| forside | forening | Bird Alarm | årbok |
Brukernavn:
Registrer deg som ny bruker her | Glemt passord? Passord:

Årslister fra tidligere år:

[Oversikt] [Norgeskryss] [Siste NSKF-kryss] [Edelkryss] [Årskryss 2022] [VP-kryss] [Krysseregler]

VP-liste for Morten Martinsen

#ArtLandÅr
1 Knoppsvane Cygnus olor 1997
2 Svartsvane Cygnus atratus Frankrike 2004
3 Sangsvane Cygnus cygnus 1983
4 Dvergsvane Cygnus columbianus 2010
5 Sædgås Anser fabalis 1999
6 Kortnebbgås Anser brachyrhynchus 1999
7 Tundragås Anser albifrons 2002
8 Dverggås Anser erythropus
9 Grågås Anser anser 1983
10 Stripegås Anser indicus
11 Kanadagås Branta canadensis 1983
12 Hvitkinngås Branta leucopsis 1983
13 Ringgås Branta bernicla 2006
14 Rødhalsgås Branta ruficollis
15 Niland Alopochen aegyptiaca Storbritannia 2016
16 Gravand Tadorna tadorna 1982
17 Mandarinand Aix galericulata 2002
18 Brunnakke Anas penelope 1983
19 Amerikablesand Anas americana 1998
20 Snadderand Anas strepera 1998
21 Krikkand Anas crecca 1983
22 Amerikakrikkand Anas carolinensis 2009
23 Stokkand Anas platyrhynchos 1982
24 Rødfotand Anas rubripes
25 Stjertand Anas acuta 1999
26 Knekkand Anas querquedula 1999
27 Skjeand Anas clypeata 2002
28 Rødhodeand Netta rufina Spania 2002
29 Taffeland Aythya ferina 1996
30 Ringand Aythya collaris
31 Hvitøyeand Aythya nyroca 2011
32 Toppand Aythya fuligula 1983
33 Bergand Aythya marila 2001
34 Ærfugl Somateria mollissima 1982
35 Praktærfugl Somateria spectabilis 2004
36 Stellerand Polysticta stelleri
37 Havelle Clangula hyemalis 1982
38 Svartand Melanitta nigra 1998
39 Sjøorre Melanitta fusca 1982
40 Sibirsjøorre Melanitta stejnegeri
41 Brilleand Melanitta perspicillata 1999
42 Kvinand Bucephala clangula 1982
43 Lappfiskand Mergellus albellus 1997
44 Siland Mergus serrator 1982
45 Laksand Mergus merganser 1984
46 Stivhaleand Oxyura jamaicensis 2004
47 Vaktel Coturnix coturnix 1999
48 Fasan Phasianus colchicus Sverige 2007
49 Lirype Lagopus lagopus 2000
50 Fjellrype Lagopus muta 2000
51 Storfugl Tetrao urogallus 1982
52 Orrfugl Tetrao tetrix 1982
53 Jerpe Bonasa bonasia 1982
54 Gulnebblom Gavia adamsii 2004
55 Storlom Gavia arctica 1983
56 Islom Gavia immer 1998
57 Amerikastorlom Gavia pacifica
58 Smålom Gavia stellata 1996
59 Dvergdykker Tachybaptus ruficollis 1999
60 Gråstrupedykker Podiceps grisegena 1998
61 Toppdykker Podiceps cristatus 1983
62 Horndykker Podiceps auritus 1996
63 Svarthalsdykker Podiceps nigricollis
64 Rosenflamingo Phoenicopterus roseus Spania 2007
65 Havhest Fulmarus glacialis 1998
66 Gulnebblire Calonectris diomedea Hellas 2013
67 Grålire Puffinus griseus 2008
68 Middelhavslire Puffinus yelkouan Hellas 2013
69 Havsvale Hydrobates pelagicus
70 Stork Ciconia ciconia Tyrkia 2004
71 Havsule Morus bassanus 2004
72 Storskarv Phalacrocorax carbo 1996
73 Toppskarv Phalacrocorax aristotelis 1998
74 Gråhegre Ardea cinerea 1982
75 Purpurhegre Ardea purpurea Spania 2002
76 Egretthegre Ardea alba 2007
77 Silkehegre Egretta garzetta 2002
78 Topphegre Ardeola ralloides Spania 2002
