| forside | forening | Bird Alarm | årbok |
Brukernavn:
Registrer deg som ny bruker her | Glemt passord? Passord:

Årslister fra tidligere år:

[Oversikt] [Norgeskryss] [Siste NSKF-kryss] [Edelkryss] [Årskryss 2019] [VP-kryss] [Krysseregler]

VP-liste for Simon Rix

#ArtLandÅr
1 Knoppsvane Cygnus olor
2 Sangsvane Cygnus cygnus
3 Dvergsvane Cygnus columbianus Storbritannia
4 Sædgås Anser fabalis
5 Kortnebbgås Anser brachyrhynchus
6 Tundragås Anser albifrons
7 Dverggås Anser erythropus
8 Grågås Anser anser
9 Stripegås Anser indicus
10 Snøgås Chen caerulescens
11 Kanadagås Branta canadensis
12 Hvitkinngås Branta leucopsis
13 Ringgås Branta bernicla
14 Niland Alopochen aegyptiaca Storbritannia
15 Rustand Tadorna ferruginea Tunisia
16 Gravand Tadorna tadorna
17 Mandarinand Aix galericulata
18 Brunnakke Anas penelope
19 Amerikablesand Anas americana Storbritannia
20 Snadderand Anas strepera
21 Krikkand Anas crecca
22 Amerikakrikkand Anas carolinensis
23 Stokkand Anas platyrhynchos
24 Stjertand Anas acuta
25 Knekkand Anas querquedula
26 Blåvingeand Anas discors Storbritannia
27 Skjeand Anas clypeata
28 Marmorand Marmaronetta angustirostris Tunisia
29 Rødhodeand Netta rufina Storbritannia
30 Taffeland Aythya ferina
31 Kanvasand Aythya valisineria Storbritannia
32 Ringand Aythya collaris Storbritannia
33 Hvitøyeand Aythya nyroca Storbritannia
34 Toppand Aythya fuligula
35 Bergand Aythya marila
36 Ærfugl Somateria mollissima
37 Praktærfugl Somateria spectabilis
38 Stellerand Polysticta stelleri
39 Havelle Clangula hyemalis
40 Svartand Melanitta nigra
41 Sjøorre Melanitta fusca
42 Knoppsjøorre Melanitta deglandi
43 Brilleand Melanitta perspicillata Storbritannia
44 Kvinand Bucephala clangula
45 Lappfiskand Mergellus albellus
46 Siland Mergus serrator
47 Laksand Mergus merganser
48 Stivhaleand Oxyura jamaicensis Storbritannia
49 Hvithodeand Oxyura leucocephala Spania
50 Berghøne Alectoris chukar Israel
51 Berberhøne Alectoris barbara Spania
52 Rødhøne Alectoris rufa Storbritannia
53 Beduinhøne Ammoperdix heyi Israel
54 Halsbåndfrankolin Francolinus francolinus Israel
55 Rapphøne Perdix perdix Storbritannia
56 Vaktel Coturnix coturnix Spania
57 Fasan Phasianus colchicus
58 Gullfasan Chrysolophus pictus Storbritannia
59 Lirype Lagopus lagopus
60 Fjellrype Lagopus muta
61 Storfugl Tetrao urogallus
62 Orrfugl Tetrao tetrix
63 Jerpe Bonasa bonasia
64 Gulnebblom Gavia adamsii
65 Storlom Gavia arctica
66 Islom Gavia immer
67 Smålom Gavia stellata
68 Dvergdykker Tachybaptus ruficollis
69 Ringnebbdykker Podilymbus podiceps Storbritannia
70 Gråstrupedykker Podiceps grisegena Storbritannia
71 Toppdykker Podiceps cristatus
72 Horndykker Podiceps auritus
73 Svarthalsdykker Podiceps nigricollis Storbritannia
74 Rosenflamingo Phoenicopterus roseus Spania
75 Havhest Fulmarus glacialis
76 Gulnebblire Calonectris diomedea Spania
77 Storlire Puffinus gravis Storbritannia
78 Grålire Puffinus griseus Storbritannia
79 Havlire Puffinus puffinus
80 Middelhavslire Puffinus yelkouan Hellas
81 Balearlire Puffinus mauretanicus Storbritannia
82 Havsvale Hydrobates pelagicus
