilla
161 Dvergspett Dendrocopos minor
162 Hvitryggspett Dendrocopos leucotos
163 Flaggspett Dendrocopos major
164 Tretåspett Picoides tridactylus
165 Svartspett Dryocopus martius
166 Grønnspett Picus viridis
167 Gråspett Picus canus
168 Tårnfalk Falco tinnunculus
169 Aftenfalk Falco vespertinus
170 Dvergfalk Falco columbarius
171 Lerkefalk Falco subbuteo
172 Jaktfalk Falco rusticolus
173 Vandrefalk Falco peregrinus
174 Tornskate Lanius collurio
175 Isabellavarsler Lanius isabellinus
176 Varsler Lanius excubitor
177 Rosenvarsler Lanius minor
178 Rødhodevarsler Lanius senator
179 Lavskrike Perisoreus infaustus
180 Nøtteskrike Garrulus glandarius
181 Skjære Pica pica
182 Nøttekråke Nucifraga caryocatactes
183 Kaie Corvus monedula
184 Kornkråke Corvus frugilegus
185 Svartkråke Corvus corone
186 Kråke Corvus cornix
187 Ravn Corvus corax
188 Skjeggmeis Panurus biarmicus
189 Kalanderlerke Melanocorypha calandra
190 Dverglerke Calandrella brachydactyla
191 Topplerke Galerida cristata
192 Trelerke Lullula arborea
193 Sanglerke Alauda arvensis
194 Fjellerke Eremophila alpestris
195 Sandsvale Riparia riparia
196 Låvesvale Hirundo rustica
197 Taksvale Delichon urbicum
198 Løvmeis Poecile palustris
199 Granmeis Poecile montanus
200 Lappmeis Poecile cinctus
201 Svartmeis Periparus ater
202 Toppmeis Lophophanes cristatus
203 Kjøttmeis Parus major
204 Blåmeis Cyanistes caeruleus
205 Stjertmeis Aegithalos caudatus
206 Spettmeis Sitta europaea
207 Trekryper Certhia familiaris
208 Gjerdesmett Troglodytes troglodytes
209 Fossekall Cinclus cinclus
210 Fuglekonge Regulus regulus
211 Løvsanger Phylloscopus trochilus
212 Gransanger Phylloscopus collybita
213 Fuglekongesanger Phylloscopus proregulus
214 Gulbrynsanger Phylloscopus inornatus
215 Østsanger Phylloscopus trochiloides
216 Gulsanger Hippolais icterina
217 Sivsanger Acrocephalus schoenobaenus
218 Åkersanger Acrocephalus agricola
219 Rørsanger Acrocephalus scirpaceus
220 Myrsanger Acrocephalus palustris
221 Trostesanger Acrocephalus arundinaceus
222 Gresshoppesanger Locustella naevia
223 Elvesanger Locustella fluviatilis
224 Munk Sylvia atricapilla
225 Hagesanger Sylvia borin
226 Tornsanger Sylvia communis
227 Møller Sylvia curruca
228 Hauksanger Sylvia nisoria
229 Rødstrupesanger Sylvia cantillans
230 Gråfluesnapper Muscicapa striata
231 Rødstrupe Erithacus rubecula
232 Nattergal Luscinia luscinia
233 Blåstrupe Luscinia svecica
234 Svarthvit fluesnapper Ficedula hypoleuca
235 Dvergfluesnapper Ficedula parva
236 Svartrødstjert Phoenicurus ochruros
237 Rødstjert Phoenicurus phoenicurus
238 Buskskvett Saxicola rubetra
239 Svartstrupe Saxicola rubicola
240 Steinskvett Oenanthe oenanthe
241 Gråkinnskogtrost Catharus minimus
242 Brunkinnskogtrost Catharus ustulatus
243 Ringtrost Turdus torquatus
244 Svarttrost Turdus merula
245 Gråtrost Turdus pilaris
246 Rødvingetrost Turdus iliacus
247 Måltrost Turdus philomelos
248 Duetrost Turdus viscivorus
249 Rosenstær Pastor roseus
250 Stær Sturnus vulgaris
251 Jernspurv Prunella modularis
252 Linerle Motacilla alba
253 Sitronerle Motacilla citreola
254 Gulerle Motacilla flava
255 Vintererle Motacilla cinerea
256 Tartarpiplerke Anthus richardi
257 Markpiplerke Anthus campestris
258 Trepiplerke Anthus trivialis
259 Heipiplerke Anthus pratensis
260 Lappiplerke Anthus cervinus
261 Skjærpiplerke Anthus petrosus
262 Sidensvans Bombycilla garrulus
263 Lappspurv Calcarius lapponicus
264 Snøspurv Plectrophenax nivalis
265 Gulspurv Emberiza citrinella
266 Hortulan Emberiza hortulana
267 Dvergspurv Emberiza pusilla
268 Sivspurv Emberiza schoeniclus
269 Kornspurv Emberiza calandra
270 Bokfink Fringilla coelebs
271 Bjørkefink Fringilla montifringilla
272 Konglebit Pinicola enucleator
273 Rosenfink Carpodacus erythrinus
274 Grønnfink Chloris chloris
275 Furukorsnebb Loxia pytyopsittacus
276 Grankorsnebb Loxia curvirostra
277 Båndkorsnebb Loxia leucoptera
278 Brunsisik Acanthis cabaret
279 Gråsisik Acanthis flammea
280 Polarsisik Acanthis hornemanni
281 Grønnsisik Spinus spinus
282 Bergirisk Carduelis flavirostris
283 Tornirisk Carduelis cannabina
284 Stillits Carduelis carduelis
285 Dompap Pyrrhula pyrrhula
286 Kjernebiter Coccothraustes coccothraustes
287 Gråspurv Passer domesticus
288 Pilfink Passer montanus