79 Kuhegre Bubulcus ibis Spania 2002
80 Natthegre Nycticorax nycticorax Spania 2002
81 Dvergrørdrum Ixobrychus minutus Spania 2002
82 Rørdrum Botaurus stellaris
83 Bronseibis Plegadis falcinellus Spania 2002
84 Skjestork Platalea leucorodia
85 Fiskeørn Pandion haliaetus 1999
86 Vepsevåk Pernis apivorus Storbritannia 2016
87 Slangeørn Circaetus gallicus Italia 2017
88 Dvergørn Hieraaetus pennatus Spania 2002
89 Kongeørn Aquila chrysaetos 1984
90 Sivhauk Circus aeruginosus 2001
91 Myrhauk Circus cyaneus 1998
92 Steppehauk Circus macrourus
93 Enghauk Circus pygargus Danmark 1998
94 Spurvehauk Accipiter nisus 1982
95 Hønsehauk Accipiter gentilis 2002
96 Glente Milvus milvus Storbritannia 2016
97 Svartglente Milvus migrans
98 Havørn Haliaeetus albicilla 1982
99 Fjellvåk Buteo lagopus 1984
100 Musvåk Buteo buteo Danmark 1998
101 Ørnvåk Buteo rufinus Hellas 2013
102 Vannrikse Rallus aquaticus 2002
103 Åkerrikse Crex crex 2008
104 Myrrikse Porzana porzana 2007
105 Sultanhøne Porphyrio porphyrio Spania 2002
106 Sivhøne Gallinula chloropus Danmark 1998
107 Sothøne Fulica atra 1986
108 Jomfrutrane Anthropoides virgo
109 Trane Grus grus 1996
110 Triel Burhinus oedicnemus Spania 2002
111 Vipe Vanellus vanellus 1982
112 Sibirlo Pluvialis fulva
113 Heilo Pluvialis apricaria 1983
114 Tundralo Pluvialis squatarola 1983
115 Sandlo Charadrius hiaticula 1982
116 Dverglo Charadrius dubius 1998
117 Hvitbrystlo Charadrius alexandrinus Spania 2002
118 Boltit Charadrius morinellus 2009
119 Tjeld Haematopus ostralegus 1982
120 Stylteløper Himantopus himantopus Spania 2002
121 Avosett Recurvirostra avosetta Danmark 1998
122 Kvartbekkasin Lymnocryptes minimus 2002
123 Dobbeltbekkasin Gallinago media 2007
124 Enkeltbekkasin Gallinago gallinago 1996
125 Langnebbekkasinsnipe Limnodromus scolopaceus
126 Svarthalespove Limosa limosa 1999
127 Lappspove Limosa lapponica 2001
128 Småspove Numenius phaeopus 1984
129 Storspove Numenius arquata 1982
130 Sotsnipe Tringa erythropus 2002
131 Rødstilk Tringa totanus 1983
132 Damsnipe Tringa stagnatilis 1999
133 Gluttsnipe Tringa nebularia 1996
134 Skogsnipe Tringa ochropus 1984
135 Grønnstilk Tringa glareola 1998
136 Strandsnipe Actitis hypoleucos 1983
137 Steinvender Arenaria interpres 1998
138 Polarsnipe Calidris canutus 1999
139 Sandløper Calidris alba 2007
140 Sandsnipe Calidris pusilla
141 Dvergsnipe Calidris minuta 2002
142 Temmincksnipe Calidris temminckii 1999
143 Bonapartesnipe Calidris fuscicollis 2002
144 Alaskasnipe Calidris melanotos 2009
145 Spisshalesnipe Calidris acuminata 1999
146 Tundrasnipe Calidris ferruginea 1983
147 Myrsnipe Calidris alpina 1983
148 Fjæreplytt Calidris maritima 1984
149 Styltesnipe Calidris himantopus 2010
150 Fjellmyrløper Calidris falcinellus 2002
151 Rustsnipe Calidris subruficollis
152 Brushane Calidris pugnax 1983
153 Svømmesnipe Phalaropus lobatus 1996
154 Polarsvømmesnipe Phalaropus fulicarius
155 Rugde Scolopax rusticola Danmark 1998
156 Brakksvale Glareola pratincola Spania 2007
157 Orientbrakksvale Glareola maldivarum 2009