83 Stormsvale Oceanodroma leucorhoa Storbritannia
84 Svartstork Ciconia nigra Israel
85 Stork Ciconia ciconia Israel
86 Havsule Morus bassanus
87 Brunsule Sula leucogaster Israel
88 Storskarv Phalacrocorax carbo
89 Toppskarv Phalacrocorax aristotelis
90 Dvergskarv Phalacrocorax pygmaeus Israel
91 Hvitpelikan Pelecanus onocrotalus Israel
92 Gråhegre Ardea cinerea
93 Purpurhegre Ardea purpurea Israel
94 Egretthegre Ardea alba
95 Silkehegre Egretta garzetta
96 Strandhegre Egretta gularis Israel
97 Topphegre Ardeola ralloides Israel
98 Kuhegre Bubulcus ibis Israel
99 Krabbehegre Butorides striata Israel
100 Natthegre Nycticorax nycticorax Israel
101 Dvergrørdrum Ixobrychus minutus Storbritannia
102 Amerikarørdrum Botaurus lentiginosus Storbritannia
103 Rørdrum Botaurus stellaris Storbritannia
104 Bronseibis Plegadis falcinellus Israel
105 Skjestork Platalea leucorodia Storbritannia
106 Fiskeørn Pandion haliaetus
107 Svartvingeglente Elanus caeruleus Tunisia
108 Lammegribb Gypaetus barbatus Spania
109 Åtselgribb Neophron percnopterus Spania
110 Vepsevåk Pernis apivorus
111 Munkegribb Aegypius monachus Spania
112 Gåsegribb Gyps fulvus Spania
113 Slangeørn Circaetus gallicus Spania
114 Småskrikørn Clanga pomarina Israel
115 Storskrikørn Clanga clanga
116 Dvergørn Hieraaetus pennatus Spania
117 Steppeørn Aquila nipalensis Israel
118 Keiserørn Aquila heliaca Israel
119 Iberiaørn Aquila adalberti Spania
120 Kongeørn Aquila chrysaetos
121 Haukørn Aquila fasciata Spania
122 Sivhauk Circus aeruginosus
123 Myrhauk Circus cyaneus
124 Steppehauk Circus macrourus Israel
125 Enghauk Circus pygargus
126 Balkanhauk Accipiter brevipes Israel
127 Spurvehauk Accipiter nisus
128 Hønsehauk Accipiter gentilis
129 Glente Milvus milvus Storbritannia
130 Svartglente Milvus migrans Spania
131 Havørn Haliaeetus albicilla
132 Fjellvåk Buteo lagopus
133 Musvåk Buteo buteo
134 Ørnvåk Buteo rufinus Israel
135 Stortrappe Otis tarda Spania
136 Steppetrappe Chlamydotis macqueenii Israel
137 Dvergtrappe Tetrax tetrax Spania
138 Vannrikse Rallus aquaticus
139 Åkerrikse Crex crex
140 Sumprikse Porzana parva Storbritannia
141 Myrrikse Porzana porzana
142 Sultanhøne Porphyrio porphyrio Spania
143 Sivhøne Gallinula chloropus
144 Knoppsothøne Fulica cristata Spania 2012
145 Sothøne Fulica atra
146 Trane Grus grus
147 Triel Burhinus oedicnemus Storbritannia
148 Flodtriel Burhinus senegalensis Egypt
149 Vipe Vanellus vanellus
150 Sporevipe Vanellus spinosus Israel
151 Steppevipe Vanellus gregarius Storbritannia
152 Sumpvipe Vanellus leucurus Israel
153 Kanadalo Pluvialis dominica
154 Heilo Pluvialis apricaria
155 Tundralo Pluvialis squatarola
156 Sandlo Charadrius hiaticula
157 Dverglo Charadrius dubius
158 Hvitbrystlo Charadrius alexandrinus Israel
159 Ørkenlo Charadrius leschenaultii Israel
160 Rødbrystlo Charadrius asiaticus Israel
161 Boltit Charadrius morinellus
162 Tjeld Haematopus ostralegus
163 Stylteløper Himantopus himantopus Storbritannia
164 Avosett Recurvirostra avosetta Storbritannia
165 Kvartbekkasin Lymnocryptes minimus
166 Dobbeltbekkasin Gallinago media
167 Enkeltbekkasin Gallinago gallinago
168 Langnebbekkasinsnipe Limnodromus scolopaceus Storbritannia
169 Svarthalespove Limosa limosa Storbritannia
170 Lappspove Limosa lapponica
171 Småspove Numenius phaeopus
172 Storspove Numenius arquata
173 Sotsnipe Tringa erythropus
174 Rødstilk Tringa totanus
175 Damsnipe Tringa stagnatilis Storbritannia
176 Gluttsnipe Tringa nebularia
177 Plystresnipe Tringa melanoleuca Storbritannia
178 Gulbeinsnipe Tringa flavipes Storbritannia
179 Skogsnipe Tringa ochropus
180 Grønnstilk Tringa glareola
181 Tereksnipe Xenus cinereus Israel
182 Strandsnipe Actitis hypoleucos
183 Flekksnipe Actitis macularius Storbritannia
184 Steinvender Arenaria interpres
185 Polarsnipe Calidris canutus
186 Sandløper Calidris alba
187 Rødstrupesnipe Calidris ruficollis Storbritannia
188 Dvergsnipe Calidris minuta
189 Temmincksnipe Calidris temminckii
190 Pygmésnipe Calidris minutilla Storbritannia
191 Bonapartesnipe Calidris fuscicollis Storbritannia
192 Alaskasnipe Calidris melanotos Storbritannia
193 Tundrasnipe Calidris ferruginea
194 Myrsnipe Calidris alpina
195 Fjæreplytt Calidris maritima
196 Styltesnipe Calidris himantopus Storbritannia
197 Fjellmyrløper Calidris falcinellus
198 Rustsnipe Calidris subruficollis Storbritannia
199 Brushane Calidris pugnax
200 Svømmesnipe Phalaropus lobatus
201 Polarsvømmesnipe Phalaropus fulicarius 2010
202 Rugde Scolopax rusticola
203 Ørkenløper Cursorius cursor Israel
204 Brakksvale Glareola pratincola Israel
205 Steppebrakksvale Glareola nordmanni Storbritannia
206 Krykkje Rissa tridactyla
207 Sabinemåke Xema sabini
208 Smalnebbmåke Chroicocephalus genei Israel
209 Hettemåke Chroicocephalus ridibundus
210 Dvergmåke Hydrocoloeus minutus
211 Lattermåke Leucophaeus atricilla Storbritannia
212 Svartehavsmåke Ichthyaetus melanocephalus Storbritannia
213 Rødehavsmåke Ichthyaetus leucophthalmus Israel
214 Sotmåke Ichthyaetus hemprichii Egypt
215 Steppemåke Ichthyaetus ichthyaetus Israel
216 Middelhavsmåke Ichthyaetus audouinii Spania
217 Fiskemåke Larus canus
218 Ringnebbmåke Larus delawarensis Storbritannia
219 Gråmåke Larus argentatus
220 Gulbeinmåke Larus michahellis Storbritannia
221 Kaspimåke Larus cachinnans Israel
222 Armenermåke Larus armenicus Israel
223 Grønlandsmåke Larus glaucoides
224 Sildemåke Larus fuscus
225 Polarmåke Larus hyperboreus
226 Svartbak Larus marinus
227 Samojedmåke Larus heuglini Israel
228 Tøyleterne Onychoprion anaethetus Egypt
229 Dvergterne Sternula albifrons Storbritannia
230 Amerikadvergterne Sternula antillarum Storbritannia
231 Sandterne Gelochelidon nilotica Frankrike
232 Rovterne Hydroprogne caspia Storbritannia
233 Hvitkinnsvartterne Chlidonias hybrida Spania
234 Hvitvingesvartterne Chlidonias leucopterus Storbritannia
235 Svartterne Chlidonias niger Storbritannia
236 Rosenterne Sterna dougallii Storbritannia
237 Makrellterne Sterna hirundo
238 Rødnebbterne Sterna paradisaea
239 Hvitkinnterne Sterna repressa Egypt
240 Splitterne Thalasseus sandvicensis Storbritannia
241 Bengalterne Thalasseus bengalensis Egypt
242 Storjo Stercorarius skua
243 Polarjo Stercorarius pomarinus
244 Tyvjo Stercorarius parasiticus