158 Krykkje Rissa tridactyla 2001
159 Ismåke Pagophila eburnea 2005
160 Sabinemåke Xema sabini
161 Smalnebbmåke Chroicocephalus genei Spania 2007
162 Kanadahettemåke Chroicocephalus philadelphia
163 Hettemåke Chroicocephalus ridibundus 1982
164 Dvergmåke Hydrocoloeus minutus 1999
165 Rosenmåke Rhodostethia rosea
166 Franklinmåke Leucophaeus pipixcan
167 Svartehavsmåke Ichthyaetus melanocephalus 2009
168 Middelhavsmåke Ichthyaetus audouinii Spania 2002
169 Fiskemåke Larus canus 1996
170 Ringnebbmåke Larus delawarensis 2011
171 Gråmåke Larus argentatus 1982
172 Gulbeinmåke Larus michahellis Spania 2002
173 Kaspimåke Larus cachinnans Kroatia 2018
174 Grønlandsmåke Larus glaucoides 1999
175 Sildemåke Larus fuscus 1983
176 Polarmåke Larus hyperboreus 2000
177 Svartbak Larus marinus 1982
178 Dvergterne Sternula albifrons Danmark 1998
179 Sandterne Gelochelidon nilotica Spania 2002
180 Hvitkinnsvartterne Chlidonias hybrida Spania 2007
181 Hvitvingesvartterne Chlidonias leucopterus 2008
182 Svartterne Chlidonias niger 2006
183 Makrellterne Sterna hirundo 1984
184 Rødnebbterne Sterna paradisaea Danmark 1998
185 Splitterne Thalasseus sandvicensis Danmark 1998
186 Storjo Stercorarius skua 1999
187 Polarjo Stercorarius pomarinus 2008
188 Tyvjo Stercorarius parasiticus 1998
189 Fjelljo Stercorarius longicaudus 2010
190 Alkekonge Alle alle 1998
191 Lomvi Uria aalge 1983
192 Polarlomvi Uria lomvia
193 Alke Alca torda 1983
194 Teist Cepphus grylle 1998
195 Lunde Fratercula arctica 2001
196 Klippedue (dom.: bydue) Columba livia 1998
197 Skogdue Columba oenas 2001
198 Ringdue Columba palumbus 1982
199 Turteldue Streptopelia turtur 1999
200 Mongolturteldue Streptopelia orientalis
201 Tyrkerdue Streptopelia decaocto 1985
202 Gjøk Cuculus canorus 1998
203 Tårnugle Tyto alba Italia 2017
204 Dverghornugle Otus scops Frankrike 2018
205 Hubro Bubo bubo
206 Kattugle Strix aluco 2002
207 Slagugle Strix uralensis
208 Lappugle Strix nebulosa 1997
209 Haukugle Surnia ulula 1983
210 Spurveugle Glaucidium passerinum 2008
211 Kirkeugle Athene noctua Hellas 2013
212 Perleugle Aegolius funereus 1984
213 Hornugle Asio otus 2001
214 Jordugle Asio flammeus 1984
215 Nattravn Caprimulgus europaeus 2007
216 Alpeseiler Apus melba Hellas 2013
217 Tårnseiler Apus apus 1998
218 Gråseiler Apus pallidus Spania 2007
219 Isfugl Alcedo atthis
220 Bieter Merops apiaster Spania 2002
221 Blåråke Coracias garrulus Spania 2007
222 Hærfugl Upupa epops Spania 2002
223 Vendehals Jynx torquilla 1999
224 Hvitryggspett Dendrocopos leucotos 2002
225 Flaggspett Dendrocopos major 2001
226 Tretåspett Picoides tridactylus 1984
227 Dvergspett Dryobates minor 2008
228 Svartspett Dryocopus martius 1996
229 Grønnspett Picus viridis 2001
230 Gråspett Picus canus 2002
231 Tårnfalk Falco tinnunculus 1984
232 Aftenfalk Falco vespertinus
233 Dvergfalk Falco columbarius 1999
234 Lerkefalk Falco subbuteo 1999
235 Jaktfalk Falco rusticolus 1998
236 Vandrefalk Falco peregrinus 2001
237 Halsbåndparakitt Psittacula krameri Spania 2007