245 Fjelljo Stercorarius longicaudus
246 Alkekonge Alle alle
247 Lomvi Uria aalge
248 Polarlomvi Uria lomvia
249 Alke Alca torda
250 Teist Cepphus grylle
251 Lunde Fratercula arctica
252 Hvitbuksandhøne Pterocles alchata Spania
253 Prikksandhøne Pterocles senegallus Israel
254 Svartbuksandhøne Pterocles orientalis Spania
255 Lysbuksandhøne Pterocles coronatus Israel
256 Stripesandhøne Pterocles lichtensteinii Israel
257 Klippedue (dom.: bydue) Columba livia
258 Skogdue Columba oenas
259 Ringdue Columba palumbus
260 Kanaridue Columba bollii Spania
261 Laurbærdue Columba junoniae Spania
262 Turteldue Streptopelia turtur Storbritannia
263 Tyrkerdue Streptopelia decaocto
264 Palmedue Streptopelia senegalensis Israel
265 Maskedue Oena capensis Israel
266 Skjæregjøk Clamator glandarius Storbritannia
267 Gjøk Cuculus canorus
268 Tårnugle Tyto alba Storbritannia
269 Ravineugle Otus brucei Israel
270 Dverghornugle Otus scops Spania
271 Hubro Bubo bubo
272 Ørkenhubro Bubo ascalaphus Israel
273 Snøugle Bubo scandiacus
274 Kattugle Strix aluco
275 Omanugle Strix butleri Israel
276 Slagugle Strix uralensis
277 Lappugle Strix nebulosa
278 Haukugle Surnia ulula
279 Spurveugle Glaucidium passerinum
280 Kirkeugle Athene noctua Storbritannia
281 Perleugle Aegolius funereus
282 Hornugle Asio otus
283 Jordugle Asio flammeus
284 Rødhalsnattravn Caprimulgus ruficollis Spania
285 Nattravn Caprimulgus europaeus Storbritannia
286 Nubianattravn Caprimulgus nubicus Israel
287 Alpeseiler Apus melba Spania
288 Tårnseiler Apus apus
289 Kanariseiler Apus unicolor Spania
290 Gråseiler Apus pallidus Spania
291 Småseiler Apus affinis Tunisia
292 Hvitgumpseiler Apus caffer Spania
293 Isfugl Alcedo atthis
294 Kastanjeisfugl Halcyon smyrnensis Israel
295 Terneisfugl Ceryle rudis Israel
296 Beryllbieter Merops orientalis Israel
297 Blåkinnbieter Merops persicus Israel
298 Bieter Merops apiaster Storbritannia
299 Blåråke Coracias garrulus Spania
300 Hærfugl Upupa epops Storbritannia
301 Vendehals Jynx torquilla
302 Dvergspett Dendrocopos minor
303 Mellomspett Dendrocopos medius Hellas
304 Hvitryggspett Dendrocopos leucotos Spania
305 Flaggspett Dendrocopos major
306 Syriaspett Dendrocopos syriacus Israel
307 Tretåspett Picoides tridactylus
308 Svartspett Dryocopus martius
309 Grønnspett Picus viridis
310 Berberspett Picus vaillantii Tunisia
311 Gråspett Picus canus
312 Rødfalk Falco naumanni Spania
313 Tårnfalk Falco tinnunculus
314 Aftenfalk Falco vespertinus Storbritannia
315 Eleonorafalk Falco eleonorae Spania
316 Sotfalk Falco concolor Egypt
317 Dvergfalk Falco columbarius
318 Lerkefalk Falco subbuteo
319 Slagfalk Falco biarmicus Israel
320 Tartarfalk Falco cherrug Israel
321 Jaktfalk Falco rusticolus
322 Vandrefalk Falco peregrinus
323 Berberfalk Falco pelegrinoides Israel
324 Halsbåndparakitt Psittacula krameri Storbritannia
325 Munkeparakitt Myiopsitta monachus Spania
326 Tornskate Lanius collurio
327 Isabellavarsler Lanius isabellinus
328 Brunvarsler Lanius cristatus
329 Varsler Lanius excubitor
330 Krattvarsler Lanius meridionalis Spania
331 Rosenvarsler Lanius minor Storbritannia
332 Hvitpannevarsler Lanius nubicus Israel
333 Rødhodevarsler Lanius senator Spania
334 Gulbrystvireo Vireo flavifrons Storbritannia
335 Rødøyevireo Vireo olivaceus Storbritannia
336 Pirol Oriolus oriolus Storbritannia
337 Lavskrike Perisoreus infaustus
338 Nøtteskrike Garrulus glandarius
339 Blåskjære Cyanopica cooki Spania
340 Skjære Pica pica
341 Nøttekråke Nucifraga caryocatactes
342 Alpekråke Pyrrhocorax pyrrhocorax Storbritannia
343 Alpekaie Pyrrhocorax graculus Spania
344 Kaie Corvus monedula
345 Huskråke Corvus splendens Israel
346 Kornkråke Corvus frugilegus
347 Svartkråke Corvus corone
348 Kråke Corvus cornix
349 Brunnakkeravn Corvus ruficollis Israel
350 Korthaleravn Corvus rhipidurus Israel
351 Ravn Corvus corax
352 Skjeggmeis Panurus biarmicus
353 Mørkhalelerke Ammomanes cinctura Israel
354 Ørkenlerke Ammomanes deserti Israel
355 Langnebblerke Alaemon alaudipes Israel
356 Tykknebblerke Ramphocoris clotbey Tunisia
357 Kalanderlerke Melanocorypha calandra Spania
358 Fjellkalanderlerke Melanocorypha bimaculata Israel
359 Dverglerke Calandrella brachydactyla Tunisia
360 Flekkdverglerke Alaudala rufescens Tunisia
361 Topplerke Galerida cristata Spania
362 Krattopplerke Galerida theklae Spania
363 Trelerke Lullula arborea
364 Sanglerke Alauda arvensis
365 Orientlerke Alauda gulgula Israel
366 Fjellerke Eremophila alpestris
367 Sandsvale Riparia riparia
368 Ravinesvale Ptyonoprogne fuligula Israel
369 Klippesvale Ptyonoprogne rupestris Spania
370 Låvesvale Hirundo rustica
371 Amursvale Cecropis daurica Spania
372 Taksvale Delichon urbicum
373 Balkanmeis Poecile lugubris Hellas
374 Løvmeis Poecile palustris
375 Granmeis Poecile montanus
376 Lappmeis Poecile cinctus
377 Svartmeis Periparus ater
378 Toppmeis Lophophanes cristatus
379 Kjøttmeis Parus major
380 Blåmeis Cyanistes caeruleus
381 Pungmeis Remiz pendulinus Israel
382 Stjertmeis Aegithalos caudatus
383 Spettmeis Sitta europaea
384 Tyrkerspettmeis Sitta krueperi Hellas
385 Klippespettmeis Sitta neumayer Hellas
386 Murkryper Tichodroma muraria Spania
387 Trekryper Certhia familiaris
388 Kortklotrekryper Certhia brachydactyla Storbritannia
389 Gjerdesmett Troglodytes troglodytes
390 Fossekall Cinclus cinclus
391 Hagebylbyl Pycnonotus barbatus Tunisia
392 Araberbylbyl Pycnonotus xanthopygos Israel
393 Fuglekonge Regulus regulus
394 Rødtoppfuglekonge Regulus ignicapilla Storbritannia
395 Krattsanger Scotocerca inquieta Israel
396 Cettisanger Cettia cetti Storbritannia
397 Løvsanger Phylloscopus trochilus
398 Gransanger Phylloscopus collybita
399 Kanarigransanger Phylloscopus canariensis Spania
400 Eikesanger Phylloscopus bonelli Storbritannia
401 Bøksanger Phylloscopus sibilatrix
402 Fuglekongesanger Phylloscopus proregulus Storbritannia
403 Gulbrynsanger Phylloscopus inornatus
404 Lappsanger Phylloscopus borealis
405 Østsanger Phylloscopus trochiloides
406 Iberiagransanger Phylloscopus ibericus Spania
407 Bleksanger Iduna pallida Israel
408 Maurersanger Iduna opaca Tunisia
409 Olivensanger Hippolais olivetorum Hellas
410 Spottesanger Hippolais polyglotta Storbritannia
411 Gulsanger Hippolais icterina