238 Munkeparakitt Myiopsitta monachus Italia 2019
239 Tornskate Lanius collurio Danmark 1998
240 Varsler Lanius excubitor 1984
241 Krattvarsler Lanius meridionalis Spania 2007
242 Rosenvarsler Lanius minor Spania 2006
243 Hvitpannevarsler Lanius nubicus Tyrkia 2004
244 Rødhodevarsler Lanius senator Spania 2002
245 Pirol Oriolus oriolus 2000
246 Lavskrike Perisoreus infaustus 2007
247 Nøtteskrike Garrulus glandarius 1982
248 Skjære Pica pica 1984
249 Nøttekråke Nucifraga caryocatactes 2004
250 Kaie Corvus monedula 1982
251 Kornkråke Corvus frugilegus 1985
252 Svartkråke Corvus corone Danmark 1998
253 Kråke Corvus cornix 1990
254 Ravn Corvus corax 1982
255 Skjeggmeis Panurus biarmicus
256 Kalanderlerke Melanocorypha calandra 2010
257 Dverglerke Calandrella brachydactyla Spania 2002
258 Topplerke Galerida cristata 1998
259 Krattopplerke Galerida theklae Spania 2002
260 Trelerke Lullula arborea
261 Sanglerke Alauda arvensis 1982
262 Fjellerke Eremophila alpestris 2002
263 Sandsvale Riparia riparia 2001
264 Klippesvale Ptyonoprogne rupestris Hellas 2013
265 Låvesvale Hirundo rustica 1983
266 Amursvale Cecropis daurica Tyrkia 2004
267 Taksvale Delichon urbicum 1998
268 Løvmeis Poecile palustris 2002
269 Granmeis Poecile montanus 1996
270 Lappmeis Poecile cinctus 2010
271 Svartmeis Periparus ater 1996
272 Toppmeis Lophophanes cristatus Danmark 1998
273 Kjøttmeis Parus major 1983
274 Blåmeis Cyanistes caeruleus 1998
275 Stjertmeis Aegithalos caudatus 1983
276 Spettmeis Sitta europaea 2004
277 Trekryper Certhia familiaris 2004
278 Kortklotrekryper Certhia brachydactyla Frankrike 2015
279 Gjerdesmett Troglodytes troglodytes Danmark 1998
280 Fossekall Cinclus cinclus 1983
281 Araberbylbyl Pycnonotus xanthopygos Tyrkia 2004
282 Fuglekonge Regulus regulus 1996
283 Rødtoppfuglekonge Regulus ignicapilla Italia 2017
284 Cettisanger Cettia cetti Spania 2002
285 Løvsanger Phylloscopus trochilus 1983
286 Gransanger Phylloscopus collybita 1983
287 Bøksanger Phylloscopus sibilatrix 1999
288 Gulbrynsanger Phylloscopus inornatus 2007
289 Bleksanger Iduna pallida Hellas 2013
290 Gulsanger Hippolais icterina 2004
291 Tamarisksanger Acrocephalus melanopogon Spania 2002
292 Sivsanger Acrocephalus schoenobaenus Danmark 1998
293 Rørsanger Acrocephalus scirpaceus 2001
294 Busksanger Acrocephalus dumetorum 2007
295 Myrsanger Acrocephalus palustris 2007
296 Trostesanger Acrocephalus arundinaceus Spania 2002
297 Stripesanger Locustella lanceolata 2007
298 Gresshoppesanger Locustella naevia 2006
299 Elvesanger Locustella fluviatilis 2011
300 Sumpsanger Locustella luscinioides
301 Cistussanger Cisticola juncidis Spania 2002
302 Munk Sylvia atricapilla 1985
303 Hagesanger Sylvia borin Danmark 1998
304 Tornsanger Sylvia communis Danmark 1998
305 Møller Sylvia curruca 1999
306 Hauksanger Sylvia nisoria 2004
307 Rødstrupesanger Sylvia cantillans Kroatia 2018
308 Svarthodesanger Sylvia melanocephala Spania 2002
309 Maskesanger Sylvia conspicillata Italia 2017
310 Gråfluesnapper Muscicapa striata 2001