412 Tamarisksanger Acrocephalus melanopogon Israel
413 Vannsanger Acrocephalus paludicola Storbritannia
414 Sivsanger Acrocephalus schoenobaenus
415 Rørsanger Acrocephalus scirpaceus
416 Busksanger Acrocephalus dumetorum
417 Myrsanger Acrocephalus palustris
418 Trostesanger Acrocephalus arundinaceus
419 Stentorsanger Acrocephalus stentoreus Israel
420 Gresshoppesanger Locustella naevia
421 Starrsanger Locustella certhiola
422 Elvesanger Locustella fluviatilis
423 Sumpsanger Locustella luscinioides Storbritannia
424 Cistussanger Cisticola juncidis Israel
425 Alveprinia Prinia gracilis Israel
426 Munk Sylvia atricapilla
427 Hagesanger Sylvia borin
428 Tornsanger Sylvia communis
429 Møller Sylvia curruca
430 Ørkensanger Sylvia nana Storbritannia
431 Hauksanger Sylvia nisoria
432 Punersanger Sylvia hortensis Tunisia
433 Mestersanger Sylvia crassirostris Israel
434 Rødehavssanger Sylvia leucomelaena Israel
435 Svartstrupesanger Sylvia rueppelli Israel
436 Rødstrupesanger Sylvia cantillans Hellas
437 Svarthodesanger Sylvia melanocephala Storbritannia
438 Kyprossanger Sylvia melanothorax Israel
439 Steppesanger Sylvia mystacea Israel
440 Maskesanger Sylvia conspicillata Spania
441 Atlassanger Sylvia deserticola Tunisia
442 Vinsanger Sylvia undata Storbritannia
443 Balearsanger Sylvia balearica Spania
444 Saharaskriketrost Turdoides fulva Tunisia
445 Araberskriketrost Turdoides squamiceps Israel
446 Gråfluesnapper Muscicapa striata
447 Hekkskvett Cercotrichas galactotes Hellas
448 Svartkrattskvett Cercotrichas podobe Israel
449 Rødstrupe Erithacus rubecula
450 Nattergal Luscinia luscinia
451 Sørnattergal Luscinia megarhynchos Storbritannia
452 Blåstrupe Luscinia svecica
453 Blåstjert Tarsiger cyanurus
454 Svarthvit fluesnapper Ficedula hypoleuca
455 Halsbåndfluesnapper Ficedula albicollis Hellas
456 Balkanfluesnapper Ficedula semitorquata Israel
457 Dvergfluesnapper Ficedula parva
458 Svartrødstjert Phoenicurus ochruros 2010
459 Rødstjert Phoenicurus phoenicurus
460 Diademrødstjert Phoenicurus moussieri Tunisia
461 Buskskvett Saxicola rubetra
462 Kanariskvett Saxicola dacotiae Spania
463 Svartstrupe Saxicola rubicola
464 Asiasvartstrupe Saxicola maurus
465 Svartstjert Cercomela melanura Israel
466 Hvitkronesteinskvett Oenanthe leucopyga Israel
467 Munkesteinskvett Oenanthe monacha Israel
468 Svartsteinskvett Oenanthe leucura Spania
469 Steinskvett Oenanthe oenanthe
470 Sørgesteinskvett Oenanthe lugens Israel
471 Hvitryggsteinskvett Oenanthe finschii Israel
472 Berbersteinskvett Oenanthe moesta Israel
473 Svartstrupesteinskvett Oenanthe pleschanka Storbritannia
474 Kyprossteinskvett Oenanthe cypriaca Israel
475 Middelhavssteinskvett Oenanthe hispanica Israel
476 Ørkensteinskvett Oenanthe deserti Israel
477 Isabellasteinskvett Oenanthe isabellina Israel
478 Steintrost Monticola saxatilis Spania
479 Blåtrost Monticola solitarius Spania
480 Sibirtrost Geokichla sibirica
481 Gråkinnskogtrost Catharus minimus Storbritannia
482 Ringtrost Turdus torquatus
483 Svarttrost Turdus merula
484 Svartstrupetrost Turdus atrogularis Storbritannia
485 Rødstrupetrost Turdus ruficollis Storbritannia
486 Gråtrost Turdus pilaris
487 Rødvingetrost Turdus iliacus
488 Måltrost Turdus philomelos
489 Duetrost Turdus viscivorus
490 Hyrdestær Acridotheres tristis Spania
491 Rosenstær Pastor roseus Storbritannia
492 Stær Sturnus vulgaris
493 Middelhavsstær Sturnus unicolor Spania
494 Klippestær Onychognathus tristramii Israel
495 Nilsolfugl Hedydipna metallica Egypt
496 Palestinasolfugl Cinnyris osea Israel
497 Alpejernspurv Prunella collaris Spania
498 Sibirjernspurv Prunella montanella
499 Jernspurv Prunella modularis
500 Linerle Motacilla alba
501 Sitronerle Motacilla citreola Israel
502 Gulerle Motacilla flava
503 Vintererle Motacilla cinerea
504 Tartarpiplerke Anthus richardi Storbritannia
505 Markpiplerke Anthus campestris Israel
506 Kanaripiplerke Anthus berthelotii Spania
507 Trepiplerke Anthus trivialis
508 Sibirpiplerke Anthus hodgsoni Israel
509 Tundrapiplerke Anthus gustavi
510 Heipiplerke Anthus pratensis
511 Lappiplerke Anthus cervinus
512 Skjærpiplerke Anthus petrosus
513 Vannpiplerke Anthus spinoletta Israel
514 Myrpiplerke Anthus rubescens Israel
515 Sidensvans Bombycilla garrulus
516 Lappspurv Calcarius lapponicus
517 Snøspurv Plectrophenax nivalis
518 Gullvingeparula Vermivora chrysoptera Storbritannia
519 Gulspurv Emberiza citrinella
520 Hvithodespurv Emberiza leucocephalos Storbritannia
521 Hekkspurv Emberiza cirlus Storbritannia
522 Klippespurv Emberiza cia Spania
523 Tyrkerspurv Emberiza cineracea Israel
524 Hortulan Emberiza hortulana
525 Rustspurv Emberiza caesia Israel
526 Husspurv Emberiza sahari Tunisia
527 Ravinespurv Emberiza striolata Israel
528 Dvergspurv Emberiza pusilla
529 Vierspurv Emberiza rustica
530 Svarthodespurv Emberiza melanocephala Hellas
531 Sivspurv Emberiza schoeniclus
532 Kornspurv Emberiza calandra Storbritannia
533 Hvitstrupespurv Zonotrichia albicollis Storbritannia
534 Bobolink Dolichonyx oryzivorus Storbritannia
535 Bokfink Fringilla coelebs
536 Blåfink Fringilla teydea Spania
537 Bjørkefink Fringilla montifringilla
538 Trompeterfink Bucanetes githagineus Israel
539 Svartnebbfink Rhodospiza obsoleta Israel
540 Konglebit Pinicola enucleator
541 Rosenfink Carpodacus erythrinus
542 Ørkenrosenfink? Carpodacus synoicus Israel
543 Grønnfink Chloris chloris
544 Furukorsnebb Loxia pytyopsittacus
545 Skottekorsnebb Loxia scotica Storbritannia
546 Grankorsnebb Loxia curvirostra
547 Båndkorsnebb Loxia leucoptera
548 Brunsisik Acanthis cabaret
549 Gråsisik Acanthis flammea
550 Polarsisik Acanthis hornemanni
551 Grønnsisik Spinus spinus
552 Bergirisk Carduelis flavirostris
553 Tornirisk Carduelis cannabina
554 Stillits Carduelis carduelis
555 Sitronirisk Serinus citrinella Spania
556 Gulirisk Serinus serinus
557 Kanariirisk (dom.: kanarifugl) Serinus canaria Spania
558 Dompap Pyrrhula pyrrhula
559 Kjernebiter Coccothraustes coccothraustes
560 Gråspurv Passer domesticus
561 Middelhavsspurv Passer hispaniolensis Israel
562 Tamariskspurv Passer moabiticus Israel
563 Pilfink Passer montanus
564 Steinspurv Petronia petronia Spania
565 Fjellspurv Montifringilla nivalis Spania
566 Indiasølvnebb Euodice malabarica Israel