311 Hekkskvett Cercotrichas galactotes Hellas 2013
312 Rødstrupe Erithacus rubecula 1984
313 Nattergal Luscinia luscinia 2009
314 Sørnattergal Luscinia megarhynchos Frankrike 2018
315 Blåstrupe Luscinia svecica 2004
316 Blåstjert Tarsiger cyanurus 2011
317 Svarthvit fluesnapper Ficedula hypoleuca 1996
318 Dvergfluesnapper Ficedula parva 2007
319 Svartrødstjert Phoenicurus ochruros Frankrike 2004
320 Rødstjert Phoenicurus phoenicurus 2001
321 Buskskvett Saxicola rubetra 1999
322 Svartstrupe Saxicola rubicola Spania 2002
323 Steinskvett Oenanthe oenanthe 1984
324 Middelhavssteinskvett Oenanthe hispanica Hellas 2013
325 Blåtrost Monticola solitarius Hellas 2013
326 Ringtrost Turdus torquatus 2002
327 Svarttrost Turdus merula 1982
328 Svartstrupetrost Turdus atrogularis
329 Gråtrost Turdus pilaris 1982
330 Rødvingetrost Turdus iliacus 1983
331 Måltrost Turdus philomelos 1996
332 Duetrost Turdus viscivorus Danmark 1998
333 Rosenstær Pastor roseus 2007
334 Stær Sturnus vulgaris 1982
335 Middelhavsstær Sturnus unicolor Spania 2007
336 Sibirjernspurv Prunella montanella
337 Jernspurv Prunella modularis 1983
338 Linerle Motacilla alba 1982
339 Sitronerle Motacilla citreola 2009
340 Gulerle Motacilla flava 1999
341 Vintererle Motacilla cinerea 2001
342 Tartarpiplerke Anthus richardi 2004
343 Markpiplerke Anthus campestris Spania 2002
344 Trepiplerke Anthus trivialis 2000
345 Heipiplerke Anthus pratensis 1999
346 Lappiplerke Anthus cervinus 2011
347 Skjærpiplerke Anthus petrosus 1998
348 Vannpiplerke Anthus spinoletta
349 Sidensvans Bombycilla garrulus 1982
350 Lappspurv Calcarius lapponicus 2010
351 Snøspurv Plectrophenax nivalis 1982
352 Gulspurv Emberiza citrinella 1983
353 Hvithodespurv Emberiza leucocephalos
354 Hekkspurv Emberiza cirlus Frankrike 2018
355 Klippespurv Emberiza cia Kroatia 2018
356 Hortulan Emberiza hortulana 2004
357 Rustspurv Emberiza caesia Hellas 2013
358 Dvergspurv Emberiza pusilla 2004
359 Sivspurv Emberiza schoeniclus 1996
360 Hvitstrupespurv Zonotrichia albicollis 2002
361 Bokfink Fringilla coelebs 1982
362 Bjørkefink Fringilla montifringilla 1990
363 Konglebit Pinicola enucleator 1999
364 Rosenfink Carpodacus erythrinus 2001
365 Grønnfink Chloris chloris 1983
366 Furukorsnebb Loxia pytyopsittacus 2001
367 Grankorsnebb Loxia curvirostra 2004
368 Båndkorsnebb Loxia leucoptera 2008
369 Brunsisik Acanthis cabaret 2004
370 Gråsisik Acanthis flammea 1983
371 Polarsisik Acanthis hornemanni 2004
372 Grønnsisik Spinus spinus 1983
373 Stillits Carduelis carduelis 2001
374 Sitronirisk Carduelis citrinella Frankrike 2018
375 Gulirisk Serinus serinus Spania 2002
376 Dompap Pyrrhula pyrrhula 1986
377 Kjernebiter Coccothraustes coccothraustes 1998
378 Bergirisk Linaria flavirostris 1982
379 Tornirisk Linaria cannabina Danmark 1998
380 Gråspurv Passer domesticus 2001
381 Romerspurv Passer italiae Italia 2017
382 Middelhavsspurv Passer hispaniolensis Hellas 2013
383 Pilfink Passer montanus 1998
384 Indiasølvnebb Euodice malabarica Frankrike 